Jeigu mano prašymas turi būti nagrinėjamas šioje šalyje

Ирландия

Съдържание, предоставено от
Ирландия

Už kokios rūšies nusikaltimą galiu gauti kompensaciją?

Baudžiamųjų sužalojimų kompensavimo tribunolas (toliau – tribunolas) gali skirti kompensaciją pagal nusikaltimais padarytos asmeninės žalos atlyginimo sistemą (toliau – sistema)

  • Asmenims, patyrusiems kūno sužalojimą, kai sužalojimas tiesiogiai susijęs su smurto nusikaltimu, apie kurį pranešta, arba
  • Asmenys, kurie patyrė kūno sužalojimą aplinkybėmis, atsiradusiomis dėl jų veiksmų padedant ar bandant padėti užkirsti kelią nusikaltimui, apie kurį pranešta, arba gelbėti žmonių gyvybę, arba
  • Aukos, mirusios dėl smurtinio nusikaltimo, išlaikytiniai.

Sužalojimai (mirtini ir nemirtini) turi būti patirti Airijos valstybėje arba Airijos laive ar orlaivyje.

Už kokios rūšies žalą galiu gauti kompensaciją?

Kompensacija gali būti skiriama už kūno sužalojimą, kai sužalojimą tiesiogiai sukėlė smurto nusikaltimas, apie kurį pranešta.

Ar galiu gauti kompensaciją, jeigu esu asmens, mirusio dėl nusikaltimo, giminaitis arba išlaikytinis? Kurie giminaičiai arba išlaikytiniai gali gauti kompensaciją?

Nukentėjusiojo, mirusio dėl smurtinio nusikaltimo, išlaikytiniai gali prašyti skirti išmoką pagal sistemą. Priklausomo asmens apibrėžtis pateikta 1961 m. Civilinės atsakomybės įstatymo su pakeitimais 47 straipsnio 1 dalyje.

Jame numatyta, kad išlaikomo asmens, kurio mirties priežastis yra neteisėtas veiksmas, atžvilgiu išlaikomos lėšos*:

  • mirusiojo sutuoktinis, civilinis partneris, kaip apibrėžta 2010 m. Civilinės partnerystės ir tam tikrų sugyventinių teisių ir pareigų įstatyme, vienas iš tėvų, senelis, patėvis, vaikas, anūkas, povaikis, brolis, sesuo, pusbrolis arba pusbrolis
  • asmuo, kurio santuoka su palikėju nutraukta sprendimu dėl santuokos nutraukimo, priimtu pagal 1996 m. Šeimos teisės (santuokos nutraukimo) įstatymą arba pagal kitos nei valstybė šalies ar jurisdikcijos teisę, ir kuris pripažįstamas toje valstybėje,
  • asmuo, kurio civilinė partnerystė su mirusiuoju buvo nutraukta sprendimu dėl nutraukimo, priimtu pagal 2010 m. Civilinės partnerystės ir tam tikrų sugyventinių teisių ir pareigų įstatymą arba pagal kitos nei valstybė šalies ar jurisdikcijos teisę, ir kuris pripažįstamas toje valstybėje, arba
  • asmuo, kuris nebuvo susituokęs su mirusiuoju ar jo civilinis partneris, tačiau iki palikėjo mirties dienos gyveno kartu su palikėju kaip palikėjo sugyventinis, kaip apibrėžta 2010 m. Civilinės partnerystės ir tam tikrų sugyventinių teisių ir pareigų įstatymo 172 straipsnyje, ne trumpiau kaip trejus metus be pertraukos,

* „neteisėta veika“ apima nusikaltimą.“

Ar galiu gauti kompensaciją, jeigu esu nukentėjusiojo, kuris išgyveno, giminaitis arba išlaikytinis? Kurie giminaičiai arba išlaikytiniai gali gauti kompensaciją tokiu atveju?

Pagal sistemą nuo nukentėjusiųjų priklausomi asmenys gali gauti kompensaciją tik tuo atveju, jei ta auka miršta dėl smurtinio nusikaltimo, kurį patyrė.

Ar galiu gauti kompensaciją, jeigu nesu ES šalies pilietis?

Taip, taip pat visų ES valstybių narių gyventojai bet kuris lankytojas iš kitos jurisdikcijos, kuris patiria sužalojimą dėl smurto nusikaltimo lankydamasis Airijoje, gali kreiptis į Kompensacijų už nusikalstamą veiką teismą dėl kompensacijos.

