Cietušo tiesības (katrā valstī)

Rumänien

Inhalt bereitgestellt von
Rumänien

Jūs uzskata par noziedzīgā nodarījumā cietušo, ja tāda incidenta rezultātā, kas saskaņā ar spēkā esošajiem valsts tiesību aktiem tiek uzskatīts par noziedzīgu nodarījumu, jums ir nodarīts jebkāda veida kaitējums, tostarp fizisks, garīgs vai emocionāls kaitējums vai mantisks kaitējums. Par noziedzīgā nodarījumā cietušajiem uzskata arī tādas personas ģimenes locekļus, kura ir mirusi nozieguma rezultātā un kurai ir nodarīts kaitējums šīs personas nāves dēļ.

Likums jums kā noziedzīgā nodarījumā cietušajam piešķir noteiktas tiesības pirms kriminālprocesa, tā laikā un tā beigās.

Kriminālprocesa posmi Rumānijā ir šādi: kriminālvajāšana, pirmstiesas palāta, kriminālspriedumu iztiesāšana un izpilde, kas ir kļuvuši galīgi. Kriminālizmeklēšanas laikā kriminālizmeklēšanas iestādes prokurora uzraudzībā izmeklē lietu, vācot pierādījumus, lai noskaidrotu noziedzīgā nodarījuma izdarītāju. Kriminālizmeklēšanas beigās policija nosūta lietu prokuratūrai, lietas materiālos iekļaujot visus savāktos datus un pierādījumus. Pēc lietas materiālu saņemšanas prokurors izskata lietu un izlemj, vai lieta nonāk tiesas procesa stadijā vai arī lieta būtu jāslēdz.

Tiklīdz lieta ir iesniegta tiesai, iztiesāšanas sastāvs izskata faktus un uzklausa iesaistītās personas, lai noteiktu apsūdzētā vainu. Kad vaina ir noskaidrota, noziedzīgā nozieguma izdarītājam piespriež sodu. Ja tiesa uzskata, ka atbildētājs nav vainīgs, viņu atbrīvo.

 

Noklikšķiniet uz norādītajām saitēm, lai iegūtu nepieciešamo informāciju:

1 — Manas kā noziedzīgā nodarījumā cietušā tiesības

2 — Ziņošana par noziegumu un manām tiesībām izmeklēšanas vai tiesas procesa laikā

Manas tiesības pēc tiesas procesa

4 — Kompensācija

5 — manas tiesības uz atbalstu un palīdzību

Lapa atjaunināta: 25/07/2023

Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.