-
Süüdistatavad (kriminaalmenetlused)
Kui teid kahtlustatakse või süüdistatakse kuriteos, leiate nendelt teabelehtedelt kriminaalmenetluse ja selle eri etappide kirjelduse. Teabelehtedel selgitatakse teie õiguseid ja kohustusi igas etapis alates kohtueelsest uurimisest kuni kohtumenetlusele järgnevate etappideni. Lisaks on esitatud teave selle kohta, kuidas käsitletakse väiksemaid õigusrikkumisi, nagu liiklusnõuete rikkumised.
-
Kuriteoohvrid
Kui Te olete langenud kuriteo ohvriks, on Teil teatavad õigused ja seda nii teo toimepanija suhtes algatatud menetluses (kriminaalmenetluses) kui ka seoses hüvitamise, kaitse ja abiga. Need õigused on Euroopa Liidu liikmesriigiti erinevad.
-
Põhiõigused
Kuidas kaitstakse põhiõigusi Euroopa Liidus?
-
Avalikud dokumendid
Avalike dokumentide määrus (määrus 2016/1191) võeti vastu 6. juulil 2016 ja seda kohaldatakse kõigis ELi riikides alates 16. veebruarist 2019. Määrusega lihtsustatakse teatavate avalike dokumentide ringlust.
-
Alaealiste õigused kohtumenetluses
Lapsesõbralik õigusemõistmine tähendab selliseid kohtusüsteeme, kus on tagatud kõigi lapse õiguste arvestamine ja tulemuslik rakendamine suurimas võimalikus ulatuses.
-
Õiguskaitse kättesaadavus keskkonnaasjades
Kui olete keskkonda kahjustava tegevuse ohver või olete lihtsalt hoolas kodanik, kes soovib kaitsta keskkonda, on kasulik teada oma õigusi seoses kohtusse pöördumise või kaebuse esitamisega riigi pädevatele asutustele, eriti kui te viibite välisriigis. Neid õigusi kasutades võite praktilistes küsimustes paluda abi riigiasutustelt ja organisatsioonidelt. Mõnel juhul võib olla keeruline mõista, mida teha ja kelle poole pöörduda. Need teabelehed pakuvad teile teavet selle kohta, mida Euroopa Liidu liikmesriikides oodata.