Ar galiu reikalauti kompensacijos iš šios šalies, jeigu čia gyvenu arba esu iš šios šalies (tai mano gyvenamosios vietos arba pilietybės šalis), net jeigu nusikaltimas buvo padarytas kitoje ES šalyje? Ar galiu reikalauti kompensacijos iš šios šalies, o ne šalies, kurioje padarytas nusikaltimas? Jei taip, kokiomis sąlygomis?

Ne, Tarnautojų teismas gali priimti sprendimą tik už sužalojimą, padarytą dėl nusikaltimo, padaryto valstybėje arba Airijos laive ar orlaivyje. Pagal Direktyvą 2004/80/EB prašytojas, nukentėjęs nuo nusikaltimo kitoje ES valstybėje narėje, gali pateikti prašymą pagal valstybės narės, kurioje įvyko nusikaltimas, sistemą.

Europos Komisija sukuria internetinį portalą, kuriame pateikiamos ES valstybėse narėse taikomos kompensavimo sistemos. Ją galima rasti čia.

Jei gyvenate Airijoje ir jums reikia pagalbos teikiant prašymą kitoje ES valstybėje narėje, kurioje buvote sužeistas dėl nusikalstamos veikos, kreipkitės į Kompensavimo už nusikalstamas veikas tribunolo sekretoriatą, kuris stengsis jums padėti ir prireikus susisiekti su kitos jurisdikcijos kolegomis.

Ar kad galėčiau reikalauti kompensacijos turiu pirmiausia apie nusikaltimą pranešti policijai?

Taip, pagal schemą reikalaujama, kad apie nusikaltimą nedelsiant būtų pranešta An Garda Síochįna, t. y. Airijos policijos pajėgoms (arba Garda Síochįna ombudsmeno komisijai (GSOC) visais atvejais, kai įtariama, kad nusikaltimą padarė An Garda Síochįna narys). Pareiškėjas taip pat turės visapusiškai bendradarbiauti šioms institucijoms tiriant nusikalstamą incidentą.

Ar prieš pateikdamas prašymą turiu sulaukti policijos tyrimo ar baudžiamojo proceso pabaigos?

Nagrinėdamas prašymą pagal sistemą, tribunolas reikalauja, kad An Garda Síochįna, t. y. Airijos policijos pajėgos (arba, atitinkamais atvejais, Garda Síochįna ombudsmeno komisija (GSOC)) pateiktų ataskaitą apie incidentą. Jei planuojamas arba pradėtas civilinis ir (arba) baudžiamasis teismo procesas dėl nusikaltimo, prieš nagrinėdamas prašymą Teismas paprastai laukia teismo proceso pabaigos.

Ar pirmiausia turiu reikalauti kompensacijos iš nusikaltėlio, jei jis nustatytas?

Pagal sistemą nereikalaujama, kad nukentėjusysis pirmiausia gautų kompensaciją iš nusikaltėlio. Tačiau sistemoje numatyta, kad nebus dvigubos kompensacijos, todėl tais atvejais, kai kompensaciją nukentėjusiajam už tą patį incidentą sumoka nusikaltėlis arba ji išmokama jo vardu, arbitražo teismas į tai atsižvelgs užtikrindamas, kad kompensacija nebūtų dubliuojama.

Ar vis tiek galiu reikalauti kompensacijos, jeigu nusikaltėlis nebuvo nustatytas arba nuteistas? Jei taip, kokius savo prašymą pagrindžiančius įrodymus turiu pateikti?

Jūs vis tiek galite turėti teisę gauti kompensaciją, jei nusikaltėlis nebuvo nustatytas arba nuteistas tol, kol apie nusikaltimą buvo pranešta An Garda Síochįna.i.i. Airijos policijos pajėgoms (arba, atitinkamais atvejais, Garda Síochįna ombudsmeno komisijai (GSOC). Taip pat reikalaujama, kad An Garda Síochįna (arba atitinkamais atvejais GSOC) Tribunolui pateiktų pranešimą apie incidentą, kuriame būtų patvirtintas nusikalstamas incidentas, jo pobūdis ir jo tyrimas.

Ar yra terminas, per kurį turiu pareikalauti kompensacijos?

