Bankruptcy and insolvency registers

All EU member countries have insolvency and bankruptcy registers for which you can find information. These registers are in the process of being connected and becoming searchable from a central point.

The registers record, analyse and store insolvency information and make it available to the public, albeit in different forms, depending on the country:

  • countries with dedicated registers – publish information on all stages of the insolvency proceedings and the parties to the proceedings.
  • countries using other registers – the situation is more diverse. Some only publish the name and the status of a company, others include information on all stages of the proceedings.

Information on national registers

Please select the relevant country's flag to obtain detailed national information.


One-stop search

Use the link below to search – in any official EU language – national insolvency registers for:

  • information and documents on insolvency proceedings
  • documents relating to debtors

Search national registers

The information and documents you can find in these registers should be available for free.

Currently not all EU countries are available via this service. The system of interconnection contains in a harmonised way a predefined set of information ("mandatory information") on insolvency proceedings wherever they are opened in the EU.

Related links

Insolvency

Last update: 22/03/2024

This page is maintained by the European Commission. The information on this page does not necessarily reflect the official position of the European Commission. The Commission accepts no responsibility or liability whatsoever with regard to any information or data contained or referred to in this document. Please refer to the legal notice with regard to copyright rules for European pages.

Rejestry upadłości - Belgia

W tej sekcji znajdują się informacje na temat rejestrów upadłości w Belgii.

Jakie rejestry upadłości są dostępne w Belgii?

W Belgii należy odróżnić przedsiębiorstwa, które mogą być osobami prawnymi lub fizycznymi, od osób fizycznych, które nie są przedsiębiorstwami.

  • Jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa, funkcjonuje centralny krajowy rejestr upadłości, znany jako Centralny Rejestr Wypłacalności (Registre Central de la Solvabilité/Centraal Register Solvabiliteit) dotyczący przedsiębiorstw, wobec których toczy się postępowanie w związku z niewypłacalnością, mianowicie sądowe postępowanie restrukturyzacyjne (réorganisation judiciaire/gerechtelijke reorganisatie) lub postępowanie upadłościowe. Link otworzy się w nowym okniehttps://www.regsol.be/.
  • Jeżeli chodzi o osoby fizyczne, w Belgii funkcjonuje centralna baza danych, w której gromadzi się niektóre informacje dotyczące osób nadmiernie zadłużonych, które postanowiły rozpocząć procedurę zbiorowego uregulowania długów. Ta baza danych powstała przy Narodowym Banku Belgijskim (Banque Nationale de Belgique), ale nie jest publicznie dostępna.

Czy dostęp do belgijskiego rejestru upadłości jest płatny?

Nie, nie przewidziano żadnych opłat za korzystanie z rejestru.

Tak, obowiązują opłaty za wypełnienie niektórych dokumentów i zarządzanie aktami.

Zob. poniższa strona internetowa: Link otworzy się w nowym okniehttps://dp-a.be/fr/tarifs-dpa-regsol

W jaki sposób przeszukiwać belgijski rejestr upadłości?

W pierwszej kolejności Link otworzy się w nowym oknienależy utworzyć konto.

Każdy może wystąpić o wgląd do bieżących akt. Należy kliknąć „Demander l’accès à un dossier ouvert ” („Wniosek o wgląd do akt otwartych”) na stronie głównej. Wniosek o wgląd do akt rozpoznaje:

  • syndyk (curateur/curator) – w przypadku upadłości ogłoszonych przed 1 maja 2018 r.;
  • sędzia-komisarz (juge-commissaire/rechter-commissaris) – w przypadku upadłości ogłoszonych po 1 maja 2018 r.;
  • sędzia oddelegowany (juge délégué/gedelegeerd rechter) – w przypadku sądowego postępowania restrukturyzacyjnego, jeżeli z wnioskiem o wgląd do akt występuje inna strona niż wierzyciel;
  • dłużnik (lub jego doradca) – w przypadku sądowego postępowania restrukturyzacyjnego, jeżeli z wnioskiem o wgląd do akt występuje inna strona niż wierzyciel;
  • dłużnik w przypadku sądowego postępowania restrukturyzacyjnego lub postępowania upadłościowego wyłącznie wówczas, gdy:
    • z wnioskiem o wgląd do akt występuje doradca dłużnika,
    • dłużnik jest faktycznie związany z danymi aktami.

      Jeżeli z przedmiotowymi aktami nie jest związany żaden dłużnik, wnioski o wgląd do akt, z którym wystąpił doradca dłużnika, rozpoznają następujące osoby (zob. również powyżej):
    • sędzia oddelegowany (sądowe postępowanie restrukturyzacyjne),
    • sędzia-komisarz (w przypadku upadłości orzeczonych po 1 maja 2018 r.),
    • syndyk (w przypadku upadłości orzeczonych przed 1 maja 2018 r.).

Niezwłocznie po uwzględnieniu wniosku wnioskodawca otrzymuje wiadomość e-mail oraz powiadomienie. W przypadku oddalenia wniosku powiadomienie i wiadomość e-mail zawierają uzasadnienie tej decyzji.

Jeżeli wnioskodawca uzyskał wgląd do akt, które następnie zostały zarchiwizowane, może on nadal z nich korzystać w archiwum RegSol.

Jeżeli wnioskodawca nie uzyskał jeszcze wglądu do akt, które w międzyczasie zarchiwizowano, wniosek trafia do sekretariatu właściwego sądu ds. działalności gospodarczej (tribunal de l’entreprise/ondernemingsrechtbank), który może zaprosić wnioskodawcę do zapoznania się ze zarchiwizowanymi aktami w archiwum.

Okres objęty rejestrami upadłości w Belgii

Rejestr zawiera wszystkie informacje i dokumenty dotyczące postępowań w związku z niewypłacalnością, tj. toczących się postępowań upadłościowych i sądowych postępowań restrukturyzacyjnych wszczętych od 1 maja 2018 r., o ile nie zostały one zamknięte.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieRegSol

Ostatnia aktualizacja: 04/05/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Bułgaria

Na tej stronie zamieszczono krótki opis bułgarskiego rejestru upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w bułgarskim rejestrze upadłości?

Bułgarski rejestr upadłości składa się z trzech części:

  1. Część Link otworzy się w nowym oknierejestru syndyków jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej bułgarskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.
  2. Rejestr sprzedaży i licytacji jest w pełni dostępny za pośrednictwem strony internetowej bułgarskiego Ministerstwa Gospodarki.
  3. Rejestr postępowań upadłościowych jest prowadzony w formie scentralizowanej bazy danych.

Czy dostęp do bułgarskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do bułgarskiego rejestru upadłości jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać bułgarski rejestr upadłości?

Na stronie internetowej można znaleźć Link otworzy się w nowym okniesyndyka w postępowaniu upadłościowym według nazwiska.

W jaki sposób szukać informacji o sprzedażach?

Dziennik sprzedaży jest dostępny za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Gospodarki.

Historia bułgarskiego rejestru upadłości

System utworzono w 2009 r. jako część projektu „Przejrzystość i wydajność postępowań upadłościowych”, podpriorytet 1.5 „Przejrzysty i wydajny system sądowy” w ramach Programu Operacyjnego „Zdolności administracyjne” (OPAC) wdrożonego na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr K09-15-5-C/9.10.2009. Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu Republiki Bułgarii.

Ostatnia aktualizacja: 29/06/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Czechy

W niniejszej części przedstawiono podstawowe informacje na temat rejestru upadłości w Republice Czeskiej.

Jakie informacje można znaleźć w czeskim rejestrze upadłości?

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości w Republice Czeskiej stanowi własność i jest prowadzony przez Link otworzy się w nowym oknieczeskie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czy dostęp do czeskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do rejestru jest bezpłatny.

Przeszukiwanie czeskiego rejestru upadłości

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce można uzyskać dostęp do pełnej treści dokumentów zawartych w rejestrze, w formacie PDF.

Historia czeskiego rejestru upadłości

Informacje zawarte w rejestrze obejmują okres od 1 stycznia 2008 r. do dnia dzisiejszego.

Ostatnia aktualizacja: 15/06/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Dania

Dania nie prowadzi rejestru upadłości.

Ostatnia aktualizacja: 07/08/2019

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Niemcy

Na tej stronie przedstawiono w zarysie niemiecki rejestr upadłości.

Niemiecki rejestr upadłości

Link otworzy się w nowym oknieniemieckim rejestrze upadłości można znaleźć postanowienia dotyczące niewypłacalności (Insolvenzbekanntmachungen) wydane przez wszystkie niemieckie sądy właściwe w sprawach niewypłacalności, zgodnie z § 9 ustawy o postępowaniu w związku z niewypłacalnością (Insolvenzordnung). Informacja ta jest prawnie wiążąca i publicznie dostępna.

Rejestr utrzymuje i prowadzi komisja Federacji i krajów związkowych (Länder) ds. technologii informacyjnych w wymiarze sprawiedliwości reprezentowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości Nadrenii-Północnej Westfalii.

Czy dostęp do niemieckiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak.

W jaki sposób przeszukiwać niemiecki rejestr upadłości

Dane dotyczące niewypłacalności są dostępne wyłącznie na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieniemieckiego rejestru upadłości. W przypadkach gdy było to konieczne, na stronie internetowej zawarto informacje, w jaki sposób wykonywać kwerendę. Informacje są dostępne wyłącznie w języku niemieckim. Nieograniczona kwerenda odnosząca się do danych ze wszystkich niemieckich sądów właściwych w sprawach niewypłacalności jest możliwa wyłącznie w czasie dwóch pierwszych tygodni następujących po pierwszym dniu ogłoszenia. Po tym okresie należy wyszukać siedzibę sądu i co najmniej jedno z następujących kryteriów: nazwisko osoby lub nazwę podmiotu; siedzibę (Sitz) lub miejsce zamieszkania (Wohnsitz) dłużnika; sygnaturę sprawy lub sąd rejestrowy, rodzaj rejestru i numer nadany w rejestrze.

Historia rejestru upadłości w Niemczech

Strona internetowa rejestru upadłości zawiera dane dotyczące upadłości za okres od 1 kwietnia 2002 r. Szczegółowe informacje dotyczące okresów i postępowań, na temat których dane są dostępne, znajdują się na stronie internetowej.

Informacje odnoszą się do spraw, w których postępowanie nie zostało jeszcze zakończone. Dane są usuwane najpóźniej sześć miesięcy od zakończenia postępowania.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieNiemiecki rejestr upadłości

Ostatnia aktualizacja: 05/11/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Estonia

Na tej stronie przedstawiono krótki przegląd informacji na temat upadłości, które można uzyskać w estońskim rejestrze działalności gospodarczej oraz na stronie internetowej służącej do publikacji estońskich ogłoszeń urzędowych (Ametlikud Teadaanded).

Jakie informacje na temat upadłości są dostępne w Estonii?

W Estonii nie ma odrębnego rejestru upadłości, lecz informacje na temat postępowań upadłościowych i postępowań w sprawie restrukturyzacji długu osób fizycznych i osób prawnych są dostępne na urzędowej stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieAmetlikud Teadaanded. Ponadto Link otworzy się w nowym oknieestoński rejestr działalności gospodarczej oraz rejestr stowarzyszeń nienastawionych na zysk i fundacji zawierają informacje dotyczące upadłości osób prawnych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Poniżej przedstawiono przykłady informacji, jakie sądy i syndycy masy upadłości wprowadzają do Ametlikud Teadaanded:

  • czas i miejsce rozpatrywania wniosku o upadłość oraz zawiadomienie o zakazie zbywania majątku;
  • zawiadomienie o ogłoszeniu upadłości;
  • zawiadomienie o ogólnym zgromadzeniu wierzycieli;
  • zawiadomienie o zatwierdzeniu wniosku w sprawie wstępnego podziału majątku;
  • zawiadomienie o zakończeniu postępowania upadłościowego;
  • zawiadomienie o zatwierdzeniu planu restrukturyzacji długu.

Pełen wykaz ogłoszeń podlegających publikacji znajduje się na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieAmetlikud Teadaanded.

Poniższe informacje wprowadza się do estońskiego rejestru działalności gospodarczej oraz rejestru stowarzyszeń nienastawionych na zysk i fundacji na podstawie orzeczenia sądu:

  • informację o zakończeniu postępowania upadłościowego bez ogłoszenia upadłości;
  • informację o ogłoszeniu upadłości wraz ze wskazaniem nazwiska oraz osobistego kodu identyfikacyjnego syndyka masy upadłości, a także adnotację stwierdzającą, że osoba ta jest uprawniona do reprezentowania spółki;
  • informację o uchyleniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości wraz z adnotacją dotyczącą kontynuacji działalności spółki;
  • informację o uchyleniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości oraz wykreśleniu spółki z rejestru;
  • informację o zakończeniu postępowania upadłościowego oraz wykreśleniu spółki z rejestru lub też podjęciu decyzji w sprawie kontynuacji jej działalności;
  • informację o zawarciu układu w postępowaniu upadłościowym oraz okresie jego obowiązywania, wraz z adnotacją o kontynuacji działalności spółki;
  • informację o uchyleniu układu zawartego w postępowaniu upadłościowym oraz ponownym otwarciu postępowania upadłościowego, z adnotacją, że do reprezentowania spółki uprawniony jest syndyk masy upadłości;
  • informację o wygaśnięciu układu zawartego w postępowaniu upadłościowym oraz zwolnieniu syndyka masy upadłości z pełnionej funkcji;
  • informację o wyznaczeniu zarządcy puli aktywów stanowiących zabezpieczenie zgodnie z ustawą o obligacjach zabezpieczonych, wraz z jego imieniem, nazwiskiem i osobistym kodem identyfikacyjnym, oraz adnotację, że zarządca ten jest uprawniony do reprezentowania instytucji kredytowej w kwestiach dotyczących zarządzania portfelem obligacji zabezpieczonych i ich zbywania.

