Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (lenkų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: bulgarųdanųanglųprancūzųitalųlatviųmaltiečiųslovakųslovėnųsuomiųšvedų.
Swipe to change

Tarpininkai

Lenkija

Šiame skyriuje pateikiami patarimai, kaip rasti tarpininką Lenkijoje.

Turinį pateikė
Lenkija
Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Kaip rasti tarpininką Lenkijoje?

Institucijų ir asmenų, įgaliotų vykdyti tarpininkavimo procesą, sąrašus arba registrus tvarko apygardos teismai, juos galima rasti teismų interneto svetainėse. Tarpininkus, įskaitant asmenis, įtrauktus į sąrašus, kuriuos parengė nevyriausybinės organizacijos (vykdydamos teisės aktais nustatytas savo funkcijas) ir švietimo įstaigos, į sąrašus įrašo ir iš jų išbraukia jurisdikciją turinčio apygardos teismo pirmininkas.

Paprastai tarpininkai specializuojasi vykdyti konkrečios srities tarpininkavimą: civilinį tarpininkavimą (komercinį tarpininkavimą, sutuoktinių taikinimą, tarpininkavimą darbo ginčuose ir kt.), tarpininkavimą baudžiamosiose bylose arba bylose dėl nepilnamečių.

Tarp tarpininkų civilinėse bylose esama nuolatinių tarpininkų, kurie buvo įtraukti į jurisdikciją turinčio apygardos teismo pirmininko tvarkomą sąrašą.

Dėl galiojančios teisinės tvarkos vieno bendro centrinės institucijos tvarkomo tarpininkų registro nėra.

Pagrindinė informacija apie Lenkijoje galiojančias tarpininkavimo susitarimų taisykles, procedūras ir praktinius aspektus pateikiama Teisingumo ministerijos interneto svetainės tinklalapyje apie tarpininkavimą.

Ar tarpininkų sąrašais galima naudotis nemokamai?

Taip, tarpininkų sąrašais galima naudotis nemokamai.

Kaip rasti tarpininką Lenkijoje?

Turėtumėte naudotis tarpininkų sąrašais, kuriuos parengė apygardos teismų pirmininkai, arba tarpininkavimo centrų ar atskirų tarpininkų paslaugomis. Informacija ir kontaktiniai duomenys paprastai pateikiami kompetentingų teismų, centrų arba tarpininkų interneto svetainėse.

Paskutinis naujinimas: 10/12/2021

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.