Nukentėjusiųjų teisės pagal šalis

Slovakija

Turinį pateikė
Slovakija

Esu nusikaltimo auka. Į ką turiu kreiptis dėl paramos ir pagalbos?

Pagalbą nukentėjusiesiems teikiančių subjektų kontaktiniai duomenys pateikiami adresu https://www.justice.gov.sk/Stranky/Registre/Zoznamy-vedene-MS-SR/Register-pomoc-obetiam-zoznam.aspx.

Pagalbos nukentėjusiesiems telefono linija

Nacionalinė pagalbos smurtą patiriančioms moterims linija (visą parą kasdien)

0800 212 212

Pagalbos vaikams linija (visą parą kasdien)

116 111

Karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija (visą parą kasdien)

116 000

Psichologinės pagalbos vaikams linija (14:00–20:00)

055/234 72 72

Pagalbos smurtą patyrusiems asmenims linija

0800 300 700

Pagalbos prekybos žmonėmis aukoms linija

0800 800 818

Psichologinės pagalbos linija „Nezábudka“

0800 800 566

KITI KONTAKTAI

Integruotoji gelbėjimo sistema

112

Policija

158

Darbo, socialinių ir šeimos reikalų biuro (UPSVAR) pagalbos linija pranešimams apie vaikų nepriežiūrą

0800 191 222

Prokuratūros pagalbos linija pranešimams apie smurtą šeimoje

0800 300 700

Slovakijos Respublikos teisingumo ministerija (reikalavimai atlyginti žalą)

02/888 91 544

Nukentėjusiųjų informavimo biurai (regionų sostinėse įsteigti biurai, teikiantys pagrindinę informaciją ir padedantys užmegzti ryšius su pagalbą nukentėjusiesiems teikiančiais subjektais)

Ar parama aukoms teikiama nemokamai?

Taip.

Kokio pobūdžio paramą galiu gauti iš valstybinių tarnybų ar institucijų?

Pagalbą nukentėjusiesiems teikiantys subjektai, smurto šeimoje aukų intervencinis centras arba, su tam tikromis sąlygomis, Teisinės pagalbos centras gali suteikti teisinę pagalbą. Valstybė bendradarbiauja su pagalbą nukentėjusiesiems teikiančiais subjektais, ir policija, kai tik į ją kreipsitės, pateiks jums tų subjektų kontaktinius duomenis ir informacijos apie tai, kokią pagalbą jie teikia. Jūsų prašymu policija padės su jais susisiekti.

Kokio pobūdžio paramą galiu gauti iš nevyriausybinių organizacijų?

Kiekvienas nukentėjęs asmuo turi teisę į specialisto pagalbą. Ją dažniausiai teikia pagal Nusikaltimų aukų įstatymą akredituoti subjektai, taip pat kiti pagalbą nukentėjusiesiems teikiantys subjektai (vadinamieji registruoti subjektai, tačiau jie nebūtinai teikia toliau nurodyto masto pagalbą).

Akredituoti subjektai visų pirma atitinka profesinės kompetencijos reikalavimus, t. y. jie įdarbina specialistus, turinčius reikiamos srities universitetinį išsilavinimą ir profesinės patirties. Įvairūs subjektai paprastai specializuojasi teikti ekspertų pagalbą konkrečiai nukentėjusiųjų grupei, siekia sutelkti dėmesį į nukentėjusių asmenų poreikius ir teikti jiems kokybiškesnę pagalbą. Pagalbą nukentėjusiesiems teikiančių subjektų registre pateikiama informacija apie šią specializaciją, taip pat nurodomi kiekvieno subjekto kontaktiniai duomenys geografinė aprėptis.

Akredituoti subjektai gali jums suteikti bendro pobūdžio ekspertų pagalbą arba specializuotą ekspertų pagalbą, skirtą itin pažeidžiamiems nukentėjusiesiems.

Bendro pobūdžio ekspertų pagalba nukentėjusiesiems:

  • informacijos pateikimas ir tinkamas paaiškinimas (visų pirma informacijos apie baudžiamąjį procesą, procedūras ir teises, ekspertų pagalbą);
  • teisinė pagalba naudojantis nukentėjusiojo teisėmis;
  • teisinė pagalba naudojantis nukentėjusiojo, kuris baudžiamojoje byloje yra civilinis ieškovas arba liudytojas, teisėmis;
  • psichologinė parama;
  • konsultacijos dėl pakartotinės viktimizacijos rizikos ir prevencijos.

Bendro pobūdžio ekspertų pagalbą teikiantis akredituotas subjektas pirmąją konsultaciją visada turi teikti nemokamai. Jei yra gavęs dotaciją, ekspertų pagalbą jis teikia nemokamai 90 dienų ir net ilgiau, jei reikia ir jei nukentėjusysis to prašo.

Specializuota ekspertų pagalba itin pažeidžiamiems nukentėjusiesiems:

  • bendro pobūdžio ekspertų pagalbos teikimas;
  • intervencija psichologinės krizės atveju;
  • grėsmės gyvybei arba sveikatai įvertinimas;
  • pasirūpinimas, kad būtų teikiamos socialinės paslaugos laikiname būste, ir specializuotos socialinės konsultacijos tais atvejais, kai kyla grėsmė itin pažeidžiamo nukentėjusiojo gyvybei arba sveikatai.

Itin pažeidžiami nukentėjusieji visada turi teisę gauti specializuotą ekspertų pagalbą nemokamai. Pagalba teikiama 90 dienų ir net ilgiau, jei reikia ir jei nukentėjusysis to prašo (taip pat neoficialiai, pvz., susitardamas dėl kito susitikimo).

Subjektai akredituojami, jei teikia vienos iš pirmiau nurodytų rūšių pagalbą. Teikiama pagalba priklauso ir nuo nukentėjusiųjų grupės. Jei nesate tikras, kokio pobūdžio ekspertų pagalbą teikia akredituotas subjektas ir kokiems nukentėjusiesiems jis padeda, kreipkitės į jį ir paklauskite. Jis galės jums patarti ir prireikus nukreips į kitą subjektą.

Paskutinis naujinimas: 27/03/2023

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.