Evropský platební rozkaz

Vnitrostátní informace a online formuláře k nařízení č. 1896/2006

Všeobecné informace

Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1896/2006 ze dne 12. prosince 2006 , kterým se zavádí řízení o evropském platebním rozkazu, umožňuje věřitelům vymáhat nesporné občanské a obchodní nároky prostřednictvím jednotného postupu, v rámci něhož se využívají standardní formuláře.

Toto nařízení platí ve všech členských státech Evropské unie s výjimkou Dánska.

Postup nevyžaduje účast při soudním jednání. Žalobce pouze podá návrh a poté už nemusí do postupu zasahovat. Žádné další formality či zásahy ze strany žalobce nejsou zapotřebí.

Nařízení stanoví sedm standardních formulářů.

Nejste si jisti, zda lze ve vašem případě použít evropský platební příkaz nebo evropské řízení o drobných nárocích? Pomůže vám náš průvodce, který je k dispozici na stránkách s online formuláři.

Portál evropské e-justice vám poskytuje informace týkající se platnosti nařízení i snadný nástroj k vyplňování formulářů.

Chcete-li získat podrobné informace o právu některého členského státu, zvolte si jeho vlaječku.

Související odkazy

Praktický průvodce pro uplatňování nařízení o evropském platebním rozkazu  PDF (4361 Kb) cs

ARCHIVOVANÉ internetové stránky Evropského soudního atlasu (uzavřeno 30. září 2017)

Poslední aktualizace: 01/04/2022

Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.