Sistemoje numatyta, kad prašymas raštu turi būti pateiktas kuo greičiau po smurtinio nusikaltimo, sukeliančio sužalojimą, įskaitant mirtiną sužalojimą, bet visais atvejais ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo įvykio, dėl kurio buvo sužeista, dienos.

Jei prašymas pateiktas pavėluotai, t. y. jeigu jis pateikiamas raštu praėjus daugiau kaip 3 mėnesiams nuo incidento, sistema leidžia Ginčų sprendimo institucijai pavėluotus prašymus laikyti išimtiniais. Tai galioja ne ilgiau kaip dvejus metus po incidento ir kai Tarnautojų teismas įsitikina, kad tokio pavėluoto prašymo aplinkybės pateisina tokį išimtinį vertinimą. Tais atvejais, kai prašymas pateiktas pavėluotai, prašytojai turi raštu pagrįsti vėlavimą, prašymo formoje nurodydama aplinkybes ir paaiškindami vėlavimo priežastis. Išnagrinėjęs pateiktus paaiškinimus, Tarnautojų teismas turi nuspręsti, ar nagrinėti ieškinį.

Tarnautojų teismas negali priimti jokių prašymų, jeigu žalą sukėlęs įvykis įvyko daugiau kaip prieš dvejus metus iki prašymo pateikimo dienos.

Kokie nuostoliai ir išlaidos atlyginami kompensacija?

Teismo sprendimas gali būti priimtas dėl toliau nurodytų aplinkybių, atsiradusių dėl nusikalstamos veikos:

  • patvirtintos išlaidos, susijusios su prašytojo asmeninėmis priežiūros ir medicininėmis išlaidomis, ir tai gali apimti kompensaciją, skiriamą už namų adaptacijas ir (arba) specializuotas priemones, kurių nukentėjusiajam reikia dėl jos patirtų sužalojimų.
  • pavyzdžiui, kelionės išlaidos, susijusios su medicinine ir asmenine priežiūra, atsiradusia dėl sužalojimų.
  • iki šiol negautos pajamos, apskaičiuotos (dažniausiai aktuarijas) ateityje dėl patirtų nusikalstamų sužalojimų.
  • kitos išlaidos, susijusios su kišeninėmis išlaidomis ir specialiomis patirtomis išlaidomis.
  • pareiškėjas taip pat gali prašyti atlyginti visas išlaidas, patirtas siekiant gauti medicininę ar kitokią ekspertizę, reikalingą prašymui Tarnautojų teisme pagrįsti.

Ar kompensacija mokama kaip vienkartinė išmoka, ar dalimis kas mėnesį?

Paprastai apdovanojimas mokamas kaip vienkartinė išmoka. Kartais tai gali būti neįmanoma, jei Tarnautojų teismo metinis biudžetas yra išnaudotas. Tam tikromis aplinkybėmis Ginčų sprendimo institucija gali nuspręsti priimti tarpinį sprendimą, kad padengtų iki šiol patirtas išlaidas, kol bus priimtas sprendimas dėl galutinio sprendimo (pvz., kol sužaloti asmenys įsigyja).

Kokiu būdu mano paties elgesys, susijęs su nusikaltimu, mano teistumas ar nebendradarbiavimas nagrinėjant prašymą dėl žalos atlyginimo gali turėti įtakos galimybei gauti kompensaciją ir (arba) sumai, kurią gausiu?

Pagal sistemos sąlygas kompensacija nemokama, jeigu Tarnautojų teismas įsitikina, kad ieškovas dėl provokavimo ar dėl kitų priežasčių buvo atsakingas už nusikaltimą, dėl kurio jis patyrė sužalojimų, arba Tarnautojų teismas gali sumažinti priteistos sumos dydį, jeigu, jo nuomone, ieškovas iš dalies buvo atsakingas už pažeidimą.

Be to, pagal sistemos sąlygas žalos atlyginimas nemokamas, jeigu Tarnautojų teismas įsitikina, kad dėl ieškovo elgesio, jo pobūdžio ar gyvenimo būdo jam nėra tikslinga skirti kompensaciją arba Tarnautojų teismas gali sumažinti priteistą sumą, jei, jo nuomone, tai yra tikslinga atsižvelgiant į ieškovo elgesį, pobūdį ar gyvenimo būdą.

Kaip minėta pirmiau, taip pat yra sistemos sąlyga, kad pareiškėjai turi bendradarbiauti su policijos institucijomis dėl nusikalstamo incidento.

