Wyposażenie w państwach UE

Słowenia

Autor treści:
Słowenia

W Słowenii od 1 maja 2011 r. w systemy do wideokonferencji wyposażonych jest 11 sal sądowych w sądach rejonowych, 11 ośrodków opieki społecznej oraz więzienie w Dob pri Mirna. Jednym urządzeniem dysponuje również policja. Trzy urządzenia przenośne do wideokonferencji są dostępne w sądach i ośrodkach opieki społecznej, w których jeszcze nie zainstalowano systemów na stałe.

Słowenia systematycznie włączała systemy wideokonferencyjne do projektów realizowanych w latach 2009-2013. Projekty takie kwalifikowały się do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 85%.

Systemy wideokonferencyjne są ważnym narzędziem dla słoweńskiego systemu wymiaru sprawiedliwości. Ułatwiają przesłuchiwanie świadków, biegłych, dzieci, hospitalizowanych chorych, osób mieszkających w domach opieki dla osób starszych i więźniów oraz prowadzenie innych przesłuchań na odległość. Szczególnie sprawdzają się w przypadku przesłuchań transgranicznych, dzięki którym stronom mieszkającym za granicą znacznie łatwiej wziąć udział w postępowaniu sądowym. Zamiast podróżować do Słowenii mogą one złożyć oświadczenie lub wyjaśnienia przez połączenie wideokonferencyjne.

Sprzęt do wideokonferencji (po angielsku)  PDF (32 Kb) en

Ostatnia aktualizacja: 18/04/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.