

Meklēt informāciju pēc reģiona
Šobrīd Skotijā ir spēkā divas sistēmas, kas regulē uzturlīdzekļu jautājumus: pamatā 1991. gada Bērnu uzturlīdzekļu likums prevalē pār 1985. gada Ģimenes tiesību likumu (Skotija), un ar to bērnu uzturlīdzekļu jautājumi ir izslēgti no privāttiesību jomas, savukārt tiesu jurisdikcija noteikta publisko tiesību jomā.
Taču Bērnu uzturlīdzekļu likums pamatā ir piemērojams tikai situācijās, kad persona, kas veic aprūpi, vecāks, kurš ar bērnu kopā nedzīvo, un bērns pastāvīgi uzturas AK. Situācijās, kurās nav piemērojams 1991. gada likums, darbosies shēma, kas ir paredzēta 1985. gada Ģimenes tiesību likumā (Skotija).
Saskaņā ar 1991. gada Bērnu uzturlīdzekļu likumu tikai bērns, kurš atbilst noteiktām prasībām (bērns, kuram vismaz viens no vecākiem nedzīvo kopā ar bērnu), var gūt labumu no lēmuma par uzturēšanas līdzekļiem, ko ir pieņēmis Bērnu uzturēšanas līdzekļu dienestshttp://www.slab.org.uk/. Vecāks (vai cita prasībām atbilstoša persona), kurš veic bērna aprūpi, var pieprasīt bērnu uzturēšanas līdzekļu maksājumus no vecāka, kurš ar bērnu kopā nedzīvo.
Saskaņā ar 1985. gada Ģimenes tiesību likumu (Skotija) alimentu pienākums ir noteikts:
Arī partnerattiecībās bijušajam partnerim var būt pienākums maksāt uzturēšanas līdzekļus otram partnerattiecībās bijušajam partnerim.
Saskaņā ar 1991. gada Bērnu uzturlīdzekļu likumu bērnam ir jābūt:
Saskaņā ar 1985. gada Ģimenes tiesību likumu (Skotija) bērns ir:
Ja abi vecāki atrodas Skotijā vai citā Apvienotās Karalistes daļā, pieteikums jāiesniedz Bērnu uzturēšanas līdzekļu dienestā. Ja viens vecāks dzīvo ārpus Skotijas, tad otrs vecāks var iesniegt pieteikumu vietējā šerifa tiesā, lai saņemtu uzturēšanas līdzekļu rīkojumu, taču tam būtu jāvēršas pēc juridiskas palīdzības, kā tas būtu izdarāms.
Pieteikumu par uzturēšanas līdzekļiem var iesniegt vecāka vai citas par bērnu atbildīgas personas uzdevumā, ar nosacījumu, ka pieteikuma iesniedzējs ir kompetents to darīt vai viņam ir izsniegta pilnvara. Bērns pats nevar pieteikties uzturēšanas līdzekļu saņemšanai, izņemot, ja viņš ir vecāks par 12 gadiem un dzīvo Skotijā.
Parasti kompetentā tiesa ir tā šerifa tiesa, kuras jurisdikcijā dzīvo bērns. Plašāka informācija par Skotijas tiesām atrodama Skotijas tiesu un tribunālu dienesta tīmekļa vietnē.
Jā, pēc juridiskās palīdzības vajadzētu vērsties pie jurista, kurš specializējas ģimenes tiesībās.
Būs jāsedz tiesu izdevumi un izdevumi par jurista pakalpojumiem, taču pieteikumu, lai saņemtu juridisko palīdzību, var iesniegt Skotijas Juridiskās palīdzības padomē.
Tiesas var izdot rīkojumus par uzturēšanas līdzekļiem bērniem vai laulātajiem. Rīkojumā noteiktās summas apmērs ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, it īpaši no maksātāja ienākumiem. Puses var pieprasīt veikt izmaiņas uzturēšanas līdzekļu rīkojumā, iesniedzot pieteikumu tiesā. Prasība par uzturēšanas līdzekļu piedziņu parasti nav ar atpakaļejošu datumu, taču par to šerifs var lemt pēc saviem ieskatiem.
Parasti bērna uzturēšanas līdzekļu maksājums tiek veikts vecākam, ar ko bērns dzīvo kopā.
Skotijā ir pieejami vairāki izpildes paņēmieni. Tie ir:
Izpildes darbības parasti veic šerifa darbinieki, kas ir neatkarīgi tiesas darbinieki.
Skotijā izpildes procedūras ir noteiktas 1987. gada Parādnieku likumā (Skotija). Likums nosaka likumiskas izpildes procedūras un nodrošina parādnieku aizsardzības līmeni. Piemēram, likums ierobežo summu, kādu darba devējs var ieturēt no parādnieka algas.
Uzturēšanas līdzekļu piedziņai Skotijā neiestājas noilgums. Jebkādi kavētie maksājumi tiks piedzīti, kamēr vien parādnieks atrodas Skotijā vai tam Skotijā ir atsavināma manta. Taču, ja Skotijas tiesai attiecībā uz uzturēšanas līdzekļu pienākumu ir jāpiemēro citas valsts tiesības, tiesa piemēros minētās valsts attiecīgās tiesību normas.
Bērnu uzturēšanas līdzekļu dienests (ja abi vecāk ir AK pastāvīgie iedzīvotāji). Skotijas centrālā iestāde (ja viens no vecākiem atrodas ārvalstīs). Informācija par Skotijas centrālo iestādi ir sniegta turpmāk.
Nē.
Jāsazinās ar Skotijas centrālo iestādi.
Scottish Government Justice Directorate
Central Authority and International Law Team
St Andrew’s House (GW15)
Regent Road
Edinburgh EH1 3DG
Scotland
Tālr.: 00 44 131 244 3570
00 44 131 244 4829
00 44 131 244 2417
Fakss: 00 44 131 244 4848
Jāsazinās ar attiecīgās dalībvalsts centrālo iestādi. Ar katru iestādi var sazināties nepastarpināti.
Skatīt iepriekš.
Nē.
1985. gada Ģimenes tiesību likums (Skotija) attiecas uz Uzturēšanas līdzekļu regulu. Attiecīgās starptautisko privāttiesību normas ir ietvertas grozītajos 1997. gada Noteikumos par bērnu aprūpi un uzturēšanas līdzekļiem.
Kreditoru pieteikumu gadījumā saskaņā Regulas 56. pantu juridiskā palīdzība tiek piešķirta automātiski, izņemot, ja pieteikums uzskatāms par acīmredzami nepamatotu.
Tika veikti papildu pasākumi, lai nodrošinātu, ka palīdzību var sniegt saskaņā ar 51. pantu. Tie ietvēra grozījumus tiesību aktos, tiesu reglamentos un noteikumus par juridisko palīdzību.
Šī lapa ir daļa no tīmekļvietnes Tava Eiropa.
Mēs labprāt uzzinātu jūsu atsauksmes par sniegtās informācijas lietderību.
Šīs lapas versiju savā valodā uztur attiecīgais Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla kontaktpunkts. Tulkojumu veic Eiropas Komisijas dienestā. Varbūtējās izmaiņas, ko oriģinālā ieviesušas kompetentās valsts iestādes, iespējams, nav atspoguļotas tulkojumos. Ne Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkls, ne Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par šajā dokumentā ietverto vai minēto informāciju vai datiem. Lūdzam skatīt juridisko paziņojumu, lai iepazītos ar autortiesību noteikumiem, ko piemēro dalībvalstī, kas ir atbildīga par šo lapu.