Kaip mano finansinė padėtis gali turėti įtakos galimybei gauti kompensaciją ir (arba) jos sumai?

Jūsų finansinė padėtis neturi įtakos jūsų tinkamumui gauti apdovanojimą už dėl incidento patirtus sužalojimus ir nuostolius. Tačiau Tarnautojų teismas privalo užtikrinti, kad nebūtų dvigubos kompensacijos, todėl jeigu nuo incidento gavote socialines išmokas, arbitražo teismas, priimdamas sprendimą dėl kompensacijos, į jas atsižvelgs.

Tais atvejais, kai kompensacija skiriama siekiant įtraukti išmokas už iki šiol ar ateityje prarastas pajamas, atsiradusias dėl patirtų sužalojimų, Tarnautojų teismas atsižvelgs į jūsų iki šiol turėtą darbo užmokestį ir numatomas būsimas pajamas, taip pat visus jūsų darbdavio mokėjimus, pvz., ligos išmoką ir kt.

Ar yra kitų kriterijų, kurie gali turėti įtakos galimybei gauti kompensaciją ir (arba) jos sumai?

Su kompensacijos skyrimu pagal schemą susiję apribojimai ir apribojimai nustatyti schemos 6, 7 ir 9–15 dalyse (imtinai), kurią galima rasti čia:

Kaip kompensacija bus apskaičiuojama? Ar yra nustatyta mažiausia arba didžiausia suma, kuri gali būti skirta?

Dabartinis minimalus apdovanojimas yra 500 EUR. Šiuo metu didžiausio apdovanojimo lygio nėra.

Ar turėčiau nurodyti sumą prašymo formoje? Jei taip, ar yra nurodymai, kaip ją apskaičiuoti arba dėl kitų aspektų?

Tarnautojų teismas kompensuoja patvirtintas išlaidas, todėl turi būti pateikti patirtų išlaidų kvitai. Paprastai Tarnautojų teismo sekretoriatas susisieks su jumis ir paprašys jūsų, kai gaus paraiškos formą. Be to, dėl prarasto darbo užmokesčio paprastai iš darbdavio ir (arba) Socialinės apsaugos ir pajamų departamento bus reikalaujama pateikti informaciją apie jūsų darbo užmokestį, o ateityje prarasto darbo užmokesčio atveju paprastai reikalaujama atlikti aktuarinius skaičiavimus. Ieškinio nagrinėjimo etape ieškovai paprastai nurodo savo nuostolius ir išlaidas, kurių jie ketina reikalauti, ir Tarnautojų teismo sekretoriatas imsis tolesnių veiksmų, susijusių su ieškovu, kuris prašo pateikti reikiamus dokumentus.

Ar kompensacija, kurią už patirtą žalą gausiu iš kitų šaltinių (pavyzdžiui, savo darbdavio ar privataus draudimo), bus išskaičiuota iš kompensacijos, kurią mokės institucija ar įstaiga?

Pagal schemą taikomas bendrasis principas, pagal kurį negali būti dvigubos kompensacijos. Priimdamas sprendimą dėl jūsų prašymo, Tarnautojų teismas atsižvelgs į visus kitus mokėjimus, kuriuos dėl incidento gavote iš kito šaltinio.

Ar galiu gauti kompensaciją avansu? Jei taip, kokiomis sąlygomis?

Paprastai priteista kompensacija išmokama kaip vienkartinė išmoka po to, kai Tarnautojų teismas priima galutinį sprendimą dėl prašymo, o pareiškėjas jį priima. Tačiau tam tikromis aplinkybėmis Tarnautojų teismas gali nuspręsti dėl tarpinio sprendimo priėmimo, kol bus priimtas sprendimas dėl galutinio sprendimo. Paprastai Ginčų sprendimo institucija svarsto galimybę priimti tarpinį sprendimą tik tuo atveju, jei yra priežasčių atidėti galutinio sprendimo priėmimą (pvz., laukiama, kol bus išspręsti medicininiai klausimai) arba jeigu pareiškėjas patiria finansinių sunkumų, o patvirtintos išlaidos (pvz., medicininės išlaidos) akivaizdžiai atitinka kompensavimo reikalavimus.

Ar galiu gauti papildomą kompensaciją (pvz., pasikeitus aplinkybėms ar pablogėjus sveikatai ir pan.) po pagrindinio sprendimo?

