Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej grecki. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.
Do tej pory przetłumaczono ją na następujące języki: hiszpańskiczeskiniemieckiangielskifrancuskirumuńskisłowackisłoweński
Swipe to change

Europejska sygnatura orzecznictwa (ECLI)

Grecja

Autor treści:
Grecja
Oficjalne tłumaczenie przeglądanej wersji językowej nie istnieje.
Tutaj znajdą Państwo tłumaczenie maszynowe tego tekstu. Ma ono charakter wyłącznie orientacyjny. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Grecja nie uczestniczy w systemie ECLI.

Obecnie jednak jesteśmy na etapie przygotowań mających na celu utworzenie ujednoliconej bazy danych obejmującej wszystkie krajowe orzeczenia sądowe. W internecie istnieje już szereg elektronicznych baz danych:

1) baza danych greckiego Sądu Najwyższego (Areios Pagos), która zawiera wyłącznie jego orzecznictwo:

http://www.areiospagos.gr/

2) baza danych Rady Stanu (Symvoulio tis Epikrateias), która zawiera wyłącznie jej orzecznictwo:

https://www.ste.gr/ste/faces/index.jsp

3) baza danych Sądu Administracyjnego Pierwszej Instancji w Atenach (Dioikitiko Protodikeio Athinon), która zawiera wyłącznie jego orzecznictwo:

(usługa jest dostępna wyłącznie dla certyfikowanych użytkowników):

http://www.protodikeio-ath.gr/opencms_prot/opencms/ProtSite/

Istnieją również prywatne bazy danych, do których dostęp jest płatny. Na przykład:

1) baza danych Izby Adwokackiej w Atenach

http://www.dsanet.gr/

2) baza danych spółki Intracom Services (jest to podmiot prywatny)

http://lawdb.intrasoftnet.com/nomos/nomos_frame.html

Ostatnia aktualizacja: 16/09/2016

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.