- 1 Ar kuru iestādi ir iepriekš jāapspriežas un kura iestāde pēc tam dod piekrišanu pirms bērna pārrobežu ievietošanas jūsu valsts teritorijā?
- 2 Īsumā aprakstiet apspriešanas un piekrišanas saņemšanas procedūru (tai skaitā nepieciešamos dokumentus, termiņus, procedūras kārtību un citu attiecīgu informāciju) bērna pārrobežu ievietošanai jūsu valsts teritorijā.
- 3 Vai jūsu dalībvalsts ir nolēmusi, ka piekrišana bērna pārrobežu ievietošanai jūsu teritorijā nav vajadzīga, ja bērns tiks ievietots pie konkrētu kategoriju tuviem radiniekiem? Apstiprinošas atbildes gadījumā — kādas ir tuvo radinieku kategorijas?
- 4 Vai jūsu dalībvalstī ir noslēgti nolīgumi vai noteikta kārtība apspriešanās procedūras vienkāršošanai nolūkā saņemt piekrišanu bērnu pārrobežu ievietošanai?
Meklēt informāciju pēc reģiona
1 Ar kuru iestādi ir iepriekš jāapspriežas un kura iestāde pēc tam dod piekrišanu pirms bērna pārrobežu ievietošanas jūsu valsts teritorijā?
Iestāde, kas ir kompetenta saņemt pieprasījumus no ES dalībvalstīm par bērna ievietošanu iestādē, bērnu aizsardzības struktūrā vai audžuģimenē Grieķijā, ir Tieslietu ministrijas (Υπουργείο Δικαιοσύνης) Starptautisko privāttiesību departaments (Τμήμα Ιδιωτικού Διεθνούς Δικαίου), kas izraudzīts par centrālo iestādi. Pieteikumus par bērnu ievietošanu Grieķijā apstiprina Atēnu Prokuratūras Nepilngadīgo lietu nodaļas prokurors un viņa vietnieks.
2 Īsumā aprakstiet apspriešanas un piekrišanas saņemšanas procedūru (tai skaitā nepieciešamos dokumentus, termiņus, procedūras kārtību un citu attiecīgu informāciju) bērna pārrobežu ievietošanai jūsu valsts teritorijā.
Kopā ar lūgumu atļaut bērna ievietošanu pieteikuma iesniedzējai iestādei jānosūta Grieķijas centrālajai iestādei šāda informācija ar oficiālu tulkojumu grieķu valodā. Tā ietver šādus datus:
- vecāka vārds, uzvārds un valstspiederība, bērna dzimšanas datums, dzimšanas vieta un dzīvesvieta, kā arī sociālā nodrošinājuma numurs, ja tāds ir;
- personas, kas īsteno vecāku varu vai aizgādību pār bērnu, vārds, dzimšanas datums, dzimšanas vieta un dzīvesvieta, tālruņa numurs un e-pasta adrese, sociālā nodrošinājuma numurs, ja tāds ir, un piekrišana ievietošanai. Ja piekrišanas deklarācija nav pievienota, jānorāda iemesls, kāpēc tā nav vajadzīga;
- kompetentās iestādes izdota apliecība vai cits līdzvērtīgs dokuments, kas apliecina bērna iepriekšējās sodāmības statusu. Ja šādas apliecības vai cita līdzvērtīga dokumenta nav, būtu jāiesniedz kompetentās iestādes apliecinājums;
- detalizēts ziņojums par bērna stāvokli un personību, ievietošanas nepieciešamību un iemesliem un ierosināto ievietošanas ilgumu (sākuma un beigu datumu), ko sagatavojis sociālais darbinieks vai nepilngadīgo aizsardzības dienesta amatpersona, vai cita atbildīgās iestādes amatpersona vietā, kur bērns dzīvojis vai uzturējies pirms ievietošanas;
- bērna veselības apdrošināšanas apliecība, ko izdevusi valsts sociālā nodrošinājuma iestāde, un bērna veselības stāvokļa apliecinājums, kas izdots pēdējo trīs mēnešu laikā pirms brauciena un kurā jo īpaši norādīts bērna vakcinācijas statuss, vai bērnam jālieto zāles, vai bērnam ir kādas infekcijas slimības un vai bērns iepriekš kaut kāda iemesla dēļ bijis slimnīcā;
- priekšlikumi par bērna saskarsmi ar vecākiem vai citiem radiniekiem un pilnīga informācija par viņiem;
- pilnīga dokumentācija no bērna pēdējās dzīvesvietas kompetentās iestādes par īpašām izglītības vajadzībām, ja tādas ir;
- fiziskas vai juridiskas personas, kurai ir aizgādības tiesības pār bērnu, vai citas kompetentas iestādes rakstisks paziņojums par apņemšanos segt visus bērna ievietošanas un uzturēšanās izdevumus. Šajā paziņojumā jābūt skaidri apliecinātām parādsaistībām un jābūt ietvertai pilnīgai informācijai par paziņojuma sniedzēju, viņa dzīvesvietas adresei un nodokļu maksātāja identifikācijas numuram vai sociālās apdrošināšanas numuram, ja tas ir paredzēts tās dalībvalsts attiecīgajos tiesību aktos, kurā ir pieteikuma iesniedzēja domicils, vai — juridiskas personas gadījumā — juridiskajai adresei;
- tiesu vai citu iestāžu lēmumi par bērnu, ja tādi ir;
- ja ievietošana ir ierosināta konkrētā audžuģimenē, jānorāda pilngadīgo ģimenes locekļu pilnīga identitāte un adrese, kā arī viņu nodokļu vai sociālās apdrošināšanas numuri, ja tādi ir pieejami.
Grieķijas centrālā iestāde ir atbildīga par paziņošanu pieteikuma iesniedzējai iestādei, ja iepriekš minētajos dokumentos un datos ir kādas nepilnības. Piekrišanas lūgums bērna ievietošanai un pavaddokumenti pēc tam ir jānosūta Atēnu Prokuratūras Nepilngadīgo lietu nodaļas prokuroram. Prokurors ieceļ atbildīgo amatpersonu no Atēnu Nepilngadīgo aizsardzības dienesta, kura apkopo informāciju par bērnu aizsardzības iestāžu vai struktūru pieejamību, kā arī par to, vai tām ir vajadzīgie apstiprinājumi un vai tās ir Grieķijas iestāžu uzraudzībā. Atbildīgās amatpersonas ziņojumā, ko tā iesniedz Nepilngadīgo lietu nodaļas prokuroram, papildus iepriekš minētajai informācijai ir jābūt iekļautam priekšlikumam par vispiemērotāko bērnu aizsardzības iestādi vai struktūru attiecīgā bērna ievietošanai. Līdzīgu ziņojumu atbildīgā amatpersona iesniedz gadījumos, kad ārvalstu iestādes pieprasījums attiecas uz bērna ievietošanu audžuģimenē Grieķijā.
Atēnu Pirmās instances tiesas Prokuratūras Nepilngadīgo nodaļas prokurors apstiprina vai noraida piekrišanas lūgumu bērna ievietošanai divu mēnešu laikā pēc tam, kad Tieslietu ministrijas Starptautisko privāttiesību departaments ir iesniedzis lūgumu un tam pievienotos dokumentus prokuratūrā.
3 Vai jūsu dalībvalsts ir nolēmusi, ka piekrišana bērna pārrobežu ievietošanai jūsu teritorijā nav vajadzīga, ja bērns tiks ievietots pie konkrētu kategoriju tuviem radiniekiem? Apstiprinošas atbildes gadījumā — kādas ir tuvo radinieku kategorijas?
Nē, prasībai par piekrišanu, kas nepieciešama pārrobežu ievietošanai, ja bērns ir jāievieto pie tuviem radiniekiem, nav izņēmumu.
4 Vai jūsu dalībvalstī ir noslēgti nolīgumi vai noteikta kārtība apspriešanās procedūras vienkāršošanai nolūkā saņemt piekrišanu bērnu pārrobežu ievietošanai?
Nē, šādu līgumu nav.
Šīs lapas versiju savā valodā uztur attiecīgais Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla kontaktpunkts. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Ne Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkls, ne Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par šajā dokumentā ietverto vai minēto informāciju vai datiem. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.