Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (anglų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Swipe to change

Europos teismų praktikos identifikatoriaus (ECLI) paieškos sistema

Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Europos teismų praktikos identifikatoriaus (ECLI) paieškos paslauga

1. Apžvalga

ECLI paieškos sąsaja – paslauga, kurią visuomenei teikia Europos Komisija, bendradarbiaudama su dalyvaujančiomis teisminėmis institucijomis. Komisija siūlo šią paslaugą, kad palengvintų galimybę kreiptis į teismą tarptautinių ginčų atveju ir padėtų ES piliečiams ir praktikuojantiems teisininkams lengvai susirasti teismų praktiką su priskirtu ECLI identifikatoriumi, pagal Tarybos išvadas, kuriomis rekomenduojama nustatyti Europos teismų praktikos identifikatorių (ECLI) ir būtiniausius vienodus metaduomenis teismų praktikos srityje.

2. Sąlygos

Naudodamiesi šia paslauga išreiškiate sutikimą laikytis toliau išdėstytų sąlygų ir taikomo Europos e. teisingumo portalo pareiškimo apie privatumo apsaugą. Susipažinti su jais galite čia.

3. Slapukų naudojimas

Europos e. teisingumo portalo slapukų naudojimas paaiškintas čia.

4. DUK

Klausimas. Iš kur gauname duomenis?
Atsakymas. Teismo praktikos sprendimai su priskirtu ECLI identifikatoriumi gaunami tiesiogiai  iš dalyvaujančių teismų arba kitų teismų praktikos skelbimo organizacijų bei įstaigų, nurodytų sistemoje.

Klausimas. Kodėl paslauga siūloma tik tam tikrose šalyse ir (arba) teismuose ar organizacijose?
Atsakymas. Šiuo metu dar ne visos ES valstybės narės savo šalyje įdiegė ECLI standartą. Be to, tam, kad teismo praktika ECLI sistemoje būtų prieinama, reikalinga techninė sąveika su ECLI paieškos sąsaja Europos e. teisingumo portale. Mes nuolat stengiamės plėsti paslaugos aprėptį.

Klausimas. Ar paieška vyksta tikruoju laiku?
Atsakymas. Taip, paieška vyksta tikruoju laiku. Teismų praktikos sprendimai atnaujinami reguliariai (paprastai kasdien), tačiau sistemoje kartais gali nebūti pačių naujausių teismų praktikos rezultatų, net jei atsakingoji organizacija juos jau paskelbė.

Klausimas. Patiriu techninių sunkumų arba paslauga neprieinama – gal galėtumėte pašalinti trukdį?
Atsakymas. Negalime užtikrinti paslaugos veikimo visą parą, visą savaitę. Susidūrę su sistemingu paslaugos neprieinamumu arba kitokia technine problema, praneškite apie tai mums, ir Komisija pasistengs problemą kuo greičiau pašalinti.

Klausimas. Esu viešoji / privačioji organizacija, skelbianti teismo praktikos sprendimus, ir norėčiau ECLI paieškos sąsajai Europos e. teisingumo portale pateikti duomenų. Ar tai įmanoma?
Atsakymas. Taip, tai įmanoma. Susisiekite su mumis ir pranešime, kokios yra organizacinės ir techninės procedūros.

Klausimas. Ar yra kokia nors internetinė paslauga, kuri leistų automatiškai ieškoti ECLI sprendimų?
Atsakymas. Taip. Konkrečiai šiam tikslui naudojame SOAP protokolą. Susisiekite su mumis ir pranešime, kokios yra organizacinės ir techninės sąlygos.

Klausimas. Į ką kreiptis, jei turiu kitų klausimų arba minčių, kaip patobulinti paslaugą?
Atsakymas. Žr. toliau.

5. Kontaktinė informacija

Europos e. teisingumo portalą ir ECLI paieškos paslaugą tvarko Europos Komisijos teisingumo ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas.

Jei turite klausimų dėl šios paslaugos, norite pranešti apie techninę problemą arba pateikti pasiūlymų, rašykite mums e. paštu: JUST-E-JUSTICE@ec.europa.eu

Paskutinis naujinimas: 09/07/2021

Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.