Közvetítés az uniós tagállamokban

Nederlandene

A független közvetítővel kísért közvetítés számos előnnyel jár a konfliktus szempontjából. Sok esetben rövid ideig van szükség közvetítésre. Ez megakadályozhatja a hosszan tartó és költséges útvonalakat. És segít fenntartani a felek közötti kapcsolatot A felek közösen keresnek megoldást.

Indholdet er leveret af
Nederlandene

Kihez fordulhatok?

Hollandiában különböző közvetítői nyilvántartások léteznek. A Mediatorsfederatie Nederland (MfN) hagyományosan olyan szervezet, amely nyilvántartást (a korábbi NMI-nyilvántartást) biztosít. Az MfN-en kívül vannak más szervezetek is, amelyek nyilvántartást vezetnek a közvetítők számára. Erre példa az ADR nemzetközi lajstroma.

A Költségmentességi Tanács is nyilvántartást vezet. A nyilvántartásba vétel kötelező a költségmentességről szóló törvény alapján eljáró közvetítők számára (ideértve a kiegészítő közvetítést is).

Mely területeken megengedett és/vagy a legelterjedtebb a közvetítés?

A közvetítés mindig megengedett, és azt leggyakrabban a polgári jogban és a közjogban alkalmazzák. Emellett a büntetőeljárásban a közvetítés több feltétel teljesülése esetén is lehetséges.

Vannak sajátos szabályok e téren?

A közvetítés igénybe vétele teljes egészében önkéntes. Közvetítési megállapodás köthető. Az ilyen megállapodás magában foglalja például a titoktartásra és a költségekre vonatkozó megállapodásokat.

A minőségügyi nyilvántartásba bejegyzett közvetítőknek meg kell felelniük a vonatkozó nyilvántartásban meghatározott (hatályos) szabályoknak. Sok esetben panaszkezelési mechanizmusról van szó.

Tájékoztatás és képzés

A minőségügyi nyilvántartásba való felvételhez a közvetítőknek előre meghatározott követelményeknek kell megfelelniük. Ezek a követelmények magukban foglalhatják a közvetítés területén elismert alapképzést, az elméleti vizsga letételét, az értékelőközpontot és a magatartási nyilatkozat (VOG) kiállítását.

Emellett a nyilvántartásba vételt követően további követelmények írhatók elő a nyilvántartásban maradás érdekében, mint például a közvetítési ügyek minimális száma évente, képzések vagy tanfolyamok, intervíziókban való részvétel vagy szakértői értékelésben való részvétel, amennyiben egy független és pártatlan partner értékeli, hogy a közvetítői szolgáltatások elérik-e a szakembertől elvárható átlagos szintet.

Milyen költségekkel jár a közvetítés?

A különböző közvetítők eltérő óradíjakat számíthatnak fel. A közvetítők arányát olyan tényezők befolyásolják, mint tapasztalatuk, szakmai hátterük és szakterületük. Ezért a közvetítés megkezdése előtt érdemes megkérdezni a közvetítőktől, hogy mi az óradíjuk, és milyen többletköltségek merülhetnek fel. A közvetítőknek mindig fel kell tüntetniük költségeiket. A közvetítés költsége a közvetítési eljárás időtartamától és a közvetítővel folytatott konzultáció számától is függ. A közvetítő átlagosan 150 euróba kerül óránként (héa nélkül). Ha a bíróság közvetítőt említ, a fizető fél 150 EUR összegű indulási hozzájárulást követelhet a közvetítés első 2,5 órájában.

Ha nem engedheti meg magának, hogy fizessen közvetítőnek, költségmentességre jogosult lehet, ha megfelel bizonyos feltételeknek. Ha támogatott költségmentességre jogosult, csak a „saját hozzájárulást” fizeti. A saját hozzájárulás összege az Ön jövedelmétől és vagyonától függ.

A közvetítés költségeivel kapcsolatos további információkért kattintson ide.

Van lehetőség a közvetítés eredményeként létrejött megállapodás végrehajtására?

A felek által kötött egyezségeket a felek kérelmére közjegyzői okiratba lehet foglalni, amely a polgári perrendtartás 430. cikkének (1) bekezdése alapján lehetővé teszi annak Hollandiában történő végrehajtását.

Kapcsolódó hivatkozások

Holland Közvetítők Szövetsége

A Jogi Segítségnyújtó Tanács nyilvántartása

ADR Nyilvántartás

Utolsó frissítés: 22/02/2024

Az oldal tartalma ezen a nyelven gépi fordítással készült. A weboldal tulajdonosa nem vállal semminemű felelősséget a gépi fordítás minőségéért.