Do rejestru nie wprowadza się szczegółowych informacji na temat zakazów handlu nałożonych na dłużnika lub jego pełnomocnika lub zakazów prowadzenia działalności gospodarczej orzeczonych wobec takiej osoby.

Estoński rejestr działalności gospodarczej zawiera następujące informacje na temat osób prawnych, które ogłosiły upadłość:

  • oznaczenie osoby prawnej;
  • numer w rejestrze;
  • adres;
  • informacje dotyczące syndyka masy upadłości;
  • informacje dotyczące członka zarządu;
  • informacje dotyczące zarządcy puli aktywów stanowiących zabezpieczenie;
  • datę postanowienia o ogłoszeniu upadłości oraz jego sygnaturę lub oznaczenie sprawy w postępowaniu cywilnym.

Czy dostęp do informacji o upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do danych zgromadzonych w rejestrze można uzyskać Link otworzy się w nowym okniew internecie oraz Link otworzy się w nowym okniew kancelariach notarialnych.

Dostęp do Link otworzy się w nowym oknieAmetlikud Teadaanded jest bezpłatny.

Nie pobiera się opłaty za internetowe wyszukiwania dotyczące osób prawnych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek oraz oddziałów zagranicznych podmiotów gospodarczych, informacje na temat postępowań sądowych ani dostęp do danych znajdujących się w karcie rejestracyjnej. Opłata obowiązuje jednak w przypadku innych wyszukiwań, w tym w ramach historycznych danych znajdujących się w kartach rejestracyjnych. Płatny jest również dostęp do sprawozdań rocznych, umów spółki oraz innych dokumentów. Stawki opłat za korzystanie z elektronicznych danych zgromadzonych w rejestrze działalności gospodarczej określa Link otworzy się w nowym oknierozporządzenie Ministra Sprawiedliwości.

Kancelarie notarialne umożliwiają płatny dostęp do danych i dokumentów zgromadzonych w rejestrze. Wysokość tych opłat określa Link otworzy się w nowym oknieustawa o opłatach notarialnych. Zgodnie z ustawą o notariacie izba notarialna ma zapewnić bezpłatny dostęp do akt publicznych i akt przedsiębiorstw w kancelarii notarialnej w prowincjach Harjumaa, Tartumaa, Pärnumaa i Ida-Virumaa.

Szczegółowe informacje na temat wydanych zakazów handlu są dostępne Link otworzy się w nowym oknieonline.

W jaki sposób można wyszukać informacje na temat upadłości?

Na stronie Ametlikud Teadaanded można wyszukiwać informacje na temat upadłości osoby prawnej lub osoby fizycznej, posługując się kryterium nazwy, nazwiska lub osobistego kodu identyfikacyjnego / numeru w rejestrze. Na głównej stronie można również wyszukiwać informacje za pomocą haseł. Wszystkie opublikowane ogłoszenia dotyczące postępowań upadłościowych można łatwo znaleźć, posługując się funkcją wyszukiwania. Po zakończeniu postępowania ogłoszenia są archiwizowane, z wyjątkiem ogłoszeń dotyczących zakończenia postępowania, które pozostają dostępne na stronie przez trzy lata.

W elektronicznym rejestrze przedsiębiorców (E-äriregister) można wyszukiwać osoby prawne lub osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek według nazwy handlowej, nazwiska lub numeru w rejestrze. Widoczny tam status osoby prawnej lub osoby prowadzącej działalność gospodarczą na własny rachunek wskazuje na to, czy dana osoba znajduje się w stanie upadłości.

Elektroniczny rejestr przedsiębiorców jest połączony z interfejsem systemu przeszukiwania rejestrów upadłości w ramach europejskiego portalu „e-Sprawiedliwość”, dzięki któremu przedsiębiorcy, kredytodawcy i inwestorzy pragnący zainwestować w innym państwie członkowskim mogą sprawdzić podstawowe informacje bezpośrednio w rejestrze upadłości innego państwa. W wyniku wprowadzonego wielojęzycznego rozwiązania proces uzyskiwania informacji na temat upadłości w wymiarze transgranicznym jest bardziej przejrzysty, a same informacje łatwiej wyszukać. Dostęp do informacji jest bezpłatny. Portal ma funkcję wyszukiwania prostego, umożliwiającą wyszukiwanie we wszystkich wzajemnie połączonych rejestrach według nazwy dłużnika, jak również funkcję wyszukiwania zaawansowanego, w przypadku której kryteria wyszukiwania zależą od państwa prowadzącego dany rejestr. W przyszłości (prawdopodobnie w 2021 r.) strona Ametlikud Teadaanded zostanie połączona z portalem „e-Sprawiedliwość”, który zawiera obowiązkowe informacje o publikacji postępowań upadłościowych na podstawie art. 24 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848.

W przypadku Estonii wyszukiwanie jest możliwe według nazwy dłużnika oraz według osobistego kodu identyfikacyjnego/numeru w rejestrze.

Historia informacji o upadłości

W Estonii informacje na temat upadłości są udostępniane od 1 września 1995 r.

Ostatnia aktualizacja: 06/09/2021

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Irlandia

W tej sekcji zawarto informacje na temat rejestru upadłości w Irlandii.

Link otworzy się w nowym oknieIrlandzka Służba ds. Niewypłacalności (Insolvency Service of Ireland, ISI) jest niezależnym organem ustawowym utworzonym 1 marca 2013 r. Celem tej służby jest przywracanie wypłacalności osób, które stały się niewypłacalne.

ISI wykonuje swoje kompetencje w szeregu obszarów działalności. Obejmują one:

  • zarządzanie sprawami,
  • postępowania upadłościowe,
  • regulacje i politykę
  • oraz sprawy prawne
  • i korporacyjne.

Zgodnie z ustawą o niewypłacalności osób fizycznych ISI publikuje w swoich Link otworzy się w nowym oknierejestrach przedstawione poniżej informacje. (Uwaga, rejestry ISI nie są dostępne w przeglądarkach Internet Explorer/Edge. Sugerujemy, aby na potrzeby przeglądania rejestrów korzystać z przeglądarek Chrome, Firefox lub Safari.)

Świadectwa ochronne

Jeżeli wydano świadectwo ochronne na podstawie sekcji 61 ustawy o niewypłacalności osób fizycznych z 2012 r. („ustawa”), Irlandzka Służba ds. Niewypłacalności ma obowiązek odnotowania, poza informacjami określonymi w rozporządzeniach z 2012 r. dotyczących ustawy o niewypłacalności osób fizycznych z 2012 r. (Dodatkowe informacje, które powinny być zawarte w rejestrach) (S.I. 356 z 2013 r.), następujących informacji:

  • imienia i nazwiska oraz adresu dłużnika, a także daty wydania świadectwa ochronnego,
  • w stosownych przypadkach przedłużenia ważności świadectwa przewidzianego w sekcji 61 ustawy,
  • w stosownych przypadkach faktu wydania przez sąd postanowienia na podstawie sekcji 63 ustawy oraz imienia i nazwiska/nazwy wierzyciela, w odniesieniu do którego wydano przedmiotowe postanowienie, oraz
  • daty upływu ważności świadectwa ochronnego, zgodnie z rozdziałem 3 ustawy.
  • Rejestr świadectw ochronnych

Rejestr zawiadomień o umorzeniu długu

Zgodnie z sekcją 33 ust. 4 ustawy o niewypłacalności osób fizycznych z 2012 r. ISI ma obowiązek odnotowywania w rejestrze zawiadomień o umorzeniu długu:

  • faktu wydania zawiadomienia o umorzeniu długu,
  • daty wydania zawiadomienia o umorzeniu długu,
  • imienia i nazwiska oraz adresu zainteresowanego dłużnika oraz
  • wszelkich innych szczegółowych informacji określonych w sekcji 133 ust. 3 lit. b).
  • Rejestr zawiadomień o umorzeniu długu

Rejestr układów w sprawie spłaty zadłużenia

Zgodnie z sekcją 76 ust. 1 ustawy o niewypłacalności osób fizycznych z 2012 r. ISI ma obowiązek odnotowywania w rejestrze układów w sprawie spłaty zadłużenia:

  • szczegółowych informacji o wyniku głosowania przeprowadzonego podczas zgromadzenia wierzycieli,
  • faktu zawarcia układu w sprawie spłaty zadłużenia,
  • w stosownych przypadkach wszelkich zmian w danym układzie w sprawie spłaty zadłużenia,
  • w stosownych przypadkach otrzymania przez ISI powiadomienia o niedotrzymaniu warunków układu,
  • pomyślnego wypełnienia postanowień układu.
  • Rejestr układów w sprawie spłaty zadłużenia

Rejestr układów w sprawie niewypłacalności osób fizycznych

Zgodnie z sekcją 113 ust. 1 ustawy o niewypłacalności osób fizycznych z 2012 r. ISI ma obowiązek zachowania zgodności z przepisami, odnotowując w rejestrze układów w sprawie niewypłacalności osób fizycznych:

  • fakt zawarcia układu w sprawie niewypłacalności osoby fizycznej,
  • szczegółowe informacje o wyniku głosowania przeprowadzonego podczas zgromadzenia wierzycieli,
  • w stosownych przypadkach wszelkie zmiany w danym układzie w sprawie niewypłacalności osoby fizycznej,
  • w stosownych przypadkach otrzymanie przez ISI powiadomienia o niedotrzymaniu warunków układu,
  • pomyślne wypełnienie postanowień układu
  • Rejestr układów w sprawie niewypłacalności osób fizycznych
Ostatnia aktualizacja: 18/01/2024

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Grecja

Od 1 czerwca 2021 r. w Grecji działa elektroniczny rejestr wypłacalności.

Jakie informacje można znaleźć w greckim rejestrze upadłości?

Zgodnie z greckimi przepisami elektroniczny rejestr wypłacalności wykorzystywany jest w następujących postępowaniach:

  • postępowanie upadłościowe (πτώχευση/ptóchefsi) (art. 75–211 ustawy nr 4738/2020 — księga II)
  • postępowanie dotyczące niewielkich upadłości (πτώχευση μικρού αντικειμένου/ptóchefsi mikroú antikeiménou) (art. 172–188 ustawy nr 4738/2020 — księga II, część VI)
  • postępowanie przedupadłościowe (προπτωχευτική διαδικασία εξυγίανσης/proptocheftikí diadikasía exygíansis) (art. 31–64 ustawy nr 4738/2020 — księga I, część II, rozdział II)

Sądy pierwszej instancji (protodikeía/πρωτοδικεία) rozpoznają sprawy i wydają orzeczenia w sprawie wniosków dotyczących upadłości.

Sądy rejonowe orzekające w sprawach cywilnych (eirinodikeía/ειρηνοδικεία) odpowiadają za ogłaszanie niewielkich upadłości.

Sądy pierwszej instancji odpowiadają za postępowania w kontekście rozwiązań przedupadłościowych.

Wszelkich publikacji, ujawnień informacji i rejestracji dotyczących postępowań upadłościowych dokonuje się w elektronicznym rejestrze wypłacalności. Jeżeli jest to przewidziane, rejestracji dokonuje się również w Link otworzy się w nowym oknieOgólnym Rejestrze Handlowym (Genikó Emporikó Mitróo/Γενικό Εμπορικό Μητρώο – GEMI).

Czy dostęp do greckiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, za pośrednictwem strony:

Link otworzy się w nowym okniehttps://www.gov.gr/ipiresies/periousia-kai-phorologia/diakheirise-opheilon/elektroniko-metroo-pheregguotetas-demosieuseis

Przeszukiwanie greckiego rejestru upadłości

Wyszukiwanie: Link otworzy się w nowym okniehttps://keyd.gsis.gr/dsae2/iif/faces/pages/static/publicationList.xhtml

Historia greckiego rejestru upadłości

Wszystkie publikacje począwszy od 1 czerwca 2021 r. są publicznie dostępne w rejestrze na powyższej stronie internetowej.

Ostatnia aktualizacja: 04/05/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Hiszpania

Hiszpański rejestr upadłości

Podawanie do wiadomości publicznej informacji na temat upadłości i postępowania upadłościowego stanowi zasadniczy element przejrzystości i pewności prawa. W Hiszpanii służy do tego publiczny rejestr upadłości (Registro Público Concursal), którego prowadzenie regulują przepisy art. 198 ustawy o upadłości (Ley Concursal). Ustawę tę wdrożono dekretem królewskim nr 892/2013 z dnia 15 listopada 2013 r., zgodnie z którym publicznym rejestrem upadłości zarządza Izba Urzędników Rejestrowych (Colegio de Registradores) przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Publiczny rejestr upadłości pełni trzy funkcje:

  • rozpowszechnianie i publikowanie orzeczeń i aktów wydawanych na podstawie ustawy o upadłości, a także wpisów dokonywanych w rejestrze w wyniku postępowania upadłościowego;
  • koordynacja różnych rejestrów publicznych, w których należy odnotować ogłoszenie upadłości oraz przebieg postępowania;
  • sporządzenie listy syndyków masy upadłości spełniających odpowiednie wymogi prawne i regulacyjne. Funkcja ta nie została jednak jeszcze wprowadzona.

