Mediācija ES dalībvalstīs

Holandsko

Mediācija kopā ar neatkarīgu mediatoru sniedz daudz ieguvumu konfliktam. Daudzos gadījumos mediācija ir nepieciešama uz īsu laiku. Tas var novērst ilglaicīgus un dārgus ceļus. Un tas palīdz uzturēt attiecības starp pusēm. Puses kopīgi meklēs risinājumu.

Autor obsahu
Holandsko

Ar ko man jāsazinās?

Nīderlandē ir dažādi mediatoru reģistri. Mediatorsfederatie Nederland (MfN) tradicionāli ir organizācija, kas nodrošina reģistru (bijušais NMI reģistrs). Papildus MfN ir arī citas organizācijas, kas uztur mediatoru reģistru. Piemērs tam ir SAI starptautiskais reģistrs.

Juridiskās palīdzības padome arī uztur reģistru. Mediatoriem, kas izskata lietas, ir obligāti jāreģistrējas, pamatojoties uz Likumu par juridisko palīdzību (tostarp papildu mediāciju).

Kādās jomās mediācija ir pieļaujama un/vai īpaši izplatīta?

Mediācija ir pieļaujama vienmēr, un visbiežāk to izmanto civiltiesībās un publiskajās tiesībās. Turklāt mediācija kriminālprocesā ir iespējama, ja ir izpildīti vairāki nosacījumi.

Vai ir jāievēro īpaši noteikumi?

Mediācijas izmantošana ir pilnīgi brīvprātīga. Var sagatavot mediācijas vienošanos. Šāds nolīgums ietver nolīgumus, piemēram, par konfidencialitāti un izmaksām.

Mediatoriem, kas reģistrēti kvalitātes reģistrā, ir jāievēro attiecīgajā reģistrā paredzētie (spēkā esošie) noteikumi. Daudzos gadījumos ir paredzēts sūdzību izskatīšanas mehānisms.

Informācija un apmācība

Lai mediatorus iekļautu kvalitātes reģistrā, tiem jāatbilst iepriekš noteiktām prasībām. Šīs prasības var ietvert atzītu pamatapmācību mediācijā, teorētisko zināšanu eksāmena nokārtošanu, vērtēšanas centru un rīcības deklarācijas (VOG) iesniegšanu.

Turklāt pēc reģistrācijas var noteikt papildu prasības, lai varētu saglabāt reģistrāciju, piemēram, minimālais mediācijas lietu skaits gadā, apmācība vai kursi, dalība intervīzijā vai dalība salīdzinošajā izvērtēšanā, ja neatkarīgs un objektīvs salīdzinošais novērtējums par to, vai mediācijas pakalpojumi atbilst vidējam līmenim, kādu var sagaidīt no profesionāla.

Kādas ir mediācijas izmaksas?

Dažādiem mediatoriem var būt atšķirīgas stundas likmes. Mediatoru likmes ietekmē tādi faktori kā viņu pieredze, profesionālā pieredze un specializācijas joma. Tādēļ, pirms sākt mediāciju, ieteicams noskaidrot mediatora stundas likmes un iespējamās papildu izmaksas. Mediatoriem vienmēr ir jānorāda savas izmaksas. Mediācijas izmaksas ir atkarīgas arī no mediācijas procesa ilguma un mediatora konsultāciju skaita. Vidēji mediatora pakalpojumi maksā 150 EUR stundā (bez PVN). Ja tiesa atsaucas uz mediatoru, maksātāja puse var pieprasīt uzsākšanas iemaksu 150 EUR apmērā par pirmajām 2,5 mediācijas stundām.

Ja jūs nevarat atļauties samaksāt mediatoram, jums varētu pienākties juridiskā palīdzība, ja jūs atbilstat konkrētiem kritērijiem. Ja jums ir tiesības uz subsidētu juridisko palīdzību, jūs maksāsiet tikai “pašu iemaksu”. Pašu ieguldījuma summa ir atkarīga no jūsu ienākumiem un bagātības.

Klikšķinot šeit, jūs atradīsiet papildu informāciju par mediācijas izmaksām.

Vai ir iespējams panākt mediācijas rezultātā panākta izlīguma izpildi?

Pušu noslēgtais izlīguma nolīgums pēc to lūguma var tikt ierakstīts notariālā aktā, kas ļauj to izpildīt Nīderlandē, pamatojoties uz Civilprocesa kodeksa 430. panta 1. punktu.

Saistītas saites

Nīderlandes Mediatoru federācija

Juridiskās palīdzības padomes reģistrs

ADR Reģistrs

Lapa atjaunināta: 22/02/2024

Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.