Ne – Tarnautojų teismui priėmus sprendimą ir ieškovui sutikus su sprendimu ir jį sumokėjus, papildomo ar papildomo sprendimo priimti neįmanoma.

Kokius patvirtinamuosius dokumentus reikia pridėti prie prašymo?

Jūsų prašymas turi būti pateiktas naudojant standartinę paraiškos formą, kurią galima rasti čia.

Jūsų bus paprašyta pateikti ne tik užpildytą paraiškos formą, jei įmanoma, ir Jūsų pareiškimo, kuriuo pranešama apie incidentą An Garda Síochįna, t. y. Airijos policijos pajėgoms (arba Garda Síochįna ombudsmeno komisijai (GSOC) visais atvejais, kai įtariama, kad nusikaltimą padarė An Garda Síochįna narė, kopiją).

Taip pat turėsite pateikti kitus reikiamus patvirtinamuosius dokumentus (pvz., išlaidų kvitus), kurių prašyta prašymo formoje, kaip taikoma jūsų atveju. Tai gali apimti reikalavimą pateikti patvirtinamuosius dokumentus iš jūsų darbdavio ir (arba) valstybės institucijų, pavyzdžiui, tais atvejais, kai prašoma prarasto darbo užmokesčio. Atsižvelgiant į jūsų prašymo atlyginti žalą pobūdį, taip pat gali reikėti pateikti patvirtinamąsias medicinos ar kitas ekspertų išvadas. Paprastai Tarnautojų teismo sekretoriatas susisiekia su pareiškėju gavęs prašymo formą, kurioje prašoma pateikti patvirtinamuosius dokumentus.

Ar reikia mokėti administracinius ar kitus mokesčius, kai prašymas gaunamas ir nagrinėjamas?

Ne.

Kuri institucija priima sprendimą dėl prašymo kompensuoti žalą (nacionaliniu atveju)?

Baudžiamųjų sužalojimų kompensavimo teismas priima sprendimus dėl reikalavimų atlyginti žalą, pateiktų pagal Airijos sistemą.

Kur siųsti prašymą (nacionaliniu atveju)?

Kompensacijos prašymai pagal sistemą turėtų būti teikiami naudojant standartines paraiškos formas, kurias galima rasti čia.

Užpildytos paraiškos turėtų būti siunčiamos šiuo adresu:

Baudžiamųjų sužalojimų kompensavimo tribunolo
teisingumo
vyskupo skyrius „Square
Redmond’s Hill
Dublin 2“, D02 TD99

e. paštas: criminalinjuries@justice.ie

Ar turiu dalyvauti nagrinėjant prašymą ir (arba) priimant sprendimą dėl prašymo?

Pagal schemą sprendimas dėl ieškinio pirmiausia priimamas remiantis pateiktais dokumentais, t. y. be teismo posėdžio.

Pirmosios instancijos sprendimą dėl prašymo gali priimti tinkamai įgaliotas Tarnautojų teismo pareigūnas tais atvejais, kai prašoma suma neviršija 3 000 EUR.

Jeigu prašoma suma viršija 3 000 EUR, prašymas turi būti pateiktas Tarnautojų teismui, kad šis priimtų sprendimą. Jeigu prašoma suma yra mažesnė nei 75 000 EUR, ieškinį pirmąja instancija nagrinėja vienas Tarnautojų teismo narys, o jei prašoma suma viršija 75 000 EUR, dėl prašymo bendrai sprendžia trys Tarnautojų teismo nariai.

Sekretoriatas praneša pareiškėjui apie sprendimą, kai jis paskelbiamas. Pareiškėjas gali priimti sprendimą arba jį apskųsti.

Jeigu pareiškėjas apskundžia Tarnautojų teismo pirmosios instancijos sprendimą, pareiškėjas kviečiamas dalyvauti apeliaciniame posėdyje, kuriame bylą žodžiu nagrinėja trijų Tarnautojų teismo narių kolegija (neįskaitant narių, kurie priėmė pirminį sprendimą) ir priima kolektyvinį galutinį sprendimą.

Apeliacinis posėdis vyks privačiai ir neformaliai – teisinio atstovavimo jums nereikės. Paprastai posėdis vyks nuotoliniu būdu per telekonferenciją arba internetinę vaizdo konferenciją, arba tam tikromis aplinkybėmis jis gali būti rengiamas vietoje. Ginčų sprendimo institucijos sprendimai, pašalinti asmens duomenis, gali būti skelbiami viešai.