Publiczny rejestr upadłości jest dostępny pod adresem: Link otworzy się w nowym okniehttp://www.publicidadconcursal.es/.

Celem publicznego rejestru upadłości jest zebranie wszystkich istotnych informacji uzyskanych w toku postępowania upadłościowego w jednym miejscu, aby podać je do wiadomości publicznej do celów czysto informacyjnych.

Czy dostęp do hiszpańskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do publicznego rejestru upadłości jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać hiszpański rejestr upadłości?

Publiczny rejestr upadłości dzieli się na cztery części – wpisy w każdej z nich są ułożone w porządku chronologicznym według upadłego lub dłużnika:

  1. część 1 (orzeczenia wydawane w postępowaniu upadłościowym): zawiera orzeczenia podlegające obowiązkowej publikacji zgodnie z art. 23 ustawy o upadłości oraz postanowienia o przystąpieniu do negocjacji zgodnie z art. 5 bis tej ustawy. Część ta zawiera również informacje na temat postępowania upadłościowego wszczętego w innym państwie członkowskim zgodnie z prawem Unii w zakresie postępowania upadłościowego;
  2. część 2 (informacje zamieszczane w rejestrach publicznych): zawiera adnotacje i wpisy zamieszczane we wszelkiego rodzaju publicznych rejestrach osób, o których mowa w art. 24 ustawy o upadłości;
  3. część 3 (porozumienia pozasądowe): zawiera informacje na temat działań podjętych w celu zawarcia porozumień pozasądowych dotyczących płatności na podstawie tytułu X ustawy o upadłości oraz informacje na temat zatwierdzenia przez sąd umów w sprawie refinansowania zgodnie z czwartym przepisem uzupełniającym ustawy o upadłości;
  4. część 4 (syndycy i ich zastępcy – w toku opracowywania).

W polu wyszukiwania można wprowadzić nazwę / imię i nazwisko upadłego lub imię i nazwisko syndyka: funkcja ta pozwala wyszukać informacje na ich temat zamieszczone w dowolnej części rejestru.

Historia hiszpańskiego rejestru upadłości

W ustawie o upadłości z 2003 r. nie przewidziano utworzenia rejestru zawierającego ogólne informacje na temat postępowania upadłościowego. Kwestie te podlegały wówczas uregulowaniom w zakresie publikowania zawartym w hiszpańskim prawie spółek, które przewidywały publikowanie powiadomień w dziennikach ukazujących się w danej prowincji w największym nakładzie. Skutkowało to coraz większą przewlekłością postępowań, ponieważ koszty publikacji należało pokryć z masy upadłości, która nie zawsze była wystarczająca.

W art. 198 ustawy o upadłości przewidziano ustanowienie publicznego rejestru spraw dotyczących zawinionej upadłości i postanowień o powołaniu lub odwołaniu syndyków. Rejestr ten został rozbudowany i na mocy dekretu królewskiego nr 3/2009 z dnia 29 marca 2009 r. w sprawie pilnych działań w obszarze opodatkowania, finansów i upadłości w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej nadano mu nazwę „publicznego rejestru upadłości”. Od tego czasu przepis ten był kilkukrotnie zmieniany; wprowadzono również zmiany wywierające wpływ na inne przepisy, w których przewidziano możliwość publikowania w rejestrze informacji o niektórych czynnościach. Aktualnie obowiązujące przepisy wdrażające art. 198 ustawy o upadłości zawiera dekret królewski nr 892/2013 z dnia 15 listopada 2013 r. w sprawie publicznego rejestru upadłości.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym okniehttps://www.mjusticia.gob.es

Link otworzy się w nowym okniehttp://www.publicidadconcursal.es/

Link otworzy się w nowym okniehttps://www.registradores.org

Ostatnia aktualizacja: 26/02/2024

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Francja

Jakie informacje można znaleźć we francuskim rejestrze upadłości?

Francja nie ma specjalnego rejestru upadłości. Prowadzi jednak kilka rejestrów zawierających decyzje dotyczące niewypłacalności dłużników. Dotyczy to w szczególności postanowień o wszczęciu postępowania upadłościowego, jego przedłużeniu, przedłużeniu okresu obserwacji, przekształceniu postępowania, zakończeniu lub zmianie planu restrukturyzacji lub zakończeniu postępowania oraz upostanowień o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej lub zakazie pełnienia funkcji kierowniczych. Podawane są również nazwiska mandatariuszy sądowych (mandataires de justice).

Istniejące rejestry:

  • rejestr handlowy i rejestr spółek dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub spółek handlowych;
  • rejestr rzemieślników dla osób fizycznych lub prawnych prowadzących działalność rzemieślniczą;
  • rejestr przedsiębiorstw w departamentach Dolny Ren, Górny Ren i Mozela dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zlokalizowanych w tych departamentach;
  • rejestr rolny dla gospodarstw rolnych.

Niektóre z wyżej wymienionych decyzji są ponadto ogłaszane w BODACC (Bulletin officiel des annonces civiles et commerciales) oraz w dzienniku urzędowym.

W jaki sposób przeszukiwać francuskie rejestry upadłości?

Informacje z dzienników ustaw, BODACC, rejestru handlowego i rejestru spółek są scentralizowane w portalu gromadzącym ogłoszenia i informacje o przedsiębiorstwach – Portail de la Publicité Légale des Entreprises, który znajduje się pod następującym adresem: Link otworzy się w nowym okniehttps://www.bodacc.fr/

Czy dostęp do francuskich rejestrów upadłości jest bezpłatny?

Informacje są bezpłatne.

Jaki jest okres objęty rejestrami upadłości we Francji?

Portal ten zapewnia dostęp do ogłoszeń prawnych opublikowanych od dnia 1 stycznia 2010 r. oraz do publikacji BODACC od dnia 1 stycznia 2008 r.

Strona internetowa rejestru handlowego i rejestru spółek znajduje się pod adresem: Link otworzy się w nowym okniehttps://www.infogreffe.fr/

Większość informacji jest płatna.

Ostatnia aktualizacja: 30/12/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Chorwacja

Link otworzy się w nowym oknieKrajowy Rejestr Upadłości jest publicznie dostępnym rejestrem elektronicznym, dzięki któremu wierzyciele i sądy mogą skuteczniej uzyskiwać informacje na temat toczących się postępowań upadłościowych. Rejestr ten pozwala również uniknąć wszczynania równoległych postępowań.

W dniu 26 czerwca 2018 r. Ministerstwo Sprawiedliwości zakończyło pierwszy etap projektu „System wzajemnego połączenia rejestrów upadłości”, częściowo finansowanego w ramach realizowanego przez Komisję Europejską programu instrumentu „Łącząc Europę” (w ramach instrumentu „Łącząc Europę” w obszarze transeuropejskich sieci telekomunikacyjnych: CEF-TC-2016-2: europejski portal „e-Sprawiedliwość”). Chorwacja złożyła wniosek o uczestnictwo w programie jako członek konsorcjum wraz z Niemcami, Francją, Włochami i Rumunią.

Priorytetem instrumentu „Łącząc Europę” jest finansowanie i wdrażanie e-usług niezbędnych do komunikacji w ramach systemu wzajemnego połączenia rejestrów upadłości.

Rejestr upadłości ustanowiono zgodnie z Link otworzy się w nowym oknierozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/848 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie postępowania upadłościowego.

Dane zawarte w rejestrze upadłości są aktualizowane co najmniej raz dziennie i obejmują:

  • postępowania przedupadłościowe i upadłościowe, w przypadku których decyzję o wszczęciu przyjęto nie wcześniej niż 1 września 2015 r.
  • konsumenckie postępowania upadłościowe, w przypadku których decyzję o wszczęciu przyjęto nie wcześniej niż 1 stycznia 2016 r.

W odniesieniu do wszystkich danych zawartych w rejestrze właściwy jest sąd rozstrzygający daną sprawę.

Na drugim etapie projektu „System wzajemnego połączenia rejestrów upadłości” krajowe rejestry upadłości zostaną wzajemnie połączone za pośrednictwem europejskiego portalu „e-Sprawiedliwość”.

Ostatnia aktualizacja: 04/05/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Włochy

Włoskie Ministerstwo Sprawiedliwości tworzy nowy system elektroniczny w celu zarządzania danymi dotyczącymi upadłości.

Ostatnia aktualizacja: 24/02/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Cypr

Niniejsza część strony internetowej zawiera krótkie wprowadzenie do cypryjskiego Rejestru Upadłości i Likwidacji (Μητρώο Πτωχευσάντων και Εκκαθαρίσεων Εταιρειών).

Link otworzy się w nowym oknieSekcja ds. Upadłości (Κλάδος Πτωχεύσεων και Εκκαθαρίσεων) odpowiada za zarządzanie i administrowanie majątkiem upadłych osób fizycznych i prawnych oraz podlega Link otworzy się w nowym oknieDepartamentowi Rejestru Spółek i Syndyków Mas Upadłościowych (Τμήμα Εφόρου Εταιρειών και Επίσημου Παραλήπτη) w Link otworzy się w nowym oknieMinisterstwie Handlu, Przemysłu i Turystyki (Υπουργείο Εμπορίου, Βιομηχανίας και Τουρισμού). Sekcja ta prowadzi ewidencję upadłych osób fizycznych. Likwidację spółki zgłasza się do rejestru działalności gospodarczej. Informacji dodatkowych udziela Link otworzy się w nowym oknieDepartament Rejestru Spółek i Syndyków Mas Upadłościowych.

Jakie informacje można znaleźć w rejestrze upadłości?

Nie dotyczy.

Czy dostęp do rejestru upadłości jest bezpłatny?

Nie dotyczy.

W jaki sposób przeszukiwać cypryjski rejestr upadłości

Nie dotyczy.

Historia rejestru upadłości

Rejestr upadłości zawiera informacje o upadłościach od roku 1931 r. do chwili obecnej.

Ciekawe strony

Link otworzy się w nowym oknieDepartament Rejestru Spółek i Syndyków Mas Upadłościowych (Τμήμα Εφόρου Εταιρειών και Επίσημου Παραλήπτη)

Link otworzy się w nowym oknieMinisterstwo Handlu, Przemysłu i Turystyki (Υπουργείο Εμπορίου, Βιομηχανίας και Τουρισμού)

Ostatnia aktualizacja: 11/03/2024

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej łotewski. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.

Rejestry upadłości - Łotwa

W tej części przedstawiono w zarysie łotewski rejestr upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w łotewskim rejestrze upadłości?

Link otworzy się w nowym oknieŁotewski rejestr upadłości zawiera informacje dotyczące następujących kwestii:

  • zarządcy,
  • postępowania upadłościowe dotyczące osób fizycznych i prawnych,
  • postępowania w zakresie ochrony prawnej,
  • pozasądowe postępowania w zakresie ochrony prawnej.

Rejestr upadłości jest dostępny dla wszystkich, a wpisy w nim zawarte mają rękojmię wiary publicznej. Funkcjonuje on w ramach Link otworzy się w nowym oknierejestru przedsiębiorców Republiki Łotewskiej.

Czy dostęp do łotewskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, dostęp do informacji zawartych w łotewskim rejestrze upadłości jest bezpłatny, jednak w celu otrzymania informacji w formie dokumentu należy uiścić opłatę.

Aby otrzymać wyciąg z rejestru przedsiębiorstw lub inny dokument zawierający osobisty numer identyfikacyjny dłużnika (osoby fizycznej) lub zarządcy, należy się skontaktować z rejestrem przedsiębiorstw i wystąpić o udzielenie informacji lub złożyć wniosek elektronicznie za pośrednictwem portalu Link otworzy się w nowym oknieLatvija.lv.

W jaki sposób przeszukiwać łotewski rejestr upadłości?

Zarządcy

W części dotyczącej zarządców (Administratori) zawarte są następujące informacje na temat zarządców:

  • imię,
  • nazwisko,
  • adres służbowy i informacje kontaktowe,
  • numer licencji,
  • ważność licencji.

Informacje dotyczące zarządców, których licencje utraciły ważność, można uzyskać ze strony zawierającej dane historyczne Link otworzy się w nowym oknieVēsturiskie dati. Strona „Izziņa” umożliwia dostęp do wszystkich informacji na temat poszczególnych zarządców, które zostały wprowadzone do łotewskiego rejestru upadłości.

Wyszukiwanie

W celu wyszukania w rejestrze upadłości informacji dotyczących danego podmiotu (osoby fizycznej lub prawnej), należy skorzystać z zakładki „Szukaj” (Meklēt). Informacje można filtrować według następujących kryteriów:

  • numer rejestracyjny dłużnika (dla osób prawnych) lub numer ewidencyjny (dla osób fizycznych);
  • nazwisko lub stanowisko dłużnika;
  • okres, w którym wszczęto postępowanie;
  • rodzaj postępowania (postępowanie upadłościowe, postępowanie dotyczące ochrony prawnej lub pozasądowej ochrony prawnej);
  • charakter postępowania (krajowe, transgraniczne główne, transgraniczne wtórne);
  • status postępowania (postępowanie zawisłe, postępowanie zakończone, wszystkie postępowania).

