Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (estų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: ispanųanglųprancūzųrumunų.
Swipe to change

Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo atveju taikomi teismo mokesči

Estija

Turinį pateikė
Estija
Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Įvadas

Kokie mokesčiai taikytini?

Kiek turėsiu mokėti?

Kas bus, jeigu laiku nesumokėsiu teismo mokesčių?

Kaip galiu sumokėti teismo mokesčius?

Ką turiu daryti sumokėjęs?

Įvadas

Jeigu prašymą pagal Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą teikiate Estijos teismui, turite sumokėti tą patį valstybinį mokestį, tarsi teiktumėte nacionalinį prašymą. Valstybiniai mokesčiai ir kitos proceso išlaidos reglamentuojami Civilinio proceso kodekse ir Valstybinių mokesčių įstatyme. Teismui mokėtinus valstybinius mokesčius ir proceso išlaidas galima sumokėti tik banko pavedimu.

Kokie mokesčiai taikytini?

Kai teikiate prašymą, turite sumokėti valstybinį mokestį proceso išlaidoms padengti.

Kiek turėsiu mokėti?

Jeigu prašymą pagal Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą teikiate Estijos teismui, turite sumokėti tą patį valstybinį mokestį, tarsi teiktumėte nacionalinį prašymą. Valstybinio mokesčio dydis priklauso nuo reikalaujamos pinigų sumos. Pavyzdžiui, už 500 EUR reikalavimą turite sumokėti 100 EUR valstybinį mokestį, už 1 000 EUR reikalavimą – 175 EUR valstybinį mokestį, už 1 500 EUR reikalavimą – 200 EUR valstybinį mokestį, o už 2 000 EUR reikalavimą – 225 EUR valstybinį mokestį.

Kas bus, jeigu laiku nesumokėsiu teismo mokesčių?

Valstybinį mokestį turite sumokėti avansu, teikdamas prašymą. Jeigu valstybinio mokesčio nesumokate, teismas jums suteikia galimybę jį sumokėti iki teismo nurodyto termino. Jeigu iki to termino valstybinio mokesčio nesumokate, teismas jūsų prašymą palieka nenagrinėtą.

Kaip galiu sumokėti teismo mokesčius?

Valstybinius mokesčius galima sumokėti tik banko pavedimu. Kreditinės kortelės nepriimamos. Visų teismams skirtų mokėjimų gavėja yra Finansų ministerija.

Jeigu valstybinį mokestį mokate avansu, turite mokėjimo paskirtyje kuo tiksliau nurodyti procedūrą, už kurią mokate valstybinį mokestį. Jeigu valstybinį mokestį mokate per portalą, pvz., Įmonių registracijos portalą arba valdžios e. bylą, mokėjimui visada suteikiamas unikalus su konkrečiu reikalavimu susietas identifikacinis numeris.

Daugiau informacijos apie valstybinių mokesčių sąskaitas ir teismų numerius galima rasti Estijos teismų interneto svetainėje.

Ką turiu daryti sumokėjęs?

Turite pateikti teismui informaciją, kuria būtų patvirtinamas valstybinio mokesčio sumokėjimas, kad teismas galėtų patikrinti valstybinio mokesčio gavimą. Ši informacija yra tokia: valstybinį mokestį mokančio asmens vardas ir pavardė, informacija apie banką ir sąskaitą, į kurią buvo sumokėtas valstybinis mokestis, taip pat sumokėta suma ir mokėjimo data. Teismas mokėjimo gavimą gali patikrinti elektroniniu būdu, t. y. jūs neprivalote pateikti mokėjimo nurodymo, kuriuo būtų patvirtinamas valstybinio mokesčio sumokėjimas. Tačiau prireikus teismas gali jo paprašyti.

Paskutinis naujinimas: 06/04/2020

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.