

Tīkla darbība Spānijā
Spānijā saskaņā ar 33. pantu 2015. gada 7. jūlija Likumā Nr. 16/2015, ar ko regulē Spānijas pārstāvja statusu Eiropas Savienības Aģentūrā tiesu iestāžu sadarbībai krimināllietās Eurojust, strīdi par jurisdikciju, kā arī jautājumi saistībā ar starptautiskajiem tiesiskās sadarbības tīkliem un Tieslietu ministrijas darbiniekiem, kuri norīkoti darbam ārvalstīs, Spānijas kontaktpunktu norīkošana darbam starptautiskajos tiesiskās sadarbības tīklos un viņu atbrīvošana saskaņā ar noteikumiem par minēto tīklu izveidi ir Tieslietu ministrijas kompetencē.
Kontaktpersonu izraugās no tādu personu vidus, kurām ir apliecināta pieredze starptautiskās tiesiskās sadarbības jomā un attiecīgi labas angļu vai franču valodas zināšanas, un šāda persona pārstāv vismaz kādu no tiesu iestādēm, prokuratūru (Ministerio Fiscal) vai Tieslietu ministriju. Šai sakarā Tiesu ģenerālpadome (Consejo General del Poder Judicial) un ģenerālprokurors (Fiscal General del Estado) tieslietu ministram ierosina norīkot un atbrīvot attiecīgo iestāžu kontaktpunktus. Kontaktpunkta statuss tiek zaudēts, tiklīdz attiecīgā persona pārtrauc darbu iestādē, kas ierosinājusi to iecelt par kontaktpersonu. Par šādiem gadījumiem jāinformē Tieslietu ministrija, kas informē tīkla Sekretariātu.
Spānijas kontaktpunkti starptautiskajos tiesiskās sadarbības tīklos ir aktīvi starpnieki, kuru uzdevums ir veicināt sadarbību dažādu valstu tiesu iestāžu starpā. Kontaktpunkti ir pieejami attiecīgajām Spānijas iestādēm, kā arī ar citiem kontaktpunktiem, un sniedz tiem juridisku un praktisku informāciju, kas nepieciešama tiesu iestāžu sadarbības uzlabošanai. Spānijas kontaktpunktiem ir pienākums katru gadu iestādēm, kurām tas ir piederīgs, iesniegt statistikas datus par savu darbību.
Kontaktpunkti
Spānijā tīkla kontaktpunkti ir Tieslietu ministrijā, Tiesu ģenerālpadomē un Ģenerālprokuratūrā (Fiscalía General del Estado). Patlaban ir norīkoti astoņi kontaktpunkti:
Centrālā iestāde
Spānijā centrālā iestāde starptautiskai tiesiskajai sadarbībai civillietās un komerclietās ir Tieslietu ministrijas Starptautiskās tiesiskās sadarbības un cilvēktiesību ģenerāldirektorāts (Dirección General de Cooperación Jurídica Internacional y Derechos Humanos).
Tiesneši koordinatori
Spānijā jau ir spēkā tiesību normas, kas paredz, ka Eiropas Savienības dalībvalstīs norīkoti tiesneši koordinatori kļūst par Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla kontaktpunktiem un pilda kontaktpunkta funkcijas saskaņā ar 2015. gada 7. jūlija Likuma Nr. 16/2015 34. pantu. Kontaktpersonas statuss tiek zaudēts, ja tiek zaudēts tiesneša koordinatora statuss. Spānija ir iecēlusi tiesnešus koordinatorus šādās valstīs: Francija, Apvienotā Karaliste un Īrija, Amerikas Savienotās Valstis un Kanāda, Maroka, Beļģija, Nīderlande un Luksemburgas Lielhercogiste.
Citas tiesu vai administratīvās iestādes, kas ir atbildīgas par tiesiskās sadarbības īstenošanu
Spānijā ir izveidoti turpmāk minētie valsts mehānismi, kuri atbildīgi par starptautisko tiesisko sadarbību.
Profesionālās apvienības
Spānijā darbojas šādas profesionālās apvienības, kas pārstāv tieslietu speciālistus, kuri tieši veicina Savienības un starptautisko tiesību aktu piemērošanu saistībā ar tiesisko sadarbību civillietās un komerclietās:
Informācija par tīklu
Spānijas Tieslietu ministrija, kas sniedz informāciju par starptautisko tiesisko sadarbību un starptautisko tiesisko palīdzību, savā tīmekļa vietnē ir norādījusi saiti uz Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla civillietās un komerclietās tīmekļa vietni, pieejama šeit: Cooperación Jurídica Internacional (mjusticia.gob.es)
Spānijas Tiesu ģenerālpadome savā tīmekļa vietnē sniedz informāciju par Eiropas Tiesiskās sadarbības tīklu civillietās un komerclietās: https://www.poderjudicial.es/cgpj/es/Temas/Redes-Judiciales/Otras-redes-judiciales/Red-Judicial-Europea-Civil-y-Mercantil/, tajā ir norādītas arī saites uz Eiropas Tiesu atlantu (civillietas un komerclietas), kā arī uz Eiropas e-tiesiskuma portālu.
Ģenerālprokuratūra informāciju par Eiropas Tiesiskās sadarbības tīklu civillietās un komerclietās sniedz tīmekļa vietnē šeit.
Šīs lapas versiju savā valodā uztur attiecīgais Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla kontaktpunkts. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Ne Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkls, ne Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par šajā dokumentā ietverto vai minēto informāciju vai datiem. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.