Kulud

Nizozemska

Sellel leheküljel esitatakse teavet menetluskulude kohta Madalmaades.

Vsebino zagotavlja
Nizozemska

Õigusvaldkonna ametikohtade tasusid reguleeriv raamistik

Madalmaades ei ole tasustamine reguleeritud, välja arvatud doteeritud õigusabi pakkuvatele isikutele makstavad tasud.

Püsikulud

Vaidluspoolte kindlaksmääratud kulud tsiviilmenetluses

Tsiviilkohtulõivude seaduse (Wet griffierechten in burgerlijke zaken) kohaselt on tsiviilkohtumenetluse pooled kohustatud tasuma kohtukulud. Riigilõiv on tasu, mille peate kohtu kantseleis tasuma enne menetluse algust.

Vaidluspoole kindlaksmääratud kulud kriminaalmenetluse puhul

Madalmaade kriminaalõiguse kohastes kriminaalmenetlustes ei ole menetlusosalistel püsikulusid. Kriminaalkohtumenetluses ei tule tasuda riigilõivu.

Vaidluspoolte kindlaksmääratud kulud põhiseaduslikus menetluses

Madalmaade õigussüsteemis puuduvad õigussätted põhiseadust käsitlevate asjade menetlemiseks kohtus.

Tsiviilmenetluse etapp, kus poolte kindlaksmääratud kulud tuleb tasuda

Tsiviilkohtumenetlustes peab kindlaksmääratud tasu tasuma iga hageja ja iga kostja. Hageja vastutab riigilõivu tasumise eest niipea, kui on teada, et asi antakse kohtusse. Kostja on kohustatud tasuma kohtulõivu pärast kohtusse ilmumist.

Kriminaalmenetluse etapp, kus poolte kindlaksmääratud kulud tuleb tasuda

Kriminaalkohtumenetluses ei tule tasuda riigilõivu.

Teave, mida annavad õigusesindajad

Poolte õigused ja kohustused

Selles valdkonnas puuduvad seadusest tulenevad kohustused. Õigused ja kohustused võivad siiski tuleneda 2018. aasta käitumisjuhendist. Lisateabe saamiseks külastage Madalmaade advokatuuri veebisaiti. Vt eelkõige advokaadi ja kliendi vahelist suhet käsitlevad eeskirjad. Vt ka Euroopa juristide käitumisjuhend. Selles käitumisjuhendis on täpsustatud, et advokaat peab igal ajal püüdma leida kliendi vaidlusele lahenduse, mis on kohandatud kohtuasja olulisusele. Samuti peaks ta sobival ajal sõnaselgelt nõustama klienti, kas on soovitav jõuda kokkuleppele või kasutada vaidluse lahendamiseks alternatiivseid lahendusi. Kui kliendil on õigus saada tasuta õigusabi või õigusabi soodsama tasu eest, peab advokaat teda sellest teavitama.

Võitnud poole kohtukulud

Tsiviilasjades võivad võitnud poolele tekkida järgmised kulud:

  • õigusabi (nt advokaaditasud);
  • tunnistajate või ekspertide tasustamine või hüvitamine;
  • reisi- ja majutuskulud ning
  • muud kohtukulud ja õigusabiga mitteseotud kulud.

Kaotanud poole kulud

Kaotanud poolele võivad kaasneda samad kulud, mis võitnud poolele, kuid lisaks võib kohtunik otsustada, et kaotanud pool peab kandma ka võitnud poole kulud.

Kulude kindlaksmääramise õiguslik alus

Kust leida teavet kulude kindlaksmääramise õigusliku aluse kohta Madalmaades?

Teavet menetluskulude kohta leiate kohtusüsteemi veebisaidilt. Sellel kohtusüsteemi lehel leiate lisateavet kohtuasja kulude kohta. Õigusosakonna ( Het Juridisch Loket) veebisait sisaldab ka teavet kohtumenetluse kulude kohta.

Millistes keeltes on võimalik leida teavet kulude kindlaksmääramise õigusliku aluse kohta Madalmaades?

Teavet on võimalik leida ainult hollandi keeles.

Kust leida teavet vahekohtu/vahenduse kohta?

Teavet vahendusmenetluse kohta leiate Madalmaade kohtusüsteemi veebisaidilt ja õigusosakonna veebisaidilt. Teave on kättesaadav ka Madalmaade vahendajate liidu (mediatorsfederatie Nederland)ja õigusabiameti ( Raad voor Rechtsbijstand) veebisaitidel.

Kust leida lisateavet menetluskulude kohta?

Veebisaidid menetluskulude kohta

Muude kohtade hulgas leiate kohtulõivude seaduse (tsiviilkohtuasjad) ja muud Madalmaade õigusaktid Madalmaade valitsuse veebisaidilt.

Kust leida teavet eri menetluste keskmise kestuse kohta?

Kohtunõukogu aastaaruanne sisaldab näitajaid menetluste lõpetamiseks kulunud aja kohta. Aruanne on kättesaadav Madalmaade kohtusüsteemi veebisaidil.

Käibemaks

Kuidas on see teave esitatud?

Kulusid käsitleva teabe avaldamisel ei sisalda esitatud summad käibemaksu (kui see on asjakohane).

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Kaupade ja teenuste suhtes kohaldatav üldmäär on 21 %.

Tasuta õigusabi

Kohaldatav sissetulekukünnis tsiviilasjades

Kui Te ei suuda (täielikult) tasuda advokaadi või vahendaja tasu, võite teatavatel tingimustel saada toetust õigusnõustamisega seotud kulude katteks.

Tasuta õigusabi saavad kõik, kelle aastasissetulek ei ole suurem kui 27,300 eurot (vallaline isik) või 38,600 eurot (abikaasad või kooselupartnerid või üksikvanemaga pered, kus on üks alaealine laps). Tasuta õigusabi ei saa isik, kelle vara väärtus ületab maksuvaba vara künnise. Vt õigusabi seaduse artiklid 12 ja 34.

Kriminaalõiguse valdkonnas kostja suhtes kohaldatav sissetuleku künnis

Õigusabi on tasuta, kui kohus määrab seadusjärgse esindaja (vt tasuta õigusabiseaduse artikkel 43). Teistel juhtudel võib õigusabinõukogu määrata advokaadi isikule, kellel on õigus olla esindatud advokaadi poolt vastavalt karistusseadustikule või kriminaalkohtumenetluse seadustikule (vt tasuta õigusabiseaduse artikkel 44). Tasuta õigusabiseaduse artikli 35 kohaselt peab menetluse pool tasuma oma osa proportsionaalselt oma sissetulekuga kohtuasjade puhul, kus õigusabi antakse määramise korras.

Kriminaalõiguse valdkonnas ohvrite suhtes kohaldatav sissetuleku künnis

WRB artiklis 44 on sätestatud, et moraalivastase kuriteo või vägivallakuriteo ohvrile antav õigusabi on tasuta, olenemata ohvri maksevõimest. Samuti tuleb märkida, et kõnealusel juhul peab ohver olema kohtu alla antud ja ohvril on õigus saada hüvitist vastavalt kahjukuritegude seaduse artiklile 3.

Kohustus puudub

Kumbki pool ei pea kasutama advokaati, kui asja arutab kantonikohtunik või tegemist on üüriasjaga. Kõikide muude tsiviilkohtumenetluste korral esimese astme kohtus või apellatsioonikohtus tuleb palgata advokaat.

Millal peab kaotanud pool tasuma võitnud poole kulud?

Otsuse selle kohta, kumb pool kannab menetluskulud, teeb kohus. See tehakse ühtse määra alusel (mitte tegelikult kantud kulude alusel).

Ekspertide tasud

Ekspertide tasud on erinevad. Õiged summad leiate 16. augusti 2003. aasta dekreedist, millega kehtestatakse tasud vastavalt 2003. aasta kriminaallõivudedekreedi (2003. aasta kriminaaltasude määrus) artiklitele 3, 6, 8, 11 ja 7.

Tõlkijate ja tõlkide tasud

Tõlkijate ja tõlkide tasud hüvitatakse järgmiselt:

  • Tõlkidele makstakse töö eest miinimumtasu 59,53 eurot tunnis. Seda summat indekseeritakse igal aastal.
  • Tõlkijatele makstakse iga tõlgitud rea eest. Prantsus-, saksa- ja inglise keelest või nendesse tõlgete puhul kohaldatakse tasu 0,079 eurot sõna kohta. Muude ühiste Euroopa keelte hind on 1,20 eurot rea kohta. Muude Euroopa keelte ja tavakeelte puhul, mis ei ole Euroopa keeled, on 1,51 eurot, samas kui muude kui Euroopa keelte puhul on määr 1,69 eurot rea kohta.

Lisateave tõlkijate ja tõlkide tasude kohta on esitatud 2003. aasta kriminaalasju käsitlevas dekreedis.

Seotud lingid

Madalmaade lepitajate liit

Õigusinfo büroo

Euroopa Kohus,

Kohtumenetluse kuludhttps://www.rechtspraak.nl/Hoe-werkt-het-recht/Kosten-rechtszaak

Tasuta õigusabi seadus

Seadus kriminaalmenetluse kuludekohta

2003. aasta määrus kriminaalmenetluse kulude kohta

Viimati uuendatud: 12/02/2024

See on sisu masintõlge. Lehekülje omanik ei vastuta masintõlgitud teksti kvaliteedi eest.