Tarpininkavimas

Estija

Turinį pateikė
Estija

Mediacijos direktyva 2008/52/EB į Estijos teisę perkelta Taikinimo įstatymu.


10 straipsnis. Informacija apie kompetentingus teismus ar institucijas

Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (estų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: bulgarųispanųčekųdanųvokiečiųgraikųanglųprancūzųkroatųitalųlatviųvengrųmaltiečiųnyderlandųlenkųportugalųrumunųslovakųslovėnųsuomiųšvedų.

Prašymas, kad tarpininkavimo būdu pasiektas rašytinis susitarimas būtų privalomai vykdomas, pateikiamas apygardos teismui, kuriam pagal teritoriją priklausančioje jurisdikcijoje buvo vykdomas tarpininkavimas. Tam tikrais atvejais notaras gali patvirtinti tarpininkaujant pasiektą susitarimą, ir jis tampa vykdytinas. Notarų kontaktinius duomenis rasite spustelėję ant nuorodos Rasti notarą.

Kai su šalių ginčais yra susiję vaikai, šalys gali kreiptis į vietos valdžios institucijas, o jos jas nukreipia į šeimos tarpininkavimo tarnybas, kurias finansuoja vietos valdžios institucijos (jei tokių tarnybų paslaugų reikia). http://www.sm.ee/sites/default/files/content-editors/eesmargid_ja_tegevused/Sotsiaalhoolekanne/Muud_toetused_ja_teenused/sotsiaalministeerium_perelepitusteenus.pdf

Pagal Taikinimo įstatymą tarpininkavimas yra mokamas; tarpininkavimo mokestis nustatomas tarpininko ir susijusių šalių susitarimu. Tarpininkų asociacijos svetainėje nurodyta, kad šeimos tarpininkavimo paslauga kainuoja 70 EUR už seansą. Tarpininkavimo išlaidos padalijamos po lygiai abiem šalims.

Paskutinis naujinimas: 29/03/2022

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.