

Poišči informacije po področjih
Mreža lokalnih korespondentov za mednarodno pravno pomoč (Rețeaua de corespondenți locali în domeniul asistenţei judiciare internaţionale) je bila po vzoru Evropske pravosodne mreže ustanovljena leta 2001 z odlokom ministra za pravosodje. Marca 2004 je bila z odlokoma ministra za pravosodje preoblikovana v dve specializirani mreži: romunsko pravosodno mrežo v kazenskih zadevah (Reţeaua Judiciară Română în materie penală), ki ustreza Evropski pravosodni mreži, in romunsko pravosodno mrežo v civilnih in gospodarskih zadevah (Reţeaua Judiciară Română în materie civilă şi comercială), ki ustreza Evropski pravosodni mreži v civilnih in gospodarskih zadevah. Ti mreži sta bili nato v letih 2005, 2007, 2010, 2014, 2016 in 2019 reorganizirani zaradi sprememb ustrezne zakonodaje EU in kadrovskih sprememb v nacionalnem pravosodnem sistemu.
Zadnja posodobitev je bila izvedena z odlokom ministra za pravosodje št. 1929/C z dne 29. maja 2014 v skladu z Odločbo št. 568/2009/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 18. junija 2009 o spremembah Odločbe Sveta 2001/470/ES z dne 28. maja 2001. Odlok je bil pripravljen v skladu z vladno uredbo št. 123/2007 o nekaterih ukrepih za okrepitev pravosodnega sodelovanja z državami članicami Evropske unije, ki je bila s spremembami potrjena z zakonom št. 85/2008.
Romunska pravosodna mreža v civilnih in gospodarskih zadevah na nacionalni ravni ustreza Evropski pravosodni mreži v civilnih in gospodarskih zadevah.
Romunija je imenovala dve nacionalni kontaktni točki za Evropsko pravosodno mrežo v civilnih in gospodarskih zadevah. Ti kontaktni točki sta v pristojnosti ministrstva za pravosodje. S tem je zagotovljeno izpolnjevanje nalog Evropske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah.
V skladu s členom 6 romunska pravosodna mreža v civilnih in gospodarskih zadevah vključuje enega sodnika iz oddelka I – civilne zadeve in enega sodnika iz oddelka II – civilne zadeve (prej gospodarske zadeve) v okviru vrhovnega kasacijskega sodišča (Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie), po enega sodnika iz oddelka I – civilne zadeve in oddelka II – civilne zadeve (prej gospodarske zadeve) v okviru pritožbenih sodišč, enega sodnika iz vsakega specializiranega sodišča/oddelka za mladoletnike in družinske zadeve, ki je specializiran za civilne zadeve, povezane z mednarodno ugrabitvijo otrok in dodelitvijo odškodnine žrtvam kaznivih dejanj, uradnike iz direktorata za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje, ki izpolnjujejo tudi naloge ministrstva za pravosodje kot osrednjega organa na področju mednarodnega pravosodnega sodelovanja v civilnih in gospodarskih zadevah, ter po enega imenovanega predstavnika iz vsakega od strokovnih združenj notarjev, sodnih izvršiteljev in odvetnikov v Romuniji. Nacionalni kontaktni točki za Evropsko pravosodno mrežo v civilnih in gospodarskih zadevah sta polnopravni članici romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah.
Sodniki, ki so člani romunske pravosodne mreže, so bili imenovani z odločbo vrhovnega sodnega sveta (Consiliul Superior al Magistraturii).
Direktorat za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje, ki deluje v okviru ministrstva za pravosodje, je od leta 2001 z lastnimi sredstvi (proračun ministrstva za pravosodje) organiziral številne seminarje in delovne sestanke za člane mrež. Zlasti od leta 2007 se taki dogodki organizirajo v okviru več kot 15 evropskih programov, ki jih financira Evropska komisija. Poleg tega se predstavniki romunske pravosodne mreže redno udeležujejo sestankov evropskih pravosodnih mrež.
Člani romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah so navedeni v Prilogi k odloku št. 4008/C z dne 9. oktobra 2019. Priloga je sestavni del odloka.
Člani romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah, sodniki vrhovnega kasacijskega sodišča, pritožbenih sodišč, specializiranih sodišč/oddelkov za mladoletnike in družinske zadeve, sodišča v Bukarešti (sodniki za zvezo v mednarodni haaški mreži sodnikov za haaško konvencijo iz leta 1980 o civilnopravnih vidikih mednarodne ugrabitve otrok in sodnik, imenovan v okviru komisije za odškodnine žrtvam kaznivih dejanj):
Vrhovno kasacijsko sodišče
Nina-Ecaterina GRIGORAȘ, oddelek I – civilne zadeve
Andreia-Liana CONSTANDA, oddelek I – civilne zadeve
Roxana POPA, oddelek II – civilne zadeve
Pritožbeno sodišče v Albi Iulii
Cristina Gheorghina NICOARĂ, oddelek I – civilne zadeve
Nicolae DURBACĂ, oddelek II – civilne zadeve
Pritožbeno sodišče v Bacăuu
Cristina-Mădălina RADU, oddelek I – civilne zadeve
Loredana ALBESCU, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Braşovu
Cristina ȘTEFĂNIȚĂ, oddelek – civilne zadeve, mladoletniki in družinske zadeve, zadeve v zvezi z delovnimi in socialnimi spori
Elena-Clara CIAPĂ, oddelek – civilne zadeve
Simona Petrina GAVRILĂ, oddelek – civilne zadeve
Gabriel ȘTEFĂNIȚĂ, oddelek – civilne zadeve, mladoletniki in družinske zadeve, zadeve v zvezi z delovnimi in socialnimi spori
Sodišče za mladoletnike in družinske zadeve v Braşovu (Tribunalul pentru Minori şi Familie)
Andrei IACUBA
Pritožbeno sodišče v Bukarešti
Antonela BRĂTUIANU, oddelek IV – civilne zadeve
Ştefan CMECIU, oddelek V – civilne zadeve
Felix Lucian ȘALAR, oddelek VI – civilne zadeve
Romeo GLODEANU, oddelek V – civilne zadeve
Bogdan CRISTEA, oddelek VIII – upravni in davčni spori
Sodišče v Bukarešti
Andreea Florina MATEESCU, oddelek V – civilne zadeve (sodnica za zvezo v mednarodni haaški mreži sodnikov za haaško konvencijo iz leta 1980 o civilnopravnih vidikih mednarodne ugrabitve otrok)
Anca Magda VOICULESCU, oddelek IV – civilne zadeve (sodnica za zvezo v mednarodni haaški mreži sodnikov za haaško konvencijo iz leta 1980 o civilnopravnih vidikih mednarodne ugrabitve otrok)
Luminița TÂRȚĂU, oddelek I – kazenske zadeve, komisija za odškodnine žrtvam kaznivih dejanj – sodišče v Bukarešti
Pritožbeno sodišče v Cluju
Denisa-Livia BĂLDEAN, predsednica
Axente-Irinel ANDREI, predsednik oddelka II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Constanţi
Daniela PETROVICI, oddelek I – civilne zadeve
Ecaterina GRIGORE, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Craiovi
Adina-Georgeta PONEA, predsednica
Lotus GHERGHINĂ, oddelek II – civilne zadeve
Pritožbeno sodišče v Galaţiju
Aneta-Luminița CRISTEA, oddelek I – civilne zadeve
Cosmin-Răzvan MIHĂILĂ, oddelek II – civilne zadeve
Andreea ARHIP, oddelek II – civilne zadeve
Alexandru BLEOANCĂ, oddelek II – civilne zadeve
Pritožbeno sodišče v Iaşiju
Claudia Antoanela SUSANU, oddelek – civilne zadeve
Elena Crizantema PANAINTE, oddelek – zadeve v zvezi z delovnimi in socialnimi spori
Alina Gianina PRELIPCEAN, oddelek – upravni in davčni spori
Pritožbeno sodišče v Oradei
Dorina Mihaela BEREȘ, oddelek I – civilne zadeve
Marcela FILIMON, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Piteştiju
Corina PINCU IFRIM, oddelek I – civilne zadeve
Dumitru VĂDUVA, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Mariana VÂRGĂ, oddelek – civilne zadeve, sodišče v Argeşu
Elena Cristina LUNGU, oddelek – civilne zadeve, sodišče v Vâlcei
Pritožbeno sodišče v Ploieştiju
Andra Corina BOTEZ, predsednica
Adriana Maria RADU, oddelek I – civilne zadeve
Aida Liliana STAN, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Suceavi
Ştefania Fulga ANTON, oddelek I – civilne zadeve
Daniela MITREA MUNTEA, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Pritožbeno sodišče v Târgu Mureşu
Andreea CIUCĂ, oddelek II – civilne zadeve, vključno z upravnimi in davčnimi spori
Loredana BERINDEAN, predsednica, oddelek I – civilne zadeve, prvostopenjsko sodišče v Târgu Mureşu
Pritožbeno sodišče v Timişoari
Cristian PUP, oddelek I – civilne zadeve
Ștefan LUCACIUC, oddelek II – civilne zadeve
Florin MOŢIU, oddelek II – civilne zadeve
Člani romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah – nacionalni kontaktni točki za Evropsko pravosodno mrežo v civilnih in gospodarskih zadevah
Ministrstvo za pravosodje
Viviana ONACA, direktorica, direktorat za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje
Ioana BURDUF, p.s.j.a.j.p. (osebje s pravno izobrazbo, enakovredno sodnikom in tožilcem), direktorat za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje
Člani romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah, ki izpolnjujejo naloge ministrstva za pravosodje kot osrednjega organa na področju mednarodnega pravosodnega sodelovanja in ki mreži zagotavljajo sekretariat
Camelia TOBĂ, p.s.j.a.j.p. (osebje s pravno izobrazbo, enakovredno sodnikom in tožilcem), direktorat za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje
Flavius George PĂNCESCU, p.s.j.a.j.p. (osebje s pravno izobrazbo, enakovredno sodnikom in tožilcem), direktorat za mednarodno pravo in pravosodno sodelovanje
Člani romunske pravosodne mreže v civilnih in gospodarskih zadevah – predsedniki nacionalnih združenj notarjev, sodnih izvršiteljev in odvetniških zbornic v Romuniji imenujejo vsak po enega predstavnika
Octavian ROGOJANU, notar, sekretar sveta romunskega nacionalnega združenja notarjev
Constantin Adrian STOICA, sodni izvršitelj, romunsko združenje sodnih izvršiteljev
Costea-Corin C. DĂNESCU, odvetnik, romunska nacionalna odvetniška zbornica
Strani v jezikih držav članic pripravljajo posamezne kontaktne točke pri Evropski pravosodni mreži, njihov prevod pa zagotavlja prevajalska služba Evropske komisije. Prevodi zato morda še ne vsebujejo kasnejših sprememb izvirnika, ki so jih vnesli nacionalni organi. Evropska pravosodna mreža v civilnih in gospodarskih zadevah ter Evropska komisija ne prevzemata nobene odgovornosti v zvezi z informacijami in podatki v tem dokumentu. Za pravila o avtorskih pravicah države članice, ki je odgovorna za to stran, glejte pravno obvestilo.