-
Vispārīga informācija
Pētījumi par videokonferenču izmantošanu pārrobežu tiesas procesos liecina, ka dažādās valstīs izmantojamās videokonferenču sistēmas ir tehniski sadarbspējīgas. Vairāku dalībvalstu tiesu zālēs videokonferenču iekārtas ir plaši pieejamas. Ņemot vērā, ka nepastāv tehniski šķēršļi, lielāka uzmanība būtu jāvelta informācijas izplatīšanai par videokonferenču izmantošanas iespējām, vienlaikus izstrādājot praktiskus rīkus, lai atvieglotu videokonferenču rīkošanu.
-
Vispārīgs politikas apraksts
Jaunās tehnoloģijas piedāvā jaunas iespējas salīdzinājumā ar tradicionālajām tiesas procesu vadīšanas metodēm. Jaunās tehnoloģijas nodrošina arī piemērotus rīkus, kas ļauj uzlabot tiesvedības efektivitāti un elastīgumu un sniedz priekšrocības visām iesaistītajām pusēm — tiesām, lietas dalībniekiem un lieciniekiem.
-
Pierādījumu iegūšana videokonferencē
Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkls civillietās un komerclietās ir sagatavojis virkni faktu lapu, kurās sniegta praktiska informācija par noteikumiem, procedūrām un tehnisko aprīkojumu videokonferenču rīkošanai starp dažādu ES dalībvalstu tiesām.
-
Rokasgrāmata
Šajā rokasgrāmatā sniegtas ziņas par videokonferenču iekārtu izmantošanu pārrobežu tiesvedībā Eiropas Savienībā. Šeit apskatīti videokonferenču tehnoloģijas izmantošanas organizatoriskie, tehniskie un juridiskie apsvērumi. Bez tam ceļvedī analizēta iekārtu izmantošana tiesas zālēs un liecinieku telpās, kā arī pārvietojamo iekārtu izmantošana. Norādījumi ir piemērojami gadījumos, kad videokonferenci izmanto jebkurā tiesvedības posmā, jo īpaši pierādījumu iegūšanai no attālām vietām citās ES dalībvalstīs.
-
Aprīkojums ES dalībvalstīs
Arvien biežāk dalībvalstu tiesas tiek aprīkotas ar videokonferenču iekārtām vai nu sēžu zālēs vai speciālās liecinieku vai ekspertu nopratināšanai paredzētās telpās.