Wyświetlone wyniki wyszukiwania zawierają link do rejestru przedsiębiorców (Uzņēmumu reģistra), w którym dostępne są wszystkie informacje zawarte w rejestrze upadłości na temat danego podmiotu, w tym zeskanowane dokumenty zawierające ogłoszenia zarządców dotyczące zebrań wierzycieli, wraz z porządkiem obrad oraz powiadomieniami skierowanymi do wierzycieli.

Dziennik

W celu zapoznania się z dokumentami wprowadzonymi do rejestru upadłości w określonym dniu należy skorzystać z zakładki „Dziennik” (Žurnāls). Domyślnie wyświetlane są w niej wpisy z danego dnia. W celu zapoznania się z wpisami wprowadzonymi wcześniej należy posłużyć się kalendarzem lub wariantem Mēneša žurnāls, aby filtrować wpisy według miesięcy. Każdy wpis zawiera link do strony rejestru przedsiębiorstw, na której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące danego postępowania upadłościowego.

Dane statystyczne

Część dotycząca danych statystycznych zawiera różne informacje statystyczne dotyczące postępowań upadłościowych i ochrony prawnej lub informacje przechowywane w rejestrze upadłości na temat poszczególnych podmiotów.

Historia łotewskiego rejestru upadłości

Informacje w rejestrze obejmują informacje od 1 stycznia 2008 r.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieDodatkowe informacje na temat łotewskiego rejestru upadłości

Link otworzy się w nowym okniePaństwowa Agencja ds. Upadłości

Ostatnia aktualizacja: 04/10/2021

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Litwa

Na Litwie nie ma odrębnego rejestru upadłości. Status spółek w tym zakresie można sprawdzić na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknierejestru podmiotów prawnych (Juridinių asmenų registras). Informacje na temat statusu spółki w rejestrze podmiotów prawnych można przejrzeć bezpłatnie.

Ostatnia aktualizacja: 07/04/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Luksemburg

Luksemburg nie prowadzi rejestrów przypadków niewypłacalności.

Czy w Luksemburgu prowadzi się rejestry dotyczące upadłości?

Luksemburg nie prowadzi rejestrów dotyczących upadłości. Postanowienia o ogłoszeniu upadłości są zgłaszane przez sąd, który je wydał, do rejestru działalności gospodarczej i spółek (registre de commerce et des sociétés - RCS), w którym wprowadza się je do bazy danych.

Czy możliwość przeglądania wykazu podmiotów, które ogłosiły upadłość, jest w Luksemburgu usługą płatną?

Wykaz podmiotów, które ogłosiły upadłość, jest co miesiąc publikowany w Memoriale B - Zbiorze administracyjnym i gospodarczym. Można go przeglądać bezpłatnie na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieLegilux, portalu prawnym Luksemburga.

Ponadto na Link otworzy się w nowym okniestronie internetowej rejestru działalności gospodarczej i spółek udostępnia się bezpłatnie w zakładce Konsultacje – statystyki zgłoszeń (Consultations - statistiques de dépôt) moduł statystyczny wyświetlający liczbę postanowień o ogłoszeniu upadłości, zgłoszonych do rejestru w danym okresie miesięcznym. Informacje te są dostępne w formie wykazów dokonanych zgłoszeń. System umożliwia również eksport tych informacji w formie pliku płaskiego.

W jaki sposób szukać informacji o upadłościach w Luksemburgu?

Pierwsza metoda: Wyszukiwanie można przeprowadzić na stronie internetowej rejestru działalności gospodarczej i spółek (Link otworzy się w nowym oknieRCS) na podstawie nazwy (lub części nazwy) bądź numeru wpisanego podmiotu.

Wyszukiwarka internetowa wyświetli wówczas listę nazw odpowiadających wprowadzonemu zapytaniu.

Po kliknięciu nazwy jednego z podmiotów odnalezionych przez wyszukiwarkę wyświetlą się bezpłatnie podstawowe informacje:

  • numer RCS,
  • data wpisu,
  • nazwa (firma),
  • forma prawna,
  • adres siedziby,
  • wykaz dokumentów złożonych od 2003 r.
  • oraz informacja, czy dany podmiot znajduje się w upadłości.

Druga metoda: Wyszukiwanie można przeprowadzić na stronie internetowej rejestru działalności gospodarczej i spółek (Link otworzy się w nowym oknieRCS) w zakładce Konsultacje – statystyki zgłoszeń (Consultations - statistiques de dépôt) poprzez moduł statystyczny wyświetlający liczbę postanowień o ogłoszeniu upadłości zgłoszonych do RCS w danym okresie miesięcznym.

Trzecia metoda: Wyszukiwanie można przeprowadzić na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieluksemburskiej Izby Adwokackiej w zakładce Upadłości (Faillites) według nazwy spółki, daty wydania wyroku w sprawie upadłości i nazwiska syndyka.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieRejestr działalności gospodarczej i spółek

Link otworzy się w nowym oknieLuksemburska Izba Adwokacka

Ostatnia aktualizacja: 10/01/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Węgry

W tej części przedstawiono w zarysie węgierski rejestr upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w węgierskim rejestrze upadłości?

Rząd węgierski powołał Służbę ds. Informacji o Spółkach i Elektronicznego Rejestrowania Spółek (Céginformációs és az Elektronikus Cégeljárásban Közreműködő Szolgálat) przy Ministerstwie Sprawiedliwości, która pełni funkcję organu odpowiedzialnego za ustanowienie i prowadzenie rejestru upadłości.

Organ ten wykonuje swoje zadania w zakresie przetwarzania danych, opracowywania rozwiązań informatycznych i obsługi technicznej oraz zadania techniczne w dziedzinie bezpieczeństwa baz danych za pośrednictwem węgierskiego dziennika urzędowego (Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Korlátolt Felelősségű Társaság).

Rejestr upadłości jest dostępny pod adresem Link otworzy się w nowym okniehttps://fizeteskeptelenseg.im.gov.hu/.

Rejestr upadłości zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich podmiotów gospodarczych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, wobec których wszczęto postępowanie w związku z niewypłacalnością na Węgrzech.

Postępowania w związku z niewypłacalnością na Węgrzech reguluje ustawa XLIX z 1991 r. o postępowaniu upadłościowym i likwidacyjnym. Ustawa CLXXV z 2011 r. o organizacjach społeczeństwa obywatelskiego reguluje postępowanie upadłościowe i likwidacyjne wobec organizacji społeczeństwa obywatelskiego (stowarzyszeń i fundacji), ale wszystkie inne kwestie podlegają ustawie XLIX z 1991 r.

Czy dostęp do węgierskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Uzyskanie dostępu do danych znajdujących się w rejestrze upadłości nie wiąże się z koniecznością uiszczenia żadnych opłat ani poniesienia żadnych wydatków. Każdy, kto korzysta z rejestru upadłości, musi z wyprzedzeniem oświadczyć, że dane wyszukiwane w rejestrze nie zostaną wykorzystane do celów komercyjnych ani do utworzenia bazy danych służącej do takich celów.

Zgodnie z § 6/N ustawy XLIX z 1991 r. rejestr zawiera następujące informacje:

  • datę wszczęcia postępowania w związku z niewypłacalnością;
  • oznaczenie sądu, który wszczął postępowanie w związku z niewypłacalnością, oraz sygnaturę sprawy;
  • określenie podtypu wszczętego postępowania w związku z niewypłacalnością – na Węgrzech będzie to postępowanie upadłościowe lub postępowanie likwidacyjne;
  • wskazanie przepisów dotyczących jurysdykcji dopuszczających możliwość wszczęcia postępowania (główne postępowanie upadłościowe lub wtórne postępowanie upadłościowe);
  • jeżeli dłużnik jest spółką lub inną osobą prawną, nazwę dłużnika, numer rejestracyjny, adres siedziby lub – jeżeli nie jest tożsamy – adres do doręczeń;
  • imię i nazwisko, adres do doręczeń lub adres e-mail zarządcy (syndyka lub likwidatora) wyznaczonego w postępowaniu;
  • w stosownych przypadkach wskazanie terminu na zgłoszenie wierzytelności lub odesłanie do kryteriów, zgodnie z którymi wyznacza się ten termin;
  • w stosownych przypadkach termin zakończenia głównego postępowania upadłościowego;
  • oznaczenie sądu, do którego można wnieść zażalenie na postanowienie o wszczęciu postępowania w związku z niewypłacalnością zgodnie z art. 5, oraz – w stosownych przypadkach – termin na wniesienie takiego zażalenia lub odesłanie do kryteriów, zgodnie z którymi wyznacza się ten termin;
  • informacje o wszczęciu i zakończeniu postępowania o stwierdzenie bezskuteczności czynności dotyczących majątku dłużnika, oznaczenie sądu prowadzącego postępowanie i sygnaturę sprawy;
  • informacje o wszczęciu i zakończeniu postępowania służącego ustaleniu zakresu odpowiedzialności obecnych i byłych dyrektorów dłużnika, jego wspólników lub właścicieli z tytułu podejmowanych przez nich działań na szkodę wierzycieli, oznaczenie sądu prowadzącego postępowanie i sygnaturę sprawy;
  • informacje o tym, czy postępowanie przeprowadzono w trybie uproszczonego postępowania likwidacyjnego.

W jaki sposób przeszukiwać węgierski rejestr upadłości

Kryteria wyszukiwania można wybrać z menu rozwijanego. Za pomocą menu rozwijanego można przeszukiwać rejestr upadłości według jednego z następujących kryteriów:

  • imienia i nazwiska / nazwy dłużnika;
  • numeru rejestracyjnego spółki / organizacji społeczeństwa obywatelskiego;
  • sygnatury sprawy.

Szczegółowe informacje na temat przeszukiwania rejestru upadłości zamieszczono pod adresem Link otworzy się w nowym okniehttps://fizeteskeptelenseg.im.gov.hu/#/help.

Aktualnie obowiązujące przepisy nie dopuszczają możliwości bezpośredniego wyszukiwania dużych ilości danych w rejestrze upadłości ani pobierania dużych ilości danych z tego rejestru.

Ostatnia aktualizacja: 09/07/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Malta

Jakie informacje można znaleźć w maltańskim rejestrze upadłości?

W maltańskim rejestrze upadłości można znaleźć informacje o sprawach toczących się przed sądami maltańskimi dotyczących upadłości przedsiębiorstw lub osób fizycznych, jak również informacje, które wpłynęły do rejestru przedsiębiorców, dotyczące ogłoszenia upadłości przez członków zarządu niewypłacalnych przedsiębiorstw.

Czy dostęp do maltańskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do maltańskiego rejestru upadłości jest bezpłatny. Rejestr jest dostępny pod następującym adresem:

Link otworzy się w nowym okniehttps://ecourts.gov.mt/onlineservices/Insolvencies

W jaki sposób przeszukiwać maltański rejestr upadłości

Rejestr upadłości można przeszukiwać według nazwy dłużnika, numeru dowodu tożsamości lub numeru rejestracji przedsiębiorstwa.

Historia maltańskiego rejestru upadłości

Przed utworzeniem rejestru upadłości informacje dotyczące niewypłacalnych przedsiębiorstw znajdowały się w rejestrze przedsiębiorców, natomiast informacje dotyczące spraw związanych z niewypłacalnością i upadłością były przechowywane w sądach. Informacje, którymi dysponowały sądy, publikowano na stronie internetowej wraz z ogólnymi informacjami na temat spraw. Rejestr upadłości udostępniono ogółowi społeczeństwa w styczniu 2018 r.; w rejestrze przechowywane są informacje na temat przypadków niewypłacalności i upadłości ogłoszonych od 1 stycznia 2014 r.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym okniehttps://ecourts.gov.mt/onlineservices/Insolvencies

Ostatnia aktualizacja: 04/05/2021

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej niderlandzki. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.
Do tej pory przetłumaczono ją na następujące języki: angielski

Rejestry upadłości - Niderlandy

W niniejszej części przedstawiono krótkie wprowadzenie do niderlandzkiego rejestru upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w niderlandzkim rejestrze upadłości?

W Niderlandach występują trzy rodzaje niewypłacalności (insolventie):

  • upadłość (faillissement)
  • moratorium (lub zawieszenie płatności)
  • restrukturyzacja zadłużenia

Sądy okręgowe (rechtbanken) wydają orzeczenia dotyczące wszystkich rodzajów niewypłacalności, a także odpowiadają za administrowanie odpowiednimi danymi w swoich rejestrach. Ich zadaniem jest również (automatyczne) przekazywanie zawiadomień o niewypłacalności Radzie Sądownictwa (Raad voor de rechtspraak), która wykorzystuje te zawiadomienia na potrzeby Link otworzy się w nowym okniecentralnego rejestru upadłości (Centraal Insolventieregister, CIR).

Centralny rejestr upadłości zawiera wszystkie informacje pochodzące z opublikowanych zawiadomień o niewypłacalności, w tym:

  • dane osobowe
  • nazwy spółek
  • dane identyfikacyjne z rejestru działalności gospodarczej
  • dane syndyka i administratora
  • wszystkie wcześniejsze zawiadomienia.

