- 1 Interneten keresztül kezdeményezhető bírósági eljárás?
- 2 Ha igen, ez milyen ügytípusok esetében lehetséges? Van olyan eljárás, amelyet kizárólag interneten keresztül lehet intézni?
- 3 A szolgáltatás minden időpontban elérhető (vagyis napi 24 órában, a hét minden napján) vagy csak bizonyos időszakokban? Ha igen, melyek ezek az időszakok?
- 4 A keresetben szereplő adatok formátumára nézve van kötelező előírás?
- 5 Hogyan védik az adatok továbbításának és tárolásának biztonságát?
- 6 Szükséges bármiféle elektronikus aláírás és/vagy időbélyegző használata?
- 7 Fizetni kell bírósági illetéket? Ha igen, ezek hogyan fizethetők meg, és eltérnek-e a nem elektronikus eljárások esetében fizetendő díjaktól?
- 8 Visszavonható az interneten keresztül benyújtott kereset?
- 9 Amennyiben a felperes az eljárást interneten keresztül indítja meg, úgy lehetséges és/vagy kötelező az alperes számára, hogy szintén az interneten keresztül válaszoljon?
- 10 Mi történik az elektronikus eljárás során, ha az alperes válaszol a keresetre?
- 11 Mi történik az elektronikus eljárás során, ha az alperes nem válaszol a keresetre?
- 12 Benyújthatók-e iratok a bírósághoz elektronikus úton, és ha igen, ez milyen fajta eljárások esetén és milyen feltételek mellett lehetséges?
- 13 Van mód bírósági iratok, különösen ítéletek internetes kézbesítésére?
- 14 Közölhetők-e bírósági határozatok elektronikus úton?
- 15 Interneten keresztül van-e mód fellebbezésre és a fellebbezés alapján hozott határozat kézbesítésére?
- 16 Interneten keresztül kezdeményezhető-e végrehajtási eljárás?
- 17 A felek vagy jogi képviselőik hozzáférhetnek az ügyek irataihoz interneten keresztül? Ha igen, hogyan?
Információk keresése régiónként
- Belgiumbe
- Bulgáriabg
- Csehországcz
- Dániadk
- Németországde
- Észtországee
- Írországie
- Görögországel
- Spanyolországes
- Franciaországfr
- Horvátországhr
- Olaszországit
- Cipruscy
- Lettországlv
- Litvánialt
- Luxemburglu
- Magyarországhu
- Máltamt
- Hollandianl
- Ausztriaat
- Lengyelországpl
- Portugáliapt
- Romániaro
- Szlovéniasi
- Szlovákiask
- Finnországfi
- Svédországse
- Egyesült Királyságuk
1 Interneten keresztül kezdeményezhető bírósági eljárás?
Nem lehetséges.
A kereseteket, ellenkérelmeket, jogorvoslatokat és más tárgyaláson kívüli nyilatkozatokat, javaslatokat és hirdetményeket írásos formában kell benyújtani (beadványok). A felek, azaz képviselőik, aláírják a beadványokat legalul.
2 Ha igen, ez milyen ügytípusok esetében lehetséges? Van olyan eljárás, amelyet kizárólag interneten keresztül lehet intézni?
Tárgytalan.
3 A szolgáltatás minden időpontban elérhető (vagyis napi 24 órában, a hét minden napján) vagy csak bizonyos időszakokban? Ha igen, melyek ezek az időszakok?
Tárgytalan.
4 A keresetben szereplő adatok formátumára nézve van kötelező előírás?
Tárgytalan.
5 Hogyan védik az adatok továbbításának és tárolásának biztonságát?
Tárgytalan.
6 Szükséges bármiféle elektronikus aláírás és/vagy időbélyegző használata?
Tárgytalan.
7 Fizetni kell bírósági illetéket? Ha igen, ezek hogyan fizethetők meg, és eltérnek-e a nem elektronikus eljárások esetében fizetendő díjaktól?
Tárgytalan.
8 Visszavonható az interneten keresztül benyújtott kereset?
Tárgytalan.
9 Amennyiben a felperes az eljárást interneten keresztül indítja meg, úgy lehetséges és/vagy kötelező az alperes számára, hogy szintén az interneten keresztül válaszoljon?
Tárgytalan.
10 Mi történik az elektronikus eljárás során, ha az alperes válaszol a keresetre?
Tárgytalan.
11 Mi történik az elektronikus eljárás során, ha az alperes nem válaszol a keresetre?
Tárgytalan.
12 Benyújthatók-e iratok a bírósághoz elektronikus úton, és ha igen, ez milyen fajta eljárások esetén és milyen feltételek mellett lehetséges?
A polgári perrendtartásról szóló törvény (Zakon o parničnom postupku)(Narodne Novine [NN; a Horvát Köztársaság Hivatalos Lapja] 53/91, 91/92, 112/99, 129/00, 88/01, 117/03, 88/05, 2/07, 84/08, 96/08, 123/08, 57/11, 25/13, 89/14 és 70/19 sz.) a dokumentumok informatikai rendszeren keresztül történő elektronikus benyújtásának lehetőségéről rendelkezik. Az elektronikusan benyújtott dokumentumokat a külön jogszabályban meghatározottak szerint minősített elektronikus aláírással kell ellátni. Ugyanakkor a kormányzati szervek, ügyészségek, jogászok, jegyzők, bírósági szakértők, ülnökök, bírósági tolmácsok, vagyonkezelők, bírósági megbízottak és jogalanyok esetében a dokumentumok benyújtását mindig elektronikusan kell elvégezni.
13 Van mód bírósági iratok, különösen ítéletek internetes kézbesítésére?
Kifejlesztettek és megvalósítottak egy olyan elektronikus hirdetőtábla szolgáltatást (e-Oglasna ploča), amely informatikai megoldások alkalmazásával lehetővé teszi a bírósági dokumentumok hirdetőtáblán keresztüli kézbesítését a bírósági eljárásban részt vevő felek számára.
Az elektronikus hirdetőtáblán a polgári perrendtartásról szóló törvény (Zakon o parničnom postupku) (Narodne Novine [NN; a Horvát Köztársaság Hivatalos Lapja] 53/91, 91/92, 112/99, 129/00, 88/01, 117/03, 88/05, 2/07, 96/08, 84/08, 96/08, 123/08, 57/11, 25/13, 89/14 és 70/19 sz.) 335. cikkében meghatározott feltételekkel összhangban ítéleteket, valamint a végrehajtási törvény (Ovršni zakon) (Narodne Novine [NN; a Horvát Köztársaság Hivatalos Lapja] 112/12, 25/13, 93/14, 55/16 és 73/17 sz.) 8. cikkének hatálya alá eső összes dokumentumot teszik közzé.
Az elektronikus hirdetőtáblán továbbá minden olyan dokumentumot is közzétesznek, amelyet az eljárási szabályok szerint a bírósági hirdetőtáblán tesznek közzé.
14 Közölhetők-e bírósági határozatok elektronikus úton?
Nem lehetséges.
15 Interneten keresztül van-e mód fellebbezésre és a fellebbezés alapján hozott határozat kézbesítésére?
A fellebbezés interneten keresztül történő benyújtása nem lehetséges. A jogszabályban előírt feltételek teljesülése esetén a felet értesíteni lehet az elektronikus hirdetőtáblán keresztül az őt érintő döntésről.
16 Interneten keresztül kezdeményezhető-e végrehajtási eljárás?
Nem lehetséges.
17 A felek vagy jogi képviselőik hozzáférhetnek az ügyek irataihoz interneten keresztül? Ha igen, hogyan?
Tárgytalan.
Ennek a lapnak a különböző nyelvi változatait az Európai Igazságügyi Hálózat tagállami kapcsolattartói tartják fenn. Az Európai Bizottság szolgálata készíti el a fordításokat a többi nyelvre. Előfordulhat, hogy az eredeti dokumentumon az illetékes tagállami hatóság által végzett változtatásokat a fordítások még nem tükrözik. Sem az Európai Igazságügyi Hálózat, sem a Bizottság nem vállal semmilyen felelősséget, illetve kötelezettséget az e dokumentumban közzétett vagy hivatkozott információk és adatok tekintetében. Az ezen oldalért felelős tagállam szerzői jogi szabályait a Jogi nyilatkozatban tekintheti meg.