Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (vokiečių) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: anglų.
Swipe to change

ES šalių žemės registrai

Vokietija

Šiame skyriuje apžvelgiamas Vokietijos žemės kadastras.

Turinį pateikė
Vokietija
Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Kokią informaciją galima rasti Vokietijos žemės kadastre?

Vokietijos žemės kadastre galima rasti informaciją apie civilinius teisinius santykius dėl nekilnojamojo turto. Jame pateikiami duomenys apie nekilnojamojo turto savininką ir apie daiktines kitų asmenų teises į tą nekilnojamąjį turtą. Žemės kadastras daugiausia tvarkomas kaip elektroninės duomenų bazės.

Žemės kadastre susipažinti su informacija gali tik asmenys, kurie gali įrodyti savo teisėtą interesą gauti informaciją (daugiausia teisiniais arba ekonominiais tikslais). Siekdamas gauti tokį leidimą, asmuo privalo kreiptis į žemės kadastro tarnybą toje teismo apygardoje, kur yra atitinkamas nekilnojamasis turtas. Gavęs tokį leidimą asmuo taip pat gali kreiptis dėl išrašo iš žemės kadastro.

Ribota naudotojų grupė gali naudotis kitų federalinių žemių žemės kadastro duomenimis per elektroninį portalą. Tokią teisę naudotis žemės kadastru turi, pavyzdžiui, Vokietijos teismai, valdžios institucijos, notarai, kredito įstaigos ir komunalinių paslaugų įmonės. Leidimą naudotis tokia teise suteikia žemės teisminės institucijos.

Ar Vokietijos žemės kadastru galima naudotis nemokamai?

Žemės kadastro informacija žemės kadastro tarnyboje suteikiama nemokamai. Paprastas išrašas kainuoja 10 EUR, patvirtinta kopija – 20 EUR. Elektroninė prieiga ir naudojimasis taip pat yra mokami.

Kaip atlikti paiešką Vokietijos žemės kadastre?

Vokietijos žemės kadastre paiešką galima atlikti pagal tokius kriterijus:

  • žemės kadastro bylos numerį,
  • kadastrinį vienetą,
  • adresą,
  • savininko pavardę ir vardą.

Vokietijos žemės kadastro istorija

Naudojantis žemės kadastru galima gauti informacijos apie nuosavybės santykius, susijusius su nekilnojamuoju turtu, nuo XX amžiaus pradžios.

Nuo 10-ojo dešimtmečio vidurio popierinis žemės kadastras laipsniškai keičiamas elektroniniu žemės kadastru. Duomenų perkėlimas iš esmės užbaigtas.

Paskutinis naujinimas: 05/11/2020

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.