Zastrzeżenie prawne odnoszące się do niderlandzkiego rejestru upadłości

Link otworzy się w nowym oknieCentralny rejestr upadłości zawiera dane dotyczące upadłości, zawieszenia płatności oraz umorzenia długów osób fizycznych, wprowadzane za pośrednictwem rejestrów lokalnych w różnych sądach okręgowych.

Czy dostęp do niderlandzkiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, dostęp jest bezpłatny.

Brak ograniczeń w zakresie dostępu do centralnego rejestru upadłości za pośrednictwem internetu.

Użytkownicy biznesowi mają dostęp do usługi internetowej, za pomocą której mogą szybciej otrzymywać informacje o najnowszych wpisach opublikowanych w rejestrze.

W jaki sposób przeszukiwać niderlandzki rejestr upadłości?

Wyszukiwanie osób fizycznych jest możliwe tylko według:

  • imienia i nazwiska oraz daty urodzenia
  • imienia i nazwiska, kodu pocztowego oraz numeru domu
  • daty urodzenia, kodu pocztowego i numeru domu.

Wyszukiwanie spółek i osób prawnych jest możliwe według:

  • nazwy spółki / osoby prawnej
  • numeru z izby handlowej (Kamer van Koophandel)
  • kodu pocztowego oraz numeru domu.

Rejestr można również przeszukiwać według daty, sądu okręgowego, rodzaju publikacji, numeru wpisu lub numeru upadłości.

Historia niderlandzkiego rejestru upadłości

Centralny rejestr upadłości został utworzony 1 stycznia 2005 r. W związku z tym można w nim znaleźć wszystkie sprawy wszczęte lub zgłoszone po tym terminie.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieCentralny rejestr upadłości w Niderlandach

Ostatnia aktualizacja: 11/03/2021

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Austria

Tutaj znajduje się krótkie wprowadzenie przedstawiające austriacki rejestr upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w rejestrze upadłości?

Link otworzy się w nowym oknieAustriacki rejestr upadłości (Insolvenzdatei) należy do Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości i jest przez nie prowadzony. Zawiera on informacje o wszczęciu postępowania upadłościowego i o istotnych etapach tego postępowania.

Rejestr opublikowano w zakładce Ediktsdatei.

Czy dostęp do austriackiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak.

Przeszukiwanie austriackiego rejestru upadłości

Szczegółowe informacje są dostępne wyłącznie w języku niemieckim na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości, w zakładce Link otworzy się w nowym oknieEdiktsdatei (baza ogłoszeń sądowych).

Historia austriackiego rejestru upadłości

W Austrii rejestr upadłości prowadzi się od 1999 r.

Powiązane strony

Organizacja sądownictwa – Austria

Ostatnia aktualizacja: 08/09/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Polska

W niniejszej części przedstawiono krótkie wprowadzenie do polskiego rejestru upadłości

Jakie możliwości zapewnia polski rejestr upadłości?

Polski rejestr upadłości funkcjonujący pod nazwą Krajowy Rejestr Zadłużonych prowadzony jest przez Minister Sprawiedliwości w systemie teleinformatycznym. Rejestr funkcjonuje od 1 grudnia 2021 r. i zastąpił wcześniej funkcjonujący rejestr dłużników niewypłacalnych będący elementem Krajowego Rejestru Sądowego. Rejestr stanowi źródło informacji o podmiotach niewypłacalnych, zagrożonych niewypłacalnością lub podmiotach, wobec których umorzono bezskuteczną egzekucję. W rejestrze ujawniane są informacje o:

  1. osobach fizycznych, osobach prawnych oraz jednostkach organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną - wobec których są albo były prowadzone postępowania:
    1. restrukturyzacyjne w rozumieniu ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne oraz o zawarcie układu na zgromadzeniu wierzycieli w rozumieniu art. 491(25) ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe,
    2. upadłościowe lub wtórne postępowania upadłościowe,
    3. zakończone prawomocnym orzeczeniem zakazu, o którym mowa w art. 373 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe,
    4. w przedmiocie uznania orzeczenia o wszczęciu zagranicznego postępowania upadłościowego;
  2. wspólnikach osobowych spółek handlowych, którzy ponoszą odpowiedzialność za zobowiązania spółki bez ograniczenia całym swoim majątkiem, jeżeli ogłoszono upadłość spółki, wszczęto wtórne postępowanie upadłościowe wobec spółki lub oddalono wniosek o ogłoszenie upadłości spółki na podstawie art. 13 ust. 1 lub 2 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe;
  3. osobach fizycznych, osobach prawnych oraz jednostkach organizacyjnych niebędących osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną - wobec których umorzono postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika sądowego, zwanego dalej "komornikiem", lub sąd z uwagi na fakt, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych, albo umorzono postępowanie egzekucyjne prowadzone przez naczelnika urzędu skarbowego albo dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z uwagi na fakt, że w postępowaniu egzekucyjnym nie uzyska się kwoty przewyższającej wydatki egzekucyjne;
  4. osobach fizycznych, wobec których toczy się egzekucja świadczeń alimentacyjnych lub egzekucja należności budżetu państwa powstałych z tytułu świadczeń wypłacanych w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, a które zalegają ze spełnieniem tych świadczeń za okres dłuższy niż 3 miesiące.

Zawarte w rejestrze informacje dostępne są w języku polskim.

Czy dostęp do polskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, dostęp do rejestru jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać polski rejestr upadłości

Z danymi zawartymi w rejestrze można zapoznać się za pośrednictwem sieci Internet poprzez stronę podmiotową urzędu obsługującego Ministra Sprawiedliwości. Wyszukiwanie podmiotów w rejestrze jest możliwe po podaniu pełnej sygnatury postępowania.

Możliwe także jest przeszukanie rejestru poprzez podanie:

1) firmy lub identyfikatora, tj. PESEL, NIP albo innego identyfikator lub imienia i nazwiska

  • w przypadku przeszukania katalogu zawierającego dane osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą;

2) identyfikatora, tj. PESEL, NIP albo innego identyfikatora

  • w przypadku przeszukania katalogu zawierającego dane osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej;

3) nazwy podmiotu lub identyfikator, tj. KRS, NIP albo inny identyfikator

  • w przypadku przeszukania katalogu zawierającego dane podmiotów niebędących osobami fizycznymi.
Ostatnia aktualizacja: 14/07/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Portugalia

W niniejszej części przedstawiono krótkie wprowadzenie do portugalskiego rejestru upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w rejestrze upadłości?

Elektroniczny Link otworzy się w nowym oknierejestr upadłości zawiera następujące informacje:

  • numer postępowania upadłościowego,
  • wskazanie sądu, w którym odbywa lub odbywało się postępowanie upadłościowe,
  • dane niewypłacalnego podmiotu,
  • dane syndyka masy upadłości,
  • terminy zgłaszania roszczeń,
  • datę ogłoszenia upadłości.

Elektroniczny rejestr upadłości zawiera szczegółowe informacje o sprawach dotyczących niewypłacalności (zob. poniżej).

Czy dostęp do portugalskiego rejestru upadłości jest płatny?

Nie, wgląd do rejestru upadłości jest bezpłatny.

Ustawodawstwo dotyczące rejestru upadłości

Portugalski rejestr upadłości działa na podstawie przepisów art. 38 kodeksu upadłościowego i naprawczego (Código da Insolvência e da Recuperação de Empresas), wprowadzonego dekretem z mocą ustawy nr 53/2004 z dnia 18 marca 2004 r. ze zmianami.

Ostatnia aktualizacja: 07/04/2024

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Rumunia

W tej części przedstawiono w zarysie Biuletyn Postępowań Upadłościowych – rumuński rejestr upadłości, prowadzony przez Biuro Krajowego Rejestru Handlowego przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jakie informacje można znaleźć w rumuńskim rejestrze upadłości?

Postępowania upadłościowe w Rumunii

W Link otworzy się w nowym oknieBiuletynie Postępowań Upadłościowych (Buletinul procedurilor de insolvență – BPI) publikowanym w wersji elektronicznej przez Biuro Krajowego Rejestru Handlowego rejestruje się wezwania do stawienia się przed sądem, komunikaty, zawiadomienia o zwołaniu posiedzenia oraz adnotacje o pismach sądowych wydawanych przez sądy i syndyków/likwidatorów w toku postępowań prowadzonych zgodnie z ustawą nr 85/2014 o zapobieganiu upadłości i postępowaniu upadłościowym.

Sekcja „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” to część Biuletynu Postępowań Upadłościowych, publikowanego w wersji elektronicznej przez Biuro Krajowego Rejestru Handlowego, w której publikowane są, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, decyzje komitetu ds. upadłości i orzeczenia sądu, jak również inne akty, których obowiązek opublikowania wynika z ustawy nr 151/2015 o niewypłacalności osób fizycznych;

Postępowanie upadłościowe wobec osób prawnych:

Ogólne postępowanie upadłościowe ma zastosowanie do:

1. przedsiębiorstw (wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą), z wyjątkiem osób wykonujących wolne zawody oraz osób objętych przepisami szczególnymi dotyczącymi niewypłacalności.

Uproszczone postępowanie upadłościowe ma zastosowanie do:

1. przedsiębiorstw;

  • osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą;
  • przedsiębiorstw jednoosobowych i przedsiębiorstw rodzinnych;

2. dłużników, którzy spełniają szereg określonych przesłanek, mianowicie:

  • nie posiadają żadnego majątku;
  • nie można odnaleźć ich dokumentów założycielskich ani księgowych;
  • nie można znaleźć ich zarządcy;
  • ich siedziba już nie istnieje lub różni się od siedziby zgłoszonej do rejestru handlowego; nie złożyli wymaganych prawem dokumentów;
  • ich przedsiębiorstwo rozwiązano przed złożeniem wniosku o wszczęcie postępowania;
  • zgłosili zamiar przeprowadzenia dobrowolnej likwidacji lub nie są uprawnieni do objęcia sądowym postępowaniem restrukturyzacyjnym.

Od końca czerwca 2014 r. postępowania upadłościowe osób prawnych reguluje ustawa nr 85/2014 o zapobieganiu upadłości i postępowaniu upadłościowym, której przepisy mają zastosowanie do postępowań wszczętych po jej wejściu w życie. Postępowania, które wszczęto przed wejściem w życie ustawy nr 85/2014, nadal podlegają przepisom ustawy nr 85/2006 o postępowaniu upadłościowym.

Postępowanie w związku z niewypłacalnością osób fizycznych, regulowane przepisami ustawy nr 151/2015 o niewypłacalności osób fizycznych, obowiązującej od dnia 1 stycznia 2018 r., stosuje się wobec dłużnika będącego osobą fizyczną, którego zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej i który:

  • miał miejsce zamieszkania / miejsce pobytu / miejsce zwykłego pobytu w Rumunii przez co najmniej 6 miesięcy przed złożeniem wniosku;
  • jest niewypłacalny;
  • łączna kwota niespłaconych przez niego zobowiązań jest co najmniej równa wartości 15 płac minimalnych dla danej gospodarki.

Postępowanie w związku z niewypłacalnością osób fizycznych może mieć następujące formy:

  • postępowanie na podstawie planu spłaty zadłużenia;
  • sądowe postępowanie upadłościowe polegające na likwidacji majątku;
  • uproszczone postępowanie upadłościowe.

Biuletyn Postępowań Upadłościowych

Jakie zawiera informacje?

Biuletyn Postępowań Upadłościowych zawiera wszystkie pisma sądowe wydawane przez sądy i syndyków/likwidatorów w toku postępowania upadłościowego, mianowicie:

  • wezwania do stawienia się przed sądem;
  • komunikaty;
  • zawiadomienia;
  • zawiadomienia o zwołaniu posiedzenia;
  • orzeczenia sądu;
  • inne dokumenty procesowe wymagane przepisami prawa (sprawozdania sporządzone przez syndyka/likwidatora, sądowe plany restrukturyzacyjne, ogłoszenia).

Sekcja „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” w Biuletynie Postępowań Upadłościowych zawiera dokumenty procesowe, które podlegają opublikowaniu zgodnie z ustawą nr 151/2015 o niewypłacalności osób fizycznych.

W jaki sposób zorganizowana jest strona internetowa Biuletynu Postępowań Upadłościowych?

Link otworzy się w nowym oknieStrona internetowa Biuletynu Postępowań Upadłościowych umożliwia dostęp do takich elementów, jak:

  • bezpłatne informacje;
  • informacje dotyczące struktury Biura Krajowego Rejestru Handlowego, Dyrekcji Biuletynu Postępowań Upadłościowych;
  • przepisy szczególne, formularze dotyczące opublikowania informacji w BPI lub otrzymywania informacji z BPI oraz dokumenty procesowe.

Strona internetowa Biuletynu Postępowań Upadłościowych (BPI) zawiera następujące sekcje:

  • informacje o powstaniu BPI;
  • akty ustawodawcze;
  • struktura organizacyjna Biura Krajowego Rejestru Handlowego i biur rejestru handlowego przy sądach krajowych oraz BPI;
  • słownik prawniczy (niewypłacalność);
  • dane statystyczne BPI;
  • opłaty;
  • dane kontaktowe.

