Dogodki/novice

Evropska pravosodna mreža v civilnih in civilnih zadevah se redno sestaja za kontaktne točke in osrednje organe. Dnevni redi in poročila o teh srečanjih so javno dostopni.

Srečanja

Evropska pravosodna mreža v civilnih in civilnih zadevah se redno sestaja za kontaktne točke in osrednje organe. V nadaljevanju so objavljeni nedavni letni razporedi sej Evropske pravosodne mreže:

 

Seje v letu 2023

Tema

Datum

Lokacija

Letno zasedanje

23.–24. januar

Bruselj

Uredba Bruselj IIb

13.–14. marec

Bruselj

Uredbe Bruselj Ia, Rim I in II

In 21. april

Bruselj

Predpisi o vročanju pisanj in pridobivanju dokazov

1.–2. junij

Bruselj

Uredba o vzdrževanju

Od 4. do 5. septembra

Madrid

Uredba o dedovanju

Od 30. novembra do 1. decembra

Bruselj

 

Seje v letu 2024

Tema

Datum

Lokacija

Letno zasedanje

In 30. januarja

Bruselj

Uredba o insolventnosti

In 21. marec

Bruselj

Postopki EU (uredba oevropskem plačilnem nalogu in evropskem nalogu zazamrznitev bančnih računov)

In 26. april

Bruselj

Uredba Bruselj IIb

In 24. maj

Bruges

Uredba o vzdrževanju

In 17. oktober

Budimpešta

Predpisi o vročanju pisanj in pridobivanju dokazov

Od 4. do 5. decembra

Bruselj

 

Delovne skupine

Delovne skupine Evropske pravosodne mreže v civilnih zadevah pripravljajo razpravo o posebnih temah/vprašanjih, ki so pomembna za sodišča, delavce v pravni stroki in pristojne organe. Razvijejo lahko nova orodja za izboljšanje ali uskladitev pravosodnega sodelovanja.

V nadaljevanju je seznam aktivnih delovnih skupin:

Delovna skupina za praktični vodnik za uredbo o pridobivanju dokazov (Uredba 2020/1783). Po nedavni prenovitvi uredbe o pridobivanju dokazov ta delovna skupina revidira prejšnji priročnik o praksi s poudarkom na digitalizaciji.

Delovna skupina za prepoznavnost mreže. Ta delovna skupina razpravlja o pobudah za izboljšanje prepoznavnosti mreže na terenu. Njegov cilj je zagotoviti, da so sodniki, pristojni organi in delavci v pravni stroki, ki potrebujejo njegovo pomoč, v celoti obveščeni.

Delovna skupina za boljše vključevanje sodnih uradnikov v mrežo. Ta delovna skupina razpravlja o različnih ukrepih za zagotovitev, da je sodno osebje v državah članicah, kjer ima posebne pristojnosti na področju pravosodnega sodelovanja, ustrezno vključeno in zastopano v mreži.

Delovna skupina za dedovanje (Uredba 650/2012). Ta delovna skupina razpravlja o posebnih vprašanjih, ki izhajajo iz izvajanja uredbe o dedovanju, in predlaga rešitve za opredeljena vprašanja.

Novice

Spletna stran Evropske pravosodne mreže o ukrajinskih otrocih

Obiščite stran, ki jo je razvila Evropska pravosodna mreža, da bi izvedeli več o pristojnosti in pravilih prava, ki se uporabljajo za čezmejne primere, v katere so vpleteni ukrajinski otroci. V njem so predstavljena tudi pravila o priznavanju in izvrševanju ukrajinskih ukrepov/sodnih odločb ter mehanizem sodelovanja med osrednjimi organi. Na koncu boste našli seznam pogosto zastavljenih vprašanj in uporabne povezave. Ta stran je na voljo v vseh jezikih EU.

Praktični vodnik Evropske pravosodne mreže o uredbi Bruselj IIb, zakonskih sporih in sporih v zvezi s starševsko odgovornostjo v čezmejnih zadevah (Uredba 2019/111)

Vzporedno z začetkom uporabe nove uredbe Bruselj IIb je mreža objavila praktični vodnik za pomoč sodiščem in delavcem v pravni stroki pri uporabi novega instrumenta. Na spletu je na voljo v vseh jezikih EU.

Praktični vodnik Evropske pravosodne mreže o uredbi o preživninah (4/2009)

Dolgo pričakovani praktični vodnik o uredbi o preživninah je na voljo v vseh jezikih EU. Zagotovil bo ključne smernice za vse sodnike in strokovnjake, ki obravnavajo čezmejno zadevo, ki vključuje podporo otrokom ali zakoncem.

Zadnja posodobitev: 24/04/2024

To je strojno prevedena različica vsebine. Lastnik te strani ne prevzema nikakršne odgovornosti glede kakovosti tega strojno prevedenega besedila.