

Informacijos paieška pagal regionus
Taip. Įranga aprūpinti 38 Škotijos teismai.
Visiems gautiems prašymams taikomi Reglamento Nr. 1206/2001 10–12 ir 17 straipsniai. Tokiais atvejais netaikomos jokios kitos vietinės reikšmės procedūros.
Nėra jokių apribojimų dėl asmenų, kuriuos galima apklausti.
Įstatymuose apribojimų nenumatyta. Gali būti apribojimų dėl praktinių priežasčių (pavyzdžiui, kai kalbama apie fizinius objektus, kuriuos turi prašantysis teismas ir su kuriais liudytojas negali susipažinti).
Įstatymuose apribojimų taip pat nenumatyta. Anksčiau naudotos teismo salės ir kitos salės. Tinkamas sąlygas nustato apygardos teisėjas (Sheriff) ir jo sekretorius teisme, kuriame prašymas gautas.
Apklausas galima įrašyti.
Bet kokiu atveju, atsižvelgiant į tai, kad teismo posėdis gali būti įrašytas tiek vaizdo konferencijos įrašymo, tiek jos stebėjimo vietoje, gali būti tikslingiau prašančiajam teismui tiesiogiai įrašyti teismo posėdį.
Abiem atvejais paprastai apklausa vykdoma anglų kalba.
Jeigu prašantysis teismas pageidauja, kad apklausa būtų vykdoma kita kalba, reikalingas vertėjas žodžiu, kad teismo posėdis būtų verčiamas į anglų kalbą toms bylos šalims, kurios nesupranta prašančiojo teismo kalbos.
Pagal Reglamento Nr. 1206/2001 18 straipsnį prašomasis teismas turėtų pasirūpinti, kad posėdyje dalyvautų vietinis vertėjas.
Pagal Reglamento Nr. 1206/2001 11 straipsnio 4 dalį vietos teismas bylos šalims praneša atitinkamą informaciją. Paprastai pranešimas siunčiamas pirmos klasės registruotu laišku.
Apskritai taikomos esamos taisyklės dėl pranešimo, t. y. pranešti reikia ne mažiau kaip prieš 48 valandas. Vis dėlto praktikoje suteikiamas ilgesnis pranešimo laikotarpis, nes paprastai apklausų laikas nustatomas prieš kelias savaites.
Paprastai kitoms šalims neperkeliamos Škotijos teismų tarnybos išlaidos dėl vaizdo konferencijų įrenginių naudojimo.
Prašantysis teismas tinkamai apie tai praneša naudodamasis A forma. Šią informaciją būtų tikslinga nukopijuoti į F formą, kuri vėliau įteikiama liudytojui. Jokių papildomų reikalavimų vietos teismas nenustato.
Tokia tvarka nenustatyta. Prašantysis teismas gali reikalauti pateikti tokius dokumentus, kaip pasas arba vairuotojo pažymėjimas, ir tokie reikalavimai taip pat būtų taikomi liudytojui. Visi dokumentiniai tapatybės įrodymai tikrinami apklausos dieną pagal prašančiojo teismo nustatytus reikalavimus.
Jeigu prašantysis teismas reikalauja priesaikos, vietos teismui reikia žinoti, kokios yra prašančiojo teismo taikomos procedūros (pavyzdžiui, reikia šventos knygos arba vartojamos tam tikros formuluotės).
Gali būti, kad vietos teismas papildomai reikalaus Škotijoje duodamos priesaikos, tačiau tai yra apygardos teismo pirmininko diskrecijai priskiriamas klausimas.
Atlikdamas parengiamuosius darbus vietos teismas susirenka prašančiojo teismo kontaktinę informaciją ir šią informaciją perduoda Škotijos teismų tarnybos Elektroninių paslaugų teikimo padaliniui (ESDU).
Tada ESDU susisiekia su prašančiojo teismo darbuotojais, siekdamas susitarti dėl įrenginių išbandymo laiko ir vietos. ESDU taip pat dalyvauja apklausoje ir valdo vietos įrenginius bei sprendžia kilusias technines problemas.
Visi specialūs prieigos reikalavimai arba informacija apie sveikatos būklę, kuri gali turėti įtakos pasirenkant apklausos vietą arba laiką.
Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos Europos teisminio tinklo kontaktinės įstaigos. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Nei Europos teisminis tinklas, nei Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų dėl šiame dokumente pateiktos arba nurodytos informacijos arba duomenų. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.