Tłumacze pisemni/ustni

Finlandia

Na tej stronie przedstawiono wskazówki na temat tego, jak znaleźć sądowego tłumacza ustnego lub pisemnego tłumacza przysięgłego w Finlandii.

Autor treści:
Finlandia

Krajowa Rada ds. Edukacji (Opetushallitus) prowadzi rejestr sądowych tłumaczy ustnych, w którym figurują tłumacze upoważnieni przez radę ds. rejestru sądowych tłumaczy ustnych. Publiczny rejestr zawiera dane jedynie tych tłumaczy ustnych, którzy wyrazili zgodę na ich publikację.

Rada egzaminacyjna pisemnych tłumaczy przysięgłych prowadzi rejestr tłumaczy przysięgłych.

Jakie informacje można znaleźć w fińskich bazach danych tłumaczy ustnych i pisemnych?

rejestrze sądowych tłumaczy ustnych podaje się imię i nazwisko tłumacza, jego geograficzny obszar działalności oraz kombinację językową. Publiczny rejestr sądowych tłumaczy ustnych zawiera dane jedynie tych tłumaczy, którzy wyrazili zgodę na ich publikację w internecie.

rejestrze pisemnych tłumaczy przysięgłych podaje się imię i nazwisko tłumacza, nazwę gminy zamieszkania oraz języki, z których i na które tłumacz może wykonywać tłumaczenia uwierzytelnione.

Czy dostęp do fińskich baz danych tłumaczy ustnych i pisemnych jest bezpłatny?

Tak, dostęp zarówno do rejestru sądowych tłumaczy ustnych, jak i do rejestru pisemnych tłumaczy przysięgłych jest bezpłatny.

W jaki sposób znaleźć sądowego tłumacza ustnego lub pisemnego tłumacza przysięgłego w Finlandii?

W rejestrach można wyszukiwać tłumaczy ustnych i pisemnych według następujących kryteriów:

  • kombinacja językowa
  • nazwisko tłumacza pisemnego lub ustnego

W rejestrze tłumaczy ustnych można również wyszukiwać według regionów.

Linki

Rejestr sądowych tłumaczy ustnych: https://oikeustulkkirekisteri.opintopolku.fi

Rejestr pisemnych tłumaczy przysięgłych: https://akr.opintopolku.fi/akr/etusivu

Ostatnia aktualizacja: 08/12/2021

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.