Sluiten

BÈTAVERSIE VAN HET PORTAAL NU BESCHIKBAAR!

Bezoek de bètaversie van het Europees e-justitieportaal en vertel ons wat u ervan vindt!

 
 

Kruimelpad

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Obchodní rejstříky v členských státech - Francie

De tekst op deze pagina is een automatische vertaling. De kwaliteit wordt niet gegarandeerd.

De kwaliteit van deze vertaling werd beoordeeld als: onbetrouwbaar

Vindt u deze vertaling nuttig?

Na této stránce naleznete informace o dostupných možnostech konzultace obchodních rejstříků ve Francii.


Co nabízí obchodní rejstřík ve Francii?

Registry místních podniků a obchodních společností (registres du commerce et des sociétés – RCS) jsou vedeny rejstříkem obchodních soudů a občanských soudů s obchodní jurisdikcí (okresní soudy ve správních departementech Bas-Rhin, Haut-Rhin a Moselle a smíšené obchodní soudy v zámořských oblastech a departementech). Kontrolují se informace v těchto registrech. Elektronické podatelny musí ověřit, zda jsou údaje v souladu s právními a správními předpisy, odpovídají podkladům a dokladům uvedeným v příloze a jsou pod dohledem předsedy nebo soudce pověřeného za tímto účelem, které jsou příslušné pro řešení všech sporů mezi osobou povinnou k dani a matrikářem, v případě žádosti o změnu nebo zrušení, spolu se stavem spisu.

Výpis z obchodního rejstříku (Kbis) vydaný elektronickými podatelnami je pravý „průkaz totožnosti“, který ukazuje občanský stav podniku zaznamenaného v obchodním rejstříku a obchodním rejstříku. V tomto dokumentu jsou shrnuty veškeré informace, které musí podnik ohlásit. v případě potřeby obsahuje rovněž poznámky k poznámkám vyhotoveným registrátorem odpovědným za vedení rejstříku. Výpis z obchodního rejstříku potvrzuje právní existenci podniku a poskytuje ověřené informace. Jedná se o úřední doklad prokazující totožnost a adresu registrované osoby (fyzické nebo právnické osoby), její činnost, její řídící orgány, správu, řízení nebo kontrolu, jakož i existenci či neexistenci kolektivních žalob proti ní. Tento úřední doklad vydaný a podepsaný úředníkem soudu je platný do doby, než je informace, které společnost poskytla obchodnímu rejstříku, nepravdivé.

Národní registr společností a společností (SNCR) drží Institut National de la Propriété Industrielle (Institut National de la Propriété Industrielle) (Národní institut průmyslového vlastnictví (Institut National de la Propriété Industrielle), který centralizuje dokumenty z původního obchodního rejstříku a společnosti v každém registru. Společnost INPI je tedy odpovědná za šíření a bezplatné zpřístupnění technických, obchodních a finančních informací obsažených v SNCR pro opětovné použití.

Tyto rejstříky obsahují všechny informace týkající se obchodníků a společností. Umožňují přístup ke všem záznamům a dokumentům v obchodním a obchodním rejstříku.

Odkaz se otevře v novém okně.Internetové stránky InfoRegistry poskytují centralizovaný přístup k informacím v obchodním rejstříku a rovněž umožňují tyto formality (registrace, změny, rušení, ukládání ročních účetních závěