Pasākumi un jaunumi

ETST (civillietās un komerclietās) regulāri rīko kontaktpunktiem un centrālām iestādēm paredzētas sanāksmes. Šo sanāksmju dienaskārtība un ziņojumi ir publiski pieejami.

Sanāksmes

ETST (civillietās un komerclietās) regulāri rīko kontaktpunktiem un centrālām iestādēm paredzētas sanāksmes. Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla sanāksmju grafiki ir šādi:

 

Sanāksmes 2023. gadā

Tēma

Datums

Atrašanās vieta

Ikgadējā sanāksme

Un 24. janvārī

Briselē

Regulas “Brisele IIb” piemērošanu

Un 14. martā

Briselē

Briseles Ia, Romas I un II regulas

Un 21. aprīlī

Briselē

Dokumentu izsniegšana un regulas par pierādījumu iegūšanu

2. jūnijs

Briselē

Uzturēšanas saistību regula

Un 5. septembrī

Madride

Mantošanas regula

No 30. novembra līdz 1. decembrim

Briselē

 

Sanāksmes 2024. gadā

Tēma

Datums

Atrašanās vieta

Ikgadējā sanāksme

29.–30. janvāris

Briselē

Maksātnespējas regula

Un 21. martā

Briselē

ES procedūras (MallC laims, Eiropas maksājuma rīkojums un Eiropas Acskaitīšanas apķīlāšanas rīkojuma regulas)

Un 26. aprīlī

Briselē

Regulas “Brisele IIb” piemērošanu

Un 24. maijā;

Briges

Uzturēšanas saistību regula

vēl jāapstiprina

Budapešta

Dokumentu izsniegšana un regulas par pierādījumu iegūšanu

4.-5. decembrī

Briselē

 

Darba grupas

ETST-civilās darba grupas gatavo konkrētus jautājumus/jautājumus, kas ir būtiski tiesām, praktizējošiem juristiem un kompetentajām iestādēm. Tās var izstrādāt jaunus instrumentus, lai uzlabotu vai saskaņotu tiesu iestāžu sadarbību.

Turpmāk sniegts aktīvo darba grupu saraksts:

Pierādījumu iegūšanas regulas (Regula 2020/1783) darba grupa. Pēc nesen veiktās Pierādījumu iegūšanas regulas pārstrādāšanas šī darba grupa pārskata iepriekšējo prakses rokasgrāmatu, galveno uzmanību pievēršot digitalizācijai.

Darba grupa Tīkla pamanāmības jautājumos. Šī darba grupa apspriež iniciatīvas, lai uzlabotu tīkla pamanāmību šajā jomā. Tās mērķis ir nodrošināt, ka tiesneši, kompetentās iestādes un praktizējošie juristi, kuriem nepieciešama palīdzība, ir pilnībā informēti.

Darba grupa, kuras mērķis ir uzlabot tiesu darbinieku integrāciju tīklā. Šī darba grupa apspriež dažādas darbības, lai nodrošinātu, ka tiesu darbinieki dalībvalstīs, kurās tiem ir īpaši pienākumi tiesu iestāžu sadarbības jomā, ir pienācīgi iesaistīti un pārstāvēti tīklā.

Mantojuma jautājumu darba grupa (Regula 650/2012). Šī darba grupa apspriež konkrētus jautājumus, kas izriet no Mantošanas regulas darbības, un ierosina risinājumus apzinātajām problēmām.

Ziņas

ETST tīmekļa vietne par Ukrainas bērniem

Apmeklējiet Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla izveidoto lapu, lai uzzinātu vairāk par jurisdikciju un piemērojamiem tiesību aktu noteikumiem, kas piemērojami pārrobežu lietās, kurās iesaistīti Ukrainas bērni. Tajā ir izklāstīti arī noteikumi par Ukrainas pasākumu/tiesu nolēmumu atzīšanu un izpildi, kā arī centrālo iestāžu sadarbības mehānismu. Visbeidzot, atradīsiet bieži uzdoto jautājumu sarakstu un noderīgas saites. Šī lapa ir pieejama visās ES valodās.

ETST prakses rokasgrāmata par regulu “Brisele IIb”, laulības lietām un lietām par vecāku atbildību pārrobežu lietās (Regula 2019/111)

Līdztekus jaunās regulas “Brisele IIb” piemērošanai Tīkls ir publicējis prakses rokasgrāmatu, lai palīdzētu tiesām un praktizējošiem juristiem piemērot jauno instrumentu. Tā ir pieejama tiešsaistē visās ES valodās.

ETST prakses rokasgrāmata par Uzturēšanas saistību regulu (4/2009)

Ilgi gaidītā prakses rokasgrāmata par Uzturēšanas saistību regulu ir pieejama visās ES valodās. Tā sniegs būtiskus norādījumus visiem tiesnešiem un praktiķiem, kas nodarbojas ar pārrobežu lietu, kurā iesaistīts bērna vai laulātā atbalsts.

Lapa atjaunināta: 15/04/2024

Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.