Formularze dotyczące Biuletynu Postępowań Upadłościowych są dostępne w Link otworzy się w nowym oknieportalu usług elektronicznych Biura Krajowego Rejestru Handlowego, w sekcji poświęconej Biuletynowi Postępowań Upadłościowych. Struktura biuletynu jest następująca:

1. Serwisy BPI:

  • „Biuletyn Postępowań Upadłościowych online” (usług odpłatna);
  • „Streszczenie wydania BPI” (informacje nieodpłatne);
  • „Osoby opublikowane w BPI” (informacje nieodpłatne);

2. Formularze dotyczące publikacji w BPI:

  • formularze online do opublikowania informacji w BPI;
  • formularze offline do opublikowania informacji w BPI;

3. Formularze dotyczące działalności informacyjnej BPI:

  • formularze online służące do otrzymywania informacji z BPI;
  • formularze offline służące do otrzymywania informacji z BPI.

4. Dane statystyczne

Czy dostęp do rumuńskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Biuletyn Postępowań Upadłościowych jest publikowany w formie elektronicznej. Dostęp do jego elektronicznej wersji można uzyskać za pośrednictwem:

Dostęp do usług świadczonych przez BPI podlega różnym uwarunkowaniom:

  • użytkownicy mogą uzyskać dostęp do oficjalnej strony internetowej Biuletynu Postępowań Upadłościowych bezpłatnie i bez rejestracji;
  • dostęp do portalu usług elektronicznych Biura Krajowego Rejestru Handlowego wymaga rejestracji użytkownika;
  • dostęp do „Biuletynu Postępowań Upadłościowych online” uzyskuje się po zarejestrowaniu jako użytkownik i opłaceniu abonamentu;
  • dostęp do „streszczenia wydania BPI” i „osób opublikowanych w BPI” jest bezpłatny i wymaga jedynie rejestracji.
  • dostęp do serwisu „Osoby wpisane do BPI” oraz sekcji „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” wymaga uwierzytelnienia i jest bezpłatny dla dłużników, wierzycieli, syndyków i likwidatorów (w każdej sprawie dotyczącej niewypłacalności, w której pełnią oni jedną z tych funkcji), natomiast komitety ds. upadłości i sądy mają bezpłatny dostęp do wszystkich spraw dotyczących niewypłacalności.

W jaki sposób przeszukiwać rumuński rejestr upadłości

„Biuletyn Postępowań Upadłościowych online” można przeszukiwać według: numeru i roku wydania, imienia i nazwiska / nazwy osoby opublikowanej w BPI, numeru identyfikacji podatkowej, numeru wpisu do rejestru handlowego, sygnatury sprawy sądowej oraz przedziału czasowego publikacji biuletynu. Po opłaceniu abonamentu można uzyskać dostęp do wcześniejszych wydań BPI zawierających pełny tekst pism sądowych.

„Streszczenie wydania BPI” można przeszukiwać według numeru i daty wydania. Dostęp do następujących informacji jest bezpłatny:

  • rodzaj pisma sądowego opublikowanego w biuletynie (np. wezwanie do stawienia się przed sądem, postanowienie o wszczęciu postępowania w związku z niewypłacalnością, zawiadomienie o wszczęciu postępowania w związku z niewypłacalnością, zwołanie zgromadzenia wierzycieli, sprawozdanie z czynności, plan restrukturyzacyjny, postanowienie o wszczęciu postępowania upadłościowego, zawiadomienie o wszczęciu postępowania upadłościowego, plan podziału, sprawozdanie końcowe, postanowienie o zakończeniu postępowania w związku z niewypłacalnością itp.);
  • imię i nazwisko lub nazwa osoby wpisanej do BPI;
  • okręg, w którego jurysdykcji osoba prawna wpisana do BPI ma swoją siedzibę statutową;
  • numer identyfikacji podatkowej;
  • numer wpisu do rejestru.

Serwis „Osoby wpisane do BPI” można przeszukiwać według numeru i roku wydania BPI, imienia i nazwiska / nazwy dłużnika, numeru identyfikacji podatkowej, numeru wpisu do rejestru handlowego, sygnatury sprawy sądowej oraz przedziału czasowego publikacji biuletynu. Dostęp do następujących informacji jest bezpłatny:

  • imię i nazwisko / nazwa;
  • numer identyfikacji podatkowej;
  • numer rejestracyjny osób wpisanych do BPI;
  • okręg, w którego jurysdykcji osoba prawna wpisana do BPI ma swoją siedzibę statutową;
  • sygnatura sprawy dotyczącej upadłości oraz oznaczenie sądu, w którym zarejestrowano sprawę;
  • numery/lata biuletynów, w których opublikowano dokumenty procesowe;
  • rodzaj postępowania upadłościowego;
  • w stosownych przypadkach data pierwszego orzeczenia sądowego po wszczęciu postępowania.

Serwis „Osoby wpisane do BPI” w sekcji „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” można przeszukiwać według nazwiska, imienia, osobistego numeru identyfikacyjnego, daty urodzenia i miejsca urodzenia dłużnika, numeru i roku publikacji BPI, numeru sprawy oraz przedziału czasowego publikacji. Dostępne są następujące informacje:

  • imię i nazwisko osoby fizycznej będącej dłużnikiem;
  • osobisty numer identyfikacyjny dłużnika;
  • adres dłużnika;
  • dane identyfikacyjne i adres syndyka/likwidatora;
  • opublikowane dokumenty procesowe – nazwa, numer i data, sąd / komitet ds. upadłości, numer i data wydania biuletynu, rodzaj postępowania w sprawie niewypłacalności.

Sekcję BPI „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” można przeszukiwać według nazwiska, imienia, osobistego numeru identyfikacyjnego, daty urodzenia i miejsca urodzenia dłużnika, numeru i roku publikacji BPI, numeru sprawy dotyczącej niewypłacalności oraz przedziału czasowego publikacji. Podane są również numery sekcji, w których udostępniono dokumenty procesowe w całości.

Historia rumuńskiego rejestru upadłości

Biuletyn Postępowań Upadłościowych powstał w 2006 r. na mocy ustawy nr 86/2006 o postępowaniu upadłościowym.

Sekcję „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej” dodano do BPI w 2018 roku.

Głównym celem biuletynu jest ciągła optymalizacja elektronicznego systemu wezwań do stawienia się przed sądem, komunikatów, zawiadomień o zwołaniu posiedzenia i adnotacji o opublikowanych pismach sądowych.

Korzyści z rumuńskiego rejestru upadłości

Publikowanie Biuletynu Postępowań Upadłościowych przynosi wyraźne korzyści:

  • przyspiesza postępowania w związku z niewypłacalnością oraz upraszcza przekazywanie wezwań do stawienia się przed sądem, zawiadomień o zwołaniu posiedzenia, powiadomień i adnotacji o pismach sądowych wydanych przez sądy oraz syndyków/likwidatorów, ustanawiając tym samym procedurę komunikacji elektronicznej;
  • ujednolica i standaryzuje pisma sądowe wydawane przez sądy oraz syndyków/likwidatorów;
  • przyczynia się do rozwoju krajowej bazy pism sądowych wydawanych przez sądy oraz syndyków/likwidatorów (tj. wezwań do stawienia się przed sądem, komunikatów, orzeczeń sądu, zawiadomień o zwołaniu posiedzenia, powiadomień, sprawozdań, planów restrukturyzacyjnych);
  • ułatwia szybką rejestrację w rejestrze handlowym / innych rejestrach wniosków o ogłoszenie upadłości, które podlegają wpisowi w rejestrze zgodnie z ustawą nr 85/2014 o zapobieganiu upadłości i postępowaniu upadłościowym;
  • umożliwia zainteresowanym osobom dostęp do pism sądowych wydanych przez sądy oraz syndyków/likwidatorów.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieOficjalna strona internetowa rumuńskiego Biuletynu Postępowań Upadłościowych

Link otworzy się w nowym oknieOficjalna strona internetowa rumuńskiego rejestru handlowego

Link otworzy się w nowym oknieSekcja Biuletynu Postępowań Upadłościowych „Dłużnicy – osoby fizyczne, których zobowiązania nie wynikają z prowadzenia działalności gospodarczej”

Link otworzy się w nowym okniePortal usług elektronicznych rumuńskiego Biura Krajowego Rejestru Handlowego

Ostatnia aktualizacja: 05/05/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Słowenia

Niniejsza część zawiera wprowadzenie do słoweńskiego rejestru upadłości. Informacje dotyczące przeglądania i publikacji słoweńskich postępowań upadłościowych są dostępne w trybie online.

Jakie informacje można znaleźć w słoweńskim rejestrze upadłości?

Baza danych Link otworzy się w nowym okniee-INSOLV zawiera informacje dotyczące postępowań upadłościowych. Można znaleźć w niej także następujące dane dotyczące postępowań upadłościowych:

  • wybrane dane identyfikacyjne upadłego dłużnika;
  • sąd prowadzący postępowanie i numer porządkowy sprawy;
  • wybrane dane identyfikacyjne syndyka odpowiedzialnego za postępowanie upadłościowe;
  • datę wszczęcia postępowania, upływ terminu wnoszenia roszczeń oraz dane dotyczące innych czynności proceduralnych w postępowaniu;
  • w przypadku postępowania upadłościowego – także dane o wartości masy upadłości oraz proporcji spłaty wierzycieli.

Baza danych Link otworzy się w nowym okniee-publikacje umożliwia dostęp do:

  • wszystkich orzeczeń sądowych (l.poj: sklep; l.mn.: sklepi) wydanych w postępowaniu upadłościowym, poza orzeczeniami dotyczącymi zajęcia wynagrodzenia, orzeczeniami w sprawie zajęcia aktywów finansowych, orzeczeniami w sprawie uchylenia zajęcia wynagrodzenia lub aktywów finansowych;
  • zawiadomień o wszczęciu postępowania, zawiadomień o wyznaczeniu rozprawy oraz innych zawiadomień i wezwań w sprawie głosowania wydanych przez sąd na mocy ustawy;
  • wszystkich protokołów z rozpraw i posiedzeń komitetów wierzycieli;
  • sprawozdań syndyka i załączonych do nich dokumentów;
  • w postępowaniach dotyczących ugody przymusowej, także do sprawozdań upadłego dłużnika i załączonych dokumentów;
  • wykazów zweryfikowanych roszczeń;
  • wniosków składanych przez strony postępowania i innych akt sądowych, których publikacja została przewidziana;
  • – w postępowaniu upadłościowym – wszystkich obwieszczeń o publicznych przetargach oraz zaproszeń do składania ofert w związku z wyprzedażą masy upadłościowej.

Ponadto z bazy danych e-publikacje można uzyskać wykaz wszystkich zarządców (seznam vseh upraviteljev) oraz prowadzonych przez nich postępowań upadłościowych. Wykazy te są aktualizowane codziennie.

Obie bazy danych są prowadzone przez Link otworzy się w nowym oknieAgencję Republiki Słowenii ds. Publicznych Rejestrów Prawnych i Usług Powiązanych (Agencija Republike Slovenije za javnopravne evidence in storitve, AJPES).

Czy dostęp do słoweńskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, dostęp jest bezpłatny. W celu uzyskania dostępu należy się zarejestrować jako użytkownik na stronie internetowej AJPES oraz uzyskać nazwę użytkownika i hasło.

W jaki sposób przeszukiwać słoweński rejestr upadłości?

Obie bazy danych, w tym wyszukiwarki, są dostępne tylko w języku słoweńskim. Istnieje możliwość wyszukiwania danych i dokumentów dotyczących postępowań upadłościowych prowadzonych wobec osób prawnych i osób prowadzących działalność gospodarczą, przy wykorzystaniu w tym celu wszystkich dostępnych kryteriów wyszukiwania, natomiast w przypadku wyszukiwania danych i dokumentów dotyczących konsumentów (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) istnieje możliwość wykorzystania tylko niektórych kombinacji danych w celu ochrony informacji osobowych.

Baza danych Link otworzy się w nowym okniee-publikacje umożliwia wyszukiwanie dokumentów publikowanych w związku z postępowaniami upadłościowymi. Opublikowane dokumenty można przeszukiwać według:

  • rodzaju dłużnika (osoba prawna, osoba fizyczna itp.);
  • rodzaju postępowania (upadłość, ugoda przymusowa itp.);
  • rodzaju dokumentu;
  • dłużnika (wyszukiwanie według nazwy spółki, numeru identyfikacji podatkowej lub numeru identyfikacyjnego);
  • formy prawnej (spółka akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością itp.);
  • numeru porządkowego;
  • sądu;
  • daty sporządzenia aktu lub publikacji dokumentu. Wyniki wyszukiwania pojawiają się według dat ich publikacji.

W bazie danych Link otworzy się w nowym okniee-INSOLV istnieje możliwość wyszukiwania danych dotyczących postępowań upadłościowych według:

  • numeru porządkowego;
  • dłużnika (imię i nazwisko lub nazwa przedsiębiorstwa, numer identyfikacyjny, adres, data urodzenia).

Historia słoweńskiego rejestru upadłości

Dane w rejestrze są dostępne od dnia 1 października 2008 r. Uprzednio niektóre informacje, takie jak zawiadomienia publiczne o wszczęciu procedury upadłościowej, zamieszczano w Dzienniku Urzędowym Republiki Słowenii (Uradni list Republike Slovenije; UL RS).

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości

Ostatnia aktualizacja: 23/03/2018

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Słowacja

Na tej stronie przedstawiono w zarysie słowacki rejestr upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w słowackim rejestrze upadłości?

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości (Register úpadcov ) to system informacyjny administracji publicznej dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Słowackiej, którym zarządza i który prowadzi Ministerstwo Sprawiedliwości. System informacyjny rejestru upadłości zawiera informacje na temat postępowań upadłościowych, postępowań restrukturyzacyjnych i postępowań w celu umorzenia zadłużenia wszczynanych na podstawie § 10a ust. 2 ustawy nr 7/2005 o upadłości i restrukturyzacji oraz o zmianie niektórych innych ustaw, z późniejszymi zmianami.

W rejestrze upadłości udostępnia się następujące dane:

  1. szczegółowe informacje na temat postępowania prowadzonego zgodnie z ustawą nr 7/2005, w tym:
    1. oznaczenie sądu;
    2. sygnaturę sprawy;
    3. imię i nazwisko sędziego prowadzącego postępowanie;
    4. imię i nazwisko / nazwę powoda i dłużnika; w przypadku:
      4.1 osoby fizycznej – imię i nazwisko, datę urodzenia, adres,
      4.2 osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą – firmę, imię i nazwisko (jeżeli inne niż firma), numer identyfikacyjny lub dowolne inne oznaczenie umożliwiające identyfikację, adres miejsca prowadzenia działalności,
      4.3 osoby prawnej – firmę, numer identyfikacyjny lub dowolne inne oznaczenie umożliwiające identyfikację i adres siedziby;
    5. imię i nazwisko powołanego syndyka lub zarządcy;
    6. adres kancelarii powołanego syndyka lub zarządcy;
    7. datę wszczęcia postępowania upadłościowego lub postępowania restrukturyzacyjnego lub datę przyznania ochrony przed wierzycielami;
    8. datę ogłoszenia upadłości, zatwierdzenia planu restrukturyzacyjnego lub przyjęcia planu spłaty zadłużenia;
    9. datę zakończenia postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego;
    10. informacje o tym, czy postępowanie upadłościowe jest uproszczonym postępowaniem upadłościowym;
    11. szczegółowe dane wierzytelności zgłoszonych zgodnie z wymogami dotyczącymi treści listy wierzytelności;
    12. szczegółowe dane wierzytelności wobec masy upadłości zgłoszonych zgodnie z wymogami dotyczącymi treści listy wierzytelności wobec masy upadłości;
    13. informacje na temat projektu planu spłaty zadłużenia opracowanego przez syndyka;
    14. informacje na temat majątku dłużnika zgodnie z wymogami dotyczącymi treści spisu inwentarza;
    15. informacje na temat zgromadzenia wierzycieli i posiedzenia rady wierzycieli, w tym szczegółowe informacje na temat miejsca, terminu i przedmiotu obrad zgromadzenia wierzycieli, imiona i nazwiska wierzycieli będących osobami fizycznymi lub firmy wierzycieli będących osobami prawnymi, informacje na temat tego, czy wierzyciel jest członkiem rady wierzycieli, informacje na temat przysługujących wierzycielowi praw głosu oraz protokoły posiedzeń rady wierzycieli;
    16. informacje na temat zwołania zgromadzenia wierzycieli w przypadku wszczęcia postępowania upadłościowego zgodnie z działem czwartym wspomnianej ustawy, w tym szczegółowe informacje na temat miejsca, terminu i przedmiotu obrad zgromadzenia wierzycieli;
    17. informacje na temat podziału funduszów masy upadłości;
    18. datę wydania orzeczenia o umorzeniu zadłużenia, jeżeli ogłoszono upadłość lub jeżeli sporządzono plan spłaty zadłużenia zgodnie z działem czwartym wspomnianej ustawy;
    19. informacje na temat ustanowienia nadzoru;
    20. informacje na temat terminów do dokonania czynności w toku postępowania przez strony postępowania zgodnie z wspomnianą ustawą;
    21. informacje na temat tego, czy postępowanie upadłościowe jest głównym postępowaniem upadłościowym, wtórnym postępowaniem upadłościowym czy ubocznym postępowaniem upadłościowym prowadzonym zgodnie z przepisami szczególnymi;
    22. informacje na temat możliwości wniesienia środka zaskarżenia zgodnie z przepisami szczególnymi;
    23. stopień zaspokojenia wierzycieli zabezpieczonych i niezabezpieczonych w postępowaniu prowadzonym zgodnie z działami drugim i trzecim wspomnianej ustawy;
    24. stopień zaspokojenia wierzycieli w postępowaniu prowadzonym zgodnie z działem czwartym wspomnianej ustawy;
  2. wykaz upadłych w przypadku postępowania upadłościowego i wykaz dłużników w przypadku postępowania restrukturyzacyjnego wraz ze szczegółowymi informacjami, o których mowa w lit. a) ppkt 4;
  3. wykaz upadłych w przypadku postępowania prowadzonego zgodnie z działem czwartym wspomnianej ustawy wraz ze szczegółowymi informacjami, o których mowa w lit. a) ppkt 4;
  4. dodatkowe informacje na temat postępowań prowadzonych zgodnie z wspomnianą ustawą opublikowane w monitorze gospodarczym (Obchodný vestník);
  5. informacje na temat usług świadczonych przez syndyka.

Czy dostęp do słowackiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, uzyskanie dostępu do rejestru upadłości i przeszukiwanie tego rejestru jest nieodpłatne.

W jaki sposób przeszukiwać słowacki rejestr upadłości

Na Link otworzy się w nowym okniestronie internetowej rejestru upadłości znajduje się pasek wyszukiwania, w którym można wprowadzić wyszukiwany tekst bezpośrednio lub – w stosownych przypadkach – ograniczyć wyszukiwanie do następujących kategorii: Postępowania, Syndycy, Majątek lub Usługi.

Historia słowackiego rejestru upadłości

System zaczął w pełni funkcjonować w dniu 7 grudnia 2015 r.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości

Ostatnia aktualizacja: 27/02/2023

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Finlandia

W Finlandii prowadzone są dwa publiczne rejestry upadłości: rejestr upadłości i reorganizacji oraz rejestr restrukturyzacji zadłużenia prywatnego. Rejestry można przeszukiwać bezpłatnie, zwracając się o udzielenie informacji do fińskiego ośrodka rejestrów prawnych.

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości jest narzędziem informacyjnym fińskiego ośrodka rejestrów prawnych.

Jakie informacje można znaleźć w fińskim rejestrze upadłości?

Rejestr zawiera informacje na temat niewypłacalności uzyskane z Link otworzy się w nowym oknierejestru upadłości i reorganizacjiLink otworzy się w nowym oknierejestru restrukturyzacji zadłużenia prywatnego w przypadku długów powstałych w ramach prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne. Rejestr zawiera informacje na temat wniosków i decyzji dotyczących upadłości i reorganizacji oraz, na przykład, termin i miejsce posiedzenia wierzycieli, termin składania wniosków i informacje na temat zarządcy.

Wnioski o udzielenie informacji na temat restrukturyzacji zadłużenia prywatnego należy składać bezpośrednio w Link otworzy się w nowym oknieośrodku rejestrów prawnych, który bezpłatnie udzieli wymaganych informacji.

Czy dostęp do fińskiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Tak, dostęp do rejestru jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać fiński rejestr upadłości

Rejestr upadłości można przeszukiwać według nazwy dłużnika, numeru identyfikacji osoby fizycznej lub przedsiębiorstwa, w określonych przedziałach czasowych oraz według nazwy zarządcy lub likwidatora.

Aby uzyskać informacje z ośrodka rejestrów prawnych dotyczące zadłużenia prywatnego, należy podać następujące informacje:

  • imię i nazwisko osoby, której dotyczą wnioskowane dane,
  • numer identyfikacji osoby, której dotyczą wnioskowane dane,
  • imię, nazwisko i numer telefonu wnioskodawcy oraz adres, na który należy przesłać wnioskowane informacje.

Historia fińskiego rejestru upadłości

Rejestry zawierają informacje sięgające 1995 r.

Powiązane strony

W języku fińskim

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości

Link otworzy się w nowym oknieOśrodek rejestrów prawnych (Oikeusrekisterikeskus): rejestry

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości i reorganizacji (konkurssi- ja yrityssaneerausrekisteri)

Link otworzy się w nowym oknieRejestr restrukturyzacji zadłużenia prywatnego (velkajärjestelyrekisteri)

W języku angielskim

Link otworzy się w nowym oknieOśrodek rejestrów prawnych: rejestry

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości i reorganizacji

Link otworzy się w nowym oknieRejestr restrukturyzacji zadłużenia prywatnego

W języku szwedzkim

Link otworzy się w nowym oknieOśrodek rejestrów prawnych (Rättsregistercentralen): rejestry

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości i reorganizacji (Konkurs- och företagssaneringsregistret)

Link otworzy się w nowym oknieRejestr restrukturyzacji zadłużenia prywatnego (Skuldsaneringsregistret)

Ostatnia aktualizacja: 10/07/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Szwecja

Na niniejszej stronie przedstawiono informacje na temat szwedzkiego rejestru upadłości.

Jakie informacje można znaleźć w szwedzkim rejestrze upadłości?

Szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek zarządza kilkoma rejestrami zawierającymi informacje o wpisanych do nich spółkach. Szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek nie prowadzi jednego spójnego rejestru osób fizycznych i prawnych, których upadłość została ogłoszona. Dokumentacja prowadzona przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji dotyczy osób fizycznych i podmiotów, których upadłość została ogłoszona. Natomiast informacje dotyczące upadłych spółek są wpisywane do kilku różnych rejestrów działalności gospodarczej zarządzanych przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek. Dostęp do informacji na temat osób fizycznych, podmiotów i spółek zawartych w rejestrach zarządzanych przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek umożliwiają wyszukiwarki internetowe.

Informacje o upadłości spółek, osób fizycznych i podmiotów wpisanych do różnych rejestrów prowadzonych przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek zwane są dalej szwedzkim rejestrem upadłości (przy czym są to informacje, do których dostęp można uzyskać korzystając z Link otworzy się w nowym okniewyszukiwarki internetowej i przez bezpośredni kontakt ze Link otworzy się w nowym oknieszwedzkim Urzędem ds. Rejestracji Spółek).

Rejestr zawiera dane na temat spółek, osób fizycznych i podmiotów znajdujących się na różnych etapach upadłości. Ujmując rzecz ogólnie, w rejestrze zawarte są następujące rodzaje informacji:

  • data wszczęcia postępowania upadłościowego
  • nazwa właściwego sądu
  • nazwa, adres oraz numer rejestru /osobisty numer kodowy podmiotu
  • etap postępowania
  • nazwisko/nazwa i adres powiernika.

Rejestr stanowi własność i jest zarządzany przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek.

Do rejestru wpisywane są tylko informacje przedkładane przez sądy. Informacje wprowadza się w dniu ich wpływu z sądu do szwedzkiego Urzędu ds. Rejestracji Spółek. W przypadku ogłoszenia upadłości osoby fizycznej, informacje te wpisuje się do rejestrów działalności gospodarczej, w których dana osoba może być wpisana.

Czy dostęp do szwedzkiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Informacje zawarte w szwedzkim rejestrze upadłości są udostępniane bezpłatnie drogą telefoniczną przez szwedzki Urząd ds. Rejestracji Spółek. Wnioski o udzielenie informacji na piśmie zawarte w rejestrze rozpatrywane są w większości przypadków za opłatą.

Dostęp do informacji na temat stanu upadłości za pomocą wyszukiwarki internetowej jest bezpłatny. Dostęp do informacji dodatkowych umożliwia się tylko zarejestrowanym użytkownikom wnoszącym opłatę.

W jaki sposób przeszukiwać szwedzki rejestr upadłości

W celu uzyskania informacji zawartych rejestrze, każdy może zwrócić się do szwedzkiego Urzędu ds. Rejestracji Spółek drogą pocztową, pocztą internetową lub telefonicznie. Korzystając z wyszukiwarki internetowej można przeszukiwać rejestr według nazwy spółki, nazwiska osoby fizycznej, numeru rejestracji lub osobistego numeru kodowego.

Historia szwedzkiego rejestru upadłości

Informacje przechowuje się w rejestrze przez okres pięciu lat.

Ostatnia aktualizacja: 01/05/2010

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej angielski. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.

Rejestry upadłości - Anglia i Walia

W niniejszej części przedstawiono informacje na temat rejestru upadłości w Anglii i Walii.

Jakie usługi świadczy Służba ds. Niewypłacalności dla Anglii i Walii (Insolvency Service of England and Wales)?

Ustawa nakłada na Służbę ds. Niewypłacalności dla Anglii i Walii obowiązek prowadzenia rejestrów dotyczących niewypłacalności osób fizycznych, ograniczeń wynikających z upadłości (banckruptcy restrictions) oraz ograniczeń związanych z umorzeniem długów (debt relief restrictions). Rejestr niewypłacalności osób fizycznych skupia dane z tych rejestrów i zawiera szczegółowe informacje dotyczące:

  • upadłości, co do których nie ogłoszono jeszcze absolutorium lub w sprawach, w których absolutorium ogłoszono w ostatnich trzech miesiącach;
  • postanowień dotyczących umorzenia długu, które obowiązują lub wygasły w ciągu ostatnich trzech miesięcy;
  • obowiązujących dobrowolnych porozumień osób fizycznych i dobrowolnych porozumień zawieranych w trybie przyspieszonym, w tym tych, które wygasły w ciągu ostatnich trzech miesięcy;
  • obowiązujących postanowień dotyczących ograniczeń wynikających z upadłości lub odpowiednich zobowiązań oraz tymczasowych postanowień dotyczących ograniczeń wynikających z upadłości;
  • obowiązujących postanowień dotyczących ograniczeń związanych z umorzeniem długu lub odpowiednich zobowiązań i tymczasowych postanowień dotyczących ograniczeń związanych z umorzeniem długu.

Czy dostęp do rejestru niewypłacalności osób fizycznych w Anglii i Walii jest bezpłatny?

Tak, dostęp do rejestru jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać rejestr niewypłacalności osób fizycznych w Anglii i Walii?

Dostęp do rejestru jest możliwy Link otworzy się w nowym okniena stronie internetowej Służby ds. Niewypłacalności. Aby z niego skorzystać, należy otworzyć zakładkę „Find someone”. Klikając na łącze Link otworzy się w nowym oknierejestr niewypłacalności osób fizycznych, można przeszukiwać rejestr według imienia i nazwiska osób lub nazwy handlowej podmiotu.

Historia rejestru niewypłacalności w Anglii i Walii

Służba ds. Niewypłacalności jest agencją wykonawczą Ministerstwa Działalności Gospodarczej, Innowacji i Umiejętności (Department for Business, Innovation and Skills). Za pośrednictwem urzędowego syndyka:

  • zarządza sprawami podmiotów, które ogłosiły upadłość, osób fizycznych podlegających postanowieniom dotyczącym ograniczeń związanych z umorzeniem długu, spółek osobowych i handlowych rozwiązanych przez sąd oraz ustala przyczyny ich niewypłacalności, a także analizuje ich sprawy;
  • działa jako syndyk/likwidator, gdy nie wyznaczono osoby z sektora prywatnego zajmującej się upadłościami;
  • działa jako doradca i nadzorca ds. upadłości (nominee and supervisor) w przypadku zawierania dobrowolnego porozumienia przez osoby fizyczne w trybie przyspieszonym.

Ponadto organ ten:

  • przedstawia sprawozdania na temat uchybień podmiotów, które ogłosiły upadłość, i osób fizycznych podlegających postanowieniom dotyczącym ograniczeń związanych z umorzeniem długu, oraz członków organów spółek;
  • podejmuje czynności w zakresie pozbawiania uprawnień członków organów spółek we wszystkich przypadkach niedopełnienia wymogów przez te podmioty;
  • zajmuje się postanowieniami o upadłości i postanowieniami o umorzeniu długu oraz zobowiązaniami;
  • nadaje uprawnienia praktykom zajmującym się niewypłacalnością i reguluje ich działalność zawodową;
  • ustala i wypłaca należne ustawowo kwoty odpraw w przypadku, gdy pracodawca jest zgodnie z prawem uznany za niewypłacalnego;
  • prowadzi rachunki i świadczy usługi inwestycyjne w przypadku majątków objętych upadłością oraz likwidacją;
  • prowadzi poufne dochodzenia w celu dokonania ustaleń faktycznych dotyczące spółek, jeżeli jest to w interesie publicznym;
  • doradza ministrom i ministerstwom oraz agencjom rządowych w sprawach dotyczących niewypłacalności, zwolnień oraz innych powiązanych zagadnień;
  • udziela obywatelom informacji dotyczących niewypłacalności, zwolnień i dochodzeń za pośrednictwem strony internetowej, publikacji i linii telefonicznej, w której można uzyskać informacje na temat niewypłacalności (Insolvency Enquiry Line).

Zastrzeżenie prawne dotyczące rejestru niewypłacalności w Anglii i Walii

Zastrzeżenie prawne na stronie internetowej stanowi, co następuje:

„Jakkolwiek dołożono wszelkich starań, aby zapewnić rzetelność przedstawionych informacji, mogą wystąpić sporadyczne błędy. W przypadku zauważenia informacji, które wydają się nieprawidłowe lub niepełne, prosimy o kontakt za pomocą łączy służących przekazywaniu informacji zwrotnych zawartych na tej stronie, abyśmy mogli zająć się tą sprawą i odpowiednio skorygować bazę danych.

Służba ds. Niewypłacalności nie może przyjąć odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy i pominięcia wynikające z niedbalstwa lub innego powodu. Prosimy pamiętać, że Służba ds. Niewypłacalności i urzędowi syndycy nie mogą udzielać porad prawnych ani finansowych. O porady takie należy zwracać się do Biura Porad Obywatelskich (Citizen's Advice Bureau), adwokata, wykwalifikowanego księgowego, mającej odpowiednie uprawnienia osoby prowadzącej działalności w zakresie niewypłacalności, renomowanego doradcy finansowego lub ośrodka doradczego.

Rejestr niewypłacalności osób fizycznych jest publicznie dostępnym rejestrem, przy czym Służba ds. Niewypłacalności nie potwierdza ani nie zaciąga żadnych zobowiązań dotyczących wykorzystywania w jakikolwiek sposób danych zawartych w rejestrze przez strony trzecie”.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieSłużba ds. Niewypłacalności

Link otworzy się w nowym oknieRejestr niewypłacalności osób fizycznych

Ostatnia aktualizacja: 07/10/2014

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Uwaga: niedawno wprowadzono na tej stronie zmiany w oryginalnej wersji językowej angielski. Strona w wybranej przez Ciebie wersji językowej jest obecnie tłumaczona przez nasze służby tłumaczeniowe.

Rejestry upadłości - Irlandia Północna

W niniejszej części przedstawiono w zarysie rejestr upadłości w Irlandii Północnej.

Jakie informacje można znaleźć w rejestrze upadłości w Irlandii Północnej?

W Irlandii Północnej nie ma jednego rejestru upadłości. Służby ds. sądów i kolegiów Irlandii Północnej (Northern Ireland Court and Tribunals Service) przechowują informacje na temat osób, których upadłość ogłoszono w ciągu ostatnich 10 lat. Informacje te są przechowywane w bazie danych online, którą ogół użytkowników może przeszukiwać za opłatą. Więcej informacji na temat tego narzędzia wyszukiwania informacji na temat upadłości w trybie on-line można znaleźć na stronie internetowej Link otworzy się w nowym okniesłużb ds. sądów i kolegiów Irlandii Północnej.

Sprawami upadłości zajmują się służby ds. upadłości Link otworzy się w nowym oknieMinisterstwa Przedsiębiorczości, Handlu i Inwestycji (serwis Online DETI).

Celem i rolą służby ds. upadłości jest:

  • zarządzanie sprawami podmiotów, które ogłosiły upadłość, i spółek poddanych przymusowej likwidacji oraz badanie tych spraw;
  • ustalanie przyczyn upadłości;
  • pozbawianie uprawnień członków zarządów/rad nadzorczych we wszystkich przypadkach upadłości spółek;
  • zajmowanie się przypadkami oszustw w zarządzaniu w podmiotach, które ogłosiły upadłość;
  • regulowanie zawodu osób zajmujących się sprawami upadłości;
  • prowadzenie rozliczeń upadłościowych;
  • formułowanie ustawodawstwa i polityki w zakresie upadłości uwzględniającej specyfikę Irlandii Północnej.

Serwis Online DETI jest zarządzany i prowadzony przez Ministerstwo Przedsiębiorczości, Handlu i Inwestycji.

Czy dostęp do Online DETI w Irlandii Północnej jest bezpłatny?

Tak, dostęp jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać Online DETI w Irlandii Północnej

Służba ds. upadłości prowadzi aktualizowane na bieżąco rejestry obejmujące: dobrowolne układy z wierzycielami (Individual Voluntary Arrangements, IVA) i dobrowolne układy z wierzycielami w trybie przyspieszonym (Fast-track Voluntary Arrangements, FTVA), postanowienia dotyczące ograniczeń nałożonych na podmiot, który ogłosił upadłość, lub zobowiązania nałożone na podmiot, który ogłosił upadłość (Bankruptcy Restrictions Orders or Undertakings, BRO / BRU), postanowienia dotyczące umorzenia długu (Debt Relief Restriction Orders, DRO) i postanowienia lub zobowiązania dotyczące ograniczeń w związku z umorzeniem długu (Debt Relief Restriction Orders or Undertakings, DRRO / DRRU).

Informacje o osobach można wyszukiwać online w Link otworzy się w nowym oknierejestrach IVA, DRO, DRRO i DRRU.

Więcej informacji na temat rejestrów upadłości można znaleźć Link otworzy się w nowym oknietutaj.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieOnline DETINI

Link otworzy się w nowym oknieSłużby ds. sądów i kolegiów Irlandii Północnej

Ostatnia aktualizacja: 14/08/2017

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.

Rejestry upadłości - Szkocja

Na tej stronie przedstawiono w zarysie rejestr upadłości w Szkocji.

Jakie informacje można znaleźć w szkockim rejestrze upadłości?

Na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieszkockiej rządowej agencji ds. upadłości (Accountant in Bankruptcy) przedstawiono wytycznemateriały dotyczące upadłości w Szkocji. Zapewnia ona:

  • dostęp do ustawodawstwa;
  • łącze do Link otworzy się w nowym oknierejestru upadłości (Register of Insolvencies), który zawiera szczegółowe informacje na temat:
    • upadłości;
    • ograniczeń związanych z upadłością;
    • dobrowolnych umów powierniczych z wierzycielami (protected trust deeds);
    • likwidacji i zarządów komisarycznych podmiotów w Szkocji (w tym likwidacji podmiotów wypłacalnych);
    • moratoriów.

Rejestr upadłości w Szkocji nie zawiera szczegółowych informacji na temat zarządzania majątkiem podmiotów gospodarczych.

Na stronie internetowej Link otworzy się w nowym oknieDAS Scotland można znaleźć porady na temat środków finansowych i zadłużenia, informacje dla zatwierdzonych doradców finansowych, informacje o planach spłaty zadłużenia (przewidzianego prawem planu służącego zarządzaniu spłatą zadłużenia w rozsądnym czasie, uwzględniającego zapewnienie ochrony przed wniesieniem sprawy do sądu przez wierzycieli).

Rejestr upadłości w Szkocji utrzymuje i prowadzi rządowa agencja ds. upadłości (Accountant in Bankruptcy).

Szkocki rejestr DAS (Debt Arrangement Scheme Register)

Link otworzy się w nowym oknieSzkocki rejestr DAS (DAS Register of Scotland) zawiera informacje na temat zatwierdzonych oraz wykonywanych programów spłaty zadłużenia. Rejestr zawiera również informacje na temat obowiązujących moratoriów. Rejestr DAS utrzymuje i prowadzi rządowa agencja ds. upadłości w ramach powierzonych jej obowiązków administratora DAS.

Czy dostęp do szkockiego rejestru upadłości jest bezpłatny?

Dostęp do szkockiego rejestru upadłości jest bezpłatny. Możliwe jest również pobieranie informacji na zasadach komercyjnych (w rozliczeniu dziennym). Aby uzyskać dodatkowe informacje, należy skontaktować się z: Link otworzy się w nowym oknieroienquiries@aib.gsi.gov.uk

Czy dostęp do szkockiego rejestru DAS jest bezpłatny?

Dostęp do rejestru DAS jest bezpłatny.

W jaki sposób przeszukiwać szkocki rejestr upadłości

Szkocki rejestr upadłości jest dostępny w trybie online.

W jaki sposób przeszukiwać rejestr DAS?

Rejestr DAS jest dostępny w trybie online.

Historia szkockiego rejestru upadłości

Przeszukiwanie rejestru upadłości pozwala uzyskać szczegółowe informacje na temat wszystkich toczących się spraw upadłościowych oraz spraw zakończonych w ciągu ostatnich dwóch lat. W przypadku dobrowolnych umów powierniczych z wierzycielami w rejestrze można znaleźć szczegółowe informacje na temat toczących się spraw oraz spraw zakończonych w ciągu ostatniego roku. Podobnie, przeszukując rejestr pod kątem informacji na temat zarządzania masą upadłościową lub likwidacji, można uzyskać szczegółowe dane toczących się spraw oraz spraw zakończonych w ciągu ostatniego roku.

Przesłanie zapytania dotyczącego moratoriów spowoduje wyświetlenie wszystkich obowiązujących moratoriów. Moratorium uchyla się po upływie 6 tygodni lub po ogłoszeniu upadłości, zawarciu dobrowolnej umowy powierniczej lub zatwierdzeniu programu spłaty zadłużenia zgodnie z systemem programu spłaty zadłużenia.

Historia rejestru DAS

Strona internetowa rejestru DAS zawiera informacje na temat zatwierdzonych i rozpatrywanych programów spłaty zadłużenia. Rejestr zawiera również informacje na temat obowiązujących moratoriów.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieAccountant in Bankruptcy

Link otworzy się w nowym oknieRejestr upadłości

Link otworzy się w nowym oknieRejestr DAS

Ostatnia aktualizacja: 15/07/2020

Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.