Kiek laiko (apytikriai) užtrunka, kol gaunamas institucijos sprendimas dėl prašymo kompensuoti žalą?

Paraiškų pagal schemą nagrinėjimo laikas kiekvienu konkrečiu atveju gali labai skirtis. Laikas paprastai priklausys nuo bylos pobūdžio ir konkrečių aplinkybių, pavyzdžiui, tai galėtų apimti galimą poreikį iš pareiškėjo gauti papildomos informacijos apie teiginį, pvz., medicininių ar kitų ekspertų išvadų. Priimdamas sprendimą dėl prašymo, Tribunolo taip pat gali prašyti papildomos informacijos iš kitų tarnybų, pavyzdžiui, policijos ar kitų valstybės institucijų. Jeigu vyksta teismo procesas, Ginčų sprendimo institucija paprastai laukia bylos baigties.

Dabartinis Tarnautojų teismo darbo krūvis prašymo gavimo metu taip pat turės įtakos atitinkamo laikotarpio trukmei.

Jei nesu patenkintas institucijos sprendimu, kaip galiu jį apskųsti?

Jei netenkinate pirmosios instancijos teismo sprendimo, galite jį apskųsti. Jei tai padarysite, būsite pakviestas į apeliacinio skundo nagrinėjimo posėdį, kuriame bylą žodžiu išnagrinės trijų Tribunolo narių kolegija (neįskaitant pirminį sprendimą priėmusio Teismo nario) ir jie priims kolektyvinį sprendimą. Jie iš naujo svarstys paraišką de novo pagrindu. Teismo sprendimas, priimtas per apeliacinės instancijos teismo posėdį, laikomas galutiniu sprendimu pagal sistemą. Tačiau Airijos Aukštasis teismas nurodė, kad jis peržiūrės Teismo sprendimą atitinkamais atvejais, pavyzdžiui, tais atvejais, kai buvo pažeisti konstitucinio teisingumo principai arba neteisingai aiškinama žalos atlyginimo sistema.

Kur galiu gauti reikiamas formas ir kitą informaciją apie tai, kaip pateikti prašymą?

Informacija apie reikiamas formas ir kita informacija apie schemą pateikiama čia.

Ar yra speciali pagalbos linija arba interneto svetainė, kur galėčiau kreiptis?

Išsamesnės informacijos apie Airijos schemą, įskaitant dažnai užduodamų klausimų rinkinį, galima rasti čia.

Daugiau informacijos galima gauti kreipiantis į Tarnautojų teismo sekretoriatą toliau nurodytu adresu arba telefono numeriu.

Kontaktiniai duomenys:

Baudžiamųjų sužalojimų kompensavimo tribunolo
teisingumo
vyskupo skyrius „Square
Redmond’s Hill
Dublin 2 D02
TD99“

Interneto svetainė:

https://www.gov.ie/en/campaigns/0bff8-criminal-injuries-compensation-scheme/

Telefonas:

+ 353 1 479 0290

E-Mail:

criminalinjuries@justice.ie

Ar rengdamas prašymą galiu gauti teisinę (advokato) pagalbą?

Schema turėtų veikti neoficialiai, o tai nustatyta sąlygose. Nors pareiškėjas visada turi teisę prašyti nepriklausomos konsultacijos ar atstovavimo, įskaitant teisinę konsultaciją ir teisinį atstovavimą, pagal sistemą teisinių išlaidų kompensavimas nenumatytas.

Ar yra paramos aukoms organizacijų, kurios galėtų padėti pateikti prašymą kompensuoti žalą?

Tarnautojų teismo sekretoriatas padės pareiškėjams ir atsakys į klausimus dėl sistemos veikimo.

Airijoje įsisteigusios paramos aukoms tarnybos taip pat gali jums padėti ir patarti teikiant prašymą pagal programą. Išsami informacija apie įvairias paramos aukoms organizacijas ir t. t. pateikiama toliau pateiktame Nusikaltimų aukų chartijos leidinyje.

Viena iš šių tarnybų – Airijos pagalbos turistams tarnyba (ITAS) – specializuojasi remti nuo nusikaltimų nukentėjusius turistus apsilankymo Airijoje metu. Daugiau informacijos apie ITAS rasite čia.

Su Itas galima susisiekti el. paštu info@itas.ie ir telefonu + 353 1 666 93 54

Paskutinis naujinimas: 27/05/2022

Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.