

Poišči informacije po področjih
Načeloma zakon to omogoča. Vendar v praksi to še ni mogoče v vseh zveznih deželah (Länder) in pri vseh vrstah postopkov. Dopustnost elektronskega postopka je odvisna od tega, ali in v kakšnem obsegu se je zadevna dežela odločila uvesti predpise o takem postopku. Več informacij je na voljo pri deželnih sodnih upravah (Landesjustizverwaltungen).
Dopustnost elektronskega postopka je odvisna od tega, ali in v kakšnem obsegu se je zadevna dežela odločila uvesti predpise o takem postopku. Več informacij je na voljo pri deželnih sodnih upravah (Landesjustizverwaltungen). Nekatere postopke je mogoče v celoti opraviti elektronsko. To so na primer postopek za vpis v register, postopek za izdajo plačilnega naloga (Mahnverfahren) in v nekaterih primerih prekrškovni postopek (Ordnungswidrigkeiten).
Če so zvezne dežele uvedle predpise o elektronskih pravnih postopkih (glej vprašanje 1), je mogoče elektronske dokumente vložiti kadar koli.
Tehnične zahteve so določene v predpisih zveznih dežel (glej vprašanje 1).
Tehnične zahteve so določene v predpisih zveznih dežel (glej vprašanje 1). Praviloma je treba dokumente poslati v formatu OSCI (Online Services Computer Interface), ki je sestavni del uporabljene programske rešitve, znane kot EGVP (Elektronisches Gerichts- und Verwaltungspostfach – elektronski poštni predal sodišč in uprave).
Sporočila samega po sebi ni treba podpisati. Pri posameznih predloženih vlogah se zahteva vrsta podpisa, kot je določena v zadevnih postopkovnih pravilih. Praviloma je to kvalificirani elektronski podpis.
Sodne takse bo morda treba plačati, odvisno od vrste zadeve. Načini plačila so različni: račun, neposredna bremenitev in elektronsko plačilo.
To je mogoče. Uporabljajo se splošna pravila.
Uporaba spleta ni obvezna. Uporabljajo se splošna pravila.
Uporabljajo se splošna pravila.
Uporabljajo se splošna pravila.
Načeloma zakon to omogoča. Vendar v praksi to še ni mogoče v vseh zveznih deželah (Länder) in pri vseh vrstah postopkov. Dopustnost elektronskega postopka je odvisna od tega, ali in v kakšnem obsegu se je zadevna dežela odločila uvesti predpise o takem postopku. Več informacij je na voljo pri deželnih sodnih upravah (Landesjustizverwaltungen).
Prvi stavek člena 174(3) zakona o pravdnem postopku (Zivilprozessordnung) določa, da se lahko odločbe odvetnikom, notarjem, sodnim izvršiteljem in davčnim svetovalcem vročijo elektronsko. Odločbe se lahko drugim strankam elektronsko vročijo le, če so te stranke izrecno soglašale s prejemanjem elektronskih dokumentov.
V praksi se to dogaja predvsem pri postopkih vpisa v registre.
Da, odločba sodišča se lahko načeloma pošlje elektronsko. V praksi se to dogaja predvsem pri postopkih vpisa v registre.
Pravno sredstvo je mogoče po tej poti vložiti, če je pri zadevnem sodišču na podlagi predpisov zvezne dežele predviden elektronski pravni postopek. Prvi stavek člena 174(3) zakona o pravdnem postopku določa, da se lahko odločbe odvetnikom, notarjem, sodnim izvršiteljem in davčnim svetovalcem vročijo elektronsko. Odločbe se lahko drugim strankam elektronsko vročijo le, če so te stranke izrecno soglašale s prejemanjem elektronskih dokumentov.
Ne, to ni mogoče.
Na splošno to ni mogoče. Vendar nekatere zvezne dežele to omogočajo, vsaj v zadevah pred upravnimi in finančnimi sodišči (Verwaltungsgerichte, Finanzgerichte), nekatere pa tudi v zemljiškoknjižnih zadevah in zadevah v zvezi z drugimi registri. Datumi obravnav v civilnih postopkih se lahko v nekaterih primerih preverijo elektronsko.
Strani v jezikih držav članic pripravljajo posamezne kontaktne točke pri Evropski pravosodni mreži, njihov prevod pa zagotavlja prevajalska služba Evropske komisije. Prevodi zato morda še ne vsebujejo kasnejših sprememb izvirnika, ki so jih vnesli nacionalni organi. Evropska pravosodna mreža v civilnih in gospodarskih zadevah ter Evropska komisija ne prevzemata nobene odgovornosti v zvezi z informacijami in podatki v tem dokumentu. Za pravila o avtorskih pravicah države članice, ki je odgovorna za to stran, glejte pravno obvestilo.