Civilinės teisenos srityje nebaigtos procedūros ir procesai, pradėti iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, bus tęsiami pagal ES teisę. Remiantis abipusiu susitarimu su Jungtine Karalyste, atitinkama su Jungtine Karalyste susijusi informacija E. teisingumo portale bus saugoma iki 2024 m. pabaigos.

Nukentėjusiųjų teisės pagal šalis

Škotija

Turinį pateikė
Škotija

Esu nusikaltimo auka. Į ką turiu kreiptis dėl paramos ir pagalbos?

Jūs turite teisę naudotis paramos aukoms paslaugomis, net jeigu apie nusikaltimą nebuvo pranešta policijai.

Neatsižvelgiant į tai, ar jūs nusprendėte pranešti apie nusikaltimą, ar dar nenusprendėte, organizacija Victim Support Scotland gali jums suteikti emocinę ir praktinę pagalbą ir paramą.

Jeigu jūs pranešate apie nusikaltimą, policija, jums leidus, gali perduoti jūsų duomenis organizacijai Victim Support Scotland.

Pagalbą jums taip pat gali pasiūlyti tarnybaVictim Information and Advice (VIA), jeigu jūsų atvejis susijęs su:

  • smurtu namuose
  • nukentėjusiais vaikais arba vaikais liudytojais
  • nusikaltimu dėl neapykantos
  • seksualiniu nusikaltimu
  • arba jeigu tikėtina, kad teisminis bylos nagrinėjimas vyks dalyvaujant prisiekusiesiems.

VIA suteiks jums informacijos apie baudžiamosios teisenos sistemą, nuolat jus informuos apie bylos eigą ir padės jums užmegzti ryšį su kitomis organizacijomis, galinčiomis jums padėti.

Paramos aukoms karštoji linija

Organizacija Victim Support Scotland turi karštąją liniją, veikiančią pirmadieniais-penktadieniais, 8.00-20.00 val. Tai yra nacionalinė labdaros organizacija, remianti nuo nusikaltimų nukentėjusius žmones visoje Škotijoje, nepaisant to, nuo kokios rūšies nusikaltimo jie nukentėjo. Jūs galite su jais susisiekti numeriu 0800 160 1985. Jų teikiama parama yra nemokama. Esama ir įvairių kitų organizacijų, įskaitant specializuotas tarnybas, kurios gali nukentėjusiesiems, liudytojams ir kitiems nusikaltimo poveikį patyrusiems asmenims suteikti nemokamą konfidencialią emocinę pagalbą, praktinę pagalbą ir esminę informaciją. Informacijos apie šias tarnybas galima rasti čia.

Ar parama aukoms teikiama nemokamai?

Organizacija Victim Support Scotland teikia nemokamą ir konfidencialią paramą nukentėjusiesiems, liudytojams ir kitiems nusikaltimo poveikį patyrusiems asmenims.

Kokio pobūdžio paramą galiu gauti iš valstybinių tarnybų ar institucijų?

Parama teisme

Jeigu jūsų prašoma duoti liudytojo parodymus teisme, paslaugas liudytojams teikia kvalifikuoti organizacijos Victim Support Scotland darbuotojai ir savanoriai visose vietovėse, kuriose veikia Aukštasis teismas ir Vyriausiojo teisėjo teismas (angl. Sheriff Court). Jie gali:

  • suteikti jums praktinę pagalbą ir informaciją apie tai, kas vyksta teisme
  • pasirūpinti jūsų apsilankymu teisme iki teisminio bylos nagrinėjimo pradžios, kad žinotumėte, ko tikėtis.

Dėl kai kurių liudytojų aplinkybių arba nusikaltimo pobūdžio šiems liudytojams parodymų davimo metu gali būti suteikta papildoma parama. Daugiau informacijos apie parodymų davimą teisme, taip pat apie specialiąsias priemones pažeidžiamiems liudytojams galite sužinoti čia. Jeigu esate nukentėjusysis, tačiau nebuvote pakviestas duoti liudytojo parodymų, apie teisminį bylos nagrinėjimą jūsų gali neinformuoti. Tačiau jūs galite teirautis apie bylos eigą teisme.

Kokio pobūdžio paramą galiu gauti iš nevyriausybinių organizacijų?

Priklausomai nuo organizacijos, jums gali būti suteikta įvairių rūšių parama. Organizacija Victim Support Scotland teikia bendruomenines paslaugas nukentėjusiesiems. Šios paslaugos teikiamos visose Škotijos savivaldybėse, o minėtos tarnybos paslaugos liudytojams teikiamos kiekviename Škotijos baudžiamųjų bylų teisme.

Esama ir įvairių kitų padėti galinčių labdaros organizacijų, priklausomai nuo nusikaltimo pobūdžio. Pavyzdžiui, tarnybos Rape Crisis Scotland ir TARA (Informuotumo apie prekybą žmonėmis didinimo aljansas), remiančios nuo prekybos žmonėmis nukentėjusias moteris, ir tarnyba Migrant Help, kuri taip pat teikia paramą nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems asmenims. Children 1st, Scottish Women's Aid ir PETAL taip pat yra labdaros organizacijos, kurios gali suteikti paramą nusikaltimų aukoms. Daugiau informacijos apie šias tarnybas galima rasti čia.

Paskutinis naujinimas: 29/01/2019

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.