Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (graikų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Swipe to change

Atsakovai (baudžiamosios bylos)

Graikija

Šiose faktų suvestinėse paaiškinama, kas vyksta, kai asmuo įtariamas arba kaltinamas padaręs nusikaltimą, už kurį traukiama baudžiamojon atsakomybėn.

Turinį pateikė
Graikija
Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Baudžiamojo proceso santrauka

Ikiteisminis tyrimas ir bylos iškėlimas

Ši proceso dalis prasideda, kai pranešama prokurorui apie galimai padarytą nusikaltimą. Ji tęsiama priimant sprendimą dėl baudžiamojo proceso ir baigiama atiduodant kaltinamąjį teismui arba atsisakant pareikštų kaltinimų.

Per šį etapą siekiama kuo išsamiau išaiškinti bylą ir nustatyti, ar yra aiškių požymių, kad kaltinamasis padarė nusikaltimą, ir nuspręsti, ar atiduoti kaltinamąjį kompetentingam teismui.

Bylos nagrinėjimas teisme

Šiame etape byla nagrinėjama tol, kol priimamas ir paskelbiamas nuosprendis.

Teisių gynimo priemonės

Tai įstatyme nustatytos priemonės, kuriomis asmuo gali pasinaudoti ginčydamas sprendimą baudžiamųjų bylų teisme.

Tai yra:

  • apeliacinis skundas, kuriuo siekiama pakeisti arba panaikinti ginčijamą sprendimą dėl neteisingai įvertintų bylos aplinkybių arba neteisingai pritaikyto įstatymo;
  • bylos nagrinėjimas iš naujo ir nuosprendžio panaikinimas siekiant panaikinti įstatyme nurodytais pagrindais skundžiamą sprendimą ar jo dalį.

Išsamesnės informacijos apie visus šiuos proceso etapus ir savo teises rasite duomenų suvestinėse. Ši informacija nėra teisinė konsultacija. Ja siekiama tik pateikti bendro pobūdžio patarimų.

Informaciją apie Kelių eismo taisyklių pažeidimus, už kuriuos paprastai skiriama bausmė yra fiksuoto dydžio bauda, rasite 5 duomenų suvestinėje.

Jei esate nukentėjęs nuo nusikaltimo, visą informaciją apie savo teises rasite čia.

Europos Komisijos vaidmuo

Atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisija neatlieka jokio vaidmens valstybių narių baudžiamajame procese, todėl jei ir turėtumėte nusiskundimų, ji jums niekuo negalėtų padėti. Informacijos apie tai, kaip ir kur reikėtų paduoti skundą, rasite šiose duomenų suvestinėse.

Jei norite surasti išsamesnės reikiamos informacijos, spustelėkite toliau esančias nuorodas

1. Kaip gauti teisinę pagalbą

2. Mano teisės ikiteisminio tyrimo metu ir iki baudžiamosios bylos perdavimo teismui

  • Parengtinis tyrimas / parengtinis baudžiamasis tyrimas / baudžiamasis tyrimas
  • Sulaikymas / kardomosios priemonės / suėmimas
  • Procesas parengtinio tyrimo skyriuose
  • Kratos, pirštų antspaudai ir DNR

3. Mano teisės teismo proceso metu

4. Mano teisės teismui priėmus nuosprendį

5. Kelių eismo taisyklių pažeidimai

Paskutinis naujinimas: 17/11/2021

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.