Upozorňujeme, že výchozí angličtina verze této stránky byla v nedávné době aktualizována. Na překladu do jazyka, ve kterém se vám stránka právě zobrazuje, zatím pracujeme.
Swipe to change

Vyhledávání pomocí evropského identifikátoru judikatury (ECLI)

Do jazyka, který máte právě nastavený, úřední překlad neexistuje.
Zde je k dispozici strojový překlad. Upozorňujeme, že má pouze orientační charakter. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Vyhledávací služba evropského identifikátoru judikatury (ECLI)

1. Přehled

Rozhraní pro vyhledávání pomocí identifikátoru ECLI je služba, kterou široké veřejnosti poskytuje Evropská komise ve spolupráci se zúčastněnými poskytovateli judikatury. Pro usnadnění přístupu ke spravedlnosti v přeshraničním kontextu spustila Komise tuto službu, která občanům EU a praktikujícím právníkům umožňuje snadno lokalizovat judikaturu označenou identifikátorem ECLI, podle Závěrů Rady, které doporučují zavedení identifikátoru evropské judikatury (European Case Law Identifier — ECLI) a stanovení minimálního souboru jednotných metadat o judikatuře.

2. Podmínky

Použitím této služby souhlasíte s tím, že budete vázáni podmínkami a prohlášením o soukromí, které jsou platné pro portál evropské e-justice a které jsou k dispozci zde.

3. Používání souborů cookie

Jak portál evropské e-justice používá soubory cookie, je vysvětleno zde.

4. Často kladené otázky

Otázka: Odkud údaje pocházejí?
Odpověď: Judikaturu s identifikátorem ECLI poskytují buď přímo zúčastněné soudy, nebo publikující organizace či subjekty, jak je uvedeno v systému.

Otázka: Proč je služba omezena na konkrétní země anebo soudy/organizace.
Odpověď: Standard ECLI nezavedly dosud všechny členské státy na vnitrostátní úrovni.  Dostupnost judikatury ECLI navíc vyžaduje, aby bylo technicky propojeno vyhledávací rozhraní ECLI s portálem evropské e-justice.  Pokrytí služby se stále snažíme rozšířit.

Otázka: Probíhá vyhledávání v reálném čase?
Odpověď: Ano, vyhledávání probíhá v reálném čase. Rozhodnutí judikatury jsou nicméně indexována v pravidelných intervalech (obvykle denně), a proto systém nemusí vždy poskytnout aktuální výsledky o posledních rozhodnutích judikatury, a to i když již byly publikovány vydávající organizací.

Otázka: Mám technické potíže / služba není dostupná, můžete to prosím opravit?
Odpověď: Nemůžeme zajistit dostupnost služby nonstop. Je-li služba systematicky nedostupná nebo máte jiný systematický technický problém, oznamte nám to a Komise se pokusí problém v nejkratší možné době odstranit.

Otázka: Jsme veřejná/soukromá organizace publikující rozhodnutí judikatury a rádi bychom poskytoval údaje do vyhledávajícího rozhraní ECLI na portálu evropské e-justice, je to možné?
Odpověď: Ano, je to možné. Kontaktujte nás a my vám poskytneme informace o organizačních a technických procedurách.

Otázka: Existuje internetová služba umožňující automatizovaně vyhledávat rozhodnutí ECLI ?
Odpověď: Ano, pro tento konkrétní účel zpřístupňujeme internetové službu založenou na platformě SOAP.  Kontaktujte nás a my vám poskytneme informace o organizačních a technických modalitách.

Otázka: Mám další otázku nebo nápad, jak tuto službu zlepšit, na koho se mám obrátit?
Odpověď: Viz níže.

5. Kontaktní informace

Portál evropské e-justice a vyhledávací služba ECLI spravuje Generální ředitelství pro spravedlnost a spotřebitele Evropské komise.

S dotazy ohledně této služby, s technickými problémy nebo podněty se můžete obracet emailem na: JUST-E-JUSTICE@ec.europa.eu

Poslední aktualizace: 09/07/2021

Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.