

Informácie podľa oblasti
Áno. Podmienky existujú na 38 súdoch v Škótsku.
Na všetky žiadosti prijaté vzhľadom na nariadenie č. 1206/2001 sa uplatňujú články 10 – 12 a článok 17. V týchto prípadoch sa neuplatňujú nijaké ďalšie miestne postupy.
V súvislosti s osobami, ktoré môžu byť vypočuté, neexistujú nijaké obmedzenia.
Neexistujú nijaké zákonné obmedzenia. Existovať môžu praktické obmedzenia (napríklad odkaz na fyzické predmety v držbe dožadujúceho súdu, ku ktorým svedok nemá prístup).
Opäť neexistujú nijaké zákonné obmedzenia. V minulosti sa používali súdne siene a iné miestnosti. Primerané ubytovanie určí sudca a súdny úradník na súde, ktorému bola žiadosť doručená.
Zaznamenávanie vypočutí je možné.
Keďže konanie je možné zaznamenať na ktoromkoľvek konci videokonferenčného spojenia, v každom prípade je možno vhodnejšie, aby konanie zaznamenal priamo dožadujúci súd.
V oboch prípadoch je štandardným jazykom angličtina.
Ak si dožadujúci súd želá iný jazyk, v takom prípade by bol potrebný tlmočník, aby tlmočil konanie do angličtiny pre tie zúčastnené strany, ktoré neovládajú jazyk dožadujúceho súdu.
V súlade s článkom 18 nariadenia č. 1206/2001 by mal prítomnosť tlmočníka miestne zabezpečiť dožiadaný súd.
Vzhľadom na článok 11 ods. 4 nariadenia č. 1206/2001 by strany informoval miestny súd. Obvykle by sa to uskutočnilo listom prvej triedy s doručenkou.
Vo všeobecnosti sa uplatňujú existujúce pravidlá týkajúce sa informovania – t. j. vyžadovala by sa lehota najmenej 48 hodín vopred. V praxi by sa však poskytla dlhšia lehota, keďže termíny vypočutí sa zvyčajne stanovujú niekoľko týždňov vopred.
Nijaké náklady, ktoré vzniknú službe pre škótske súdy a tribunály za používanie videokonferenčných zariadení, sa vo všeobecnosti neprenášajú na iné strany.
Dožadujúci súd predloží náležité oznámenie na formulári A. Tieto informácie sa obvykle skopírujú do formulára F, ktorý sa následne doručuje svedkovi. Miestny súd neukladá nijaké ďalšie požiadavky.
Neexistuje nijaký stanovený postup. Dožadujúci súd môže stanoviť také požiadavky ako predloženie pasu alebo vodičského preukazu a tieto požiadavky sa postúpia svedkovi. Akékoľvek listinné doklady totožnosti sa skontrolujú v daný deň spôsobom, ktorý spĺňa požiadavky dožadujúceho súdu.
Ak dožadujúci súd vyžaduje zloženie prísahy, miestny súd v takom prípade musí vedieť, aké postupy má dožadujúci súd uplatniť (napríklad zabezpečenie svätej knihy alebo slovná formulka, ktorá sa má použiť).
Môže sa stať, že miestny súd bude okrem toho chcieť, aby sa zložila škótska prísaha, ale to je záležitosť, ktorá je na voľnom uvážení predsedajúceho sudcu.
V rámci prípravných prác by miestny súd získal kontaktné údaje na dožadujúcom súde a tieto údaje by postúpil útvaru pre zabezpečenie elektronických služieb (ESDU) pri službe pre škótske súdy a tribunály.
Útvar ESDU by sa potom spojil so zamestnancami dožadujúceho súdu a dohodol čas a miesto na vyskúšanie vybavenia. Útvar ESDU by bol zároveň prítomný v daný deň na obsluhu miestneho vybavenia a na riešenie akýchkoľvek technických problémov.
Akékoľvek konkrétne požiadavky týkajúce sa prístupu alebo informácie o zdravotnom stave, ktoré môžu mať vplyv na výber miesta alebo času vypočutia.
Obsah pôvodných vnútroštátnych jazykových verzií na tejto webovej lokalite spravujú príslušné kontaktné body EJS. Preklady týchto textov zabezpečila Európska komisia. V prekladoch preto ešte môžu chýbať možné úpravy pôvodných textov, ktoré neskôr vykoná príslušný štátny orgán členského štátu. Európska justičná sieť pre občianske a obchodné veci ani Európska komisia nenesú žiadnu zodpovednosť ani inak neručia za informácie alebo údaje, ktoré tento dokument obsahuje alebo na ktoré odkazuje. Právne normy v oblasti autorských práv členského štátu zodpovedných za túto stránku nájdete v právnom oznámení.