Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (anglų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Swipe to change

Reikalavimas, kad žalą atlygintų nusikaltėlis

Malta

Turinį pateikė
Malta
Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Kaip galiu pareikalauti kompensacijos iš nusikaltėlio arba pasinaudoti kitomis teisių gynimo arba reikalavimų patenkinimo priemonėmis teisme (baudžiamojo proceso metu) ir kam turėčiau teikti šį prašymą?

Ieškinį dėl žalos atlyginimo galima pateikti civiliniame teisme (malt. Qorti Ċivili).

Kuriuo baudžiamojo proceso metu turėčiau teikti prašymą?

Savo prašymą turėtumėte pateikti kartu su pareiškimais.

Ko galiu reikalauti prašyme ir kaip turėčiau jį suformuluoti (nurodyti visą sumą ir (arba) atskirai nurodyti nuostolius, prarastas pajamas ir palūkanas)?

Galite pateikti prašymą dėl turtinės žalos atlyginimo kartu su patvirtinamaisiais dokumentais.

Ar yra speciali forma, skirta tokiems prašymams?

Specialios formos nėra.

Kokius savo prašymą pagrindžiančius įrodymus turiu pateikti?

Informaciją apie pajamas, sąskaitas, sąmatas ir kitus aktualius patvirtinamuosius dokumentus.

Ar teikdamas prašymą turiu mokėti teismo ar kitus susijusius mokesčius?

Taip, bet jie yra minimalūs.

Ar galiu gauti teisinę pagalbą prieš procesą ir (arba) proceso metu? Ar galiu ją gauti, jei gyvenu ne toje šalyje, kurioje vyksta procesas?

Taip, galite gauti teisinę pagalbą.

Kada teismas atmes mano prašymą prieš nusikaltėlį arba atsisakys jį nagrinėti?

Išteisinamojo nuosprendžio atveju.

Ar galiu apskųsti tokį sprendimą arba pasinaudoti kitomis teisių gynimo arba reikalavimų patenkinimo priemonėmis teisme?

Tai galima padaryti įsitraukus baudžiamojo persekiojimo pareigūnui.

Jeigu teismas man priteisė žalos atlyginimą, kaip užtikrinti teismo sprendimo vykdymą prieš nusikaltėlį ir kokią pagalbą galiu gauti, kad sprendimas būtų įvykdytas?

Išduodami nustatyti ir įstatyme įtvirtinti vykdomieji raštai (pavyzdžiui, mokėtinų sumų arešto orderis, konfiskavimo orderis) – tai turėtų padėti užtikrinti už teisinę pagalbą atsakingas advokatas.

Paskutinis naujinimas: 19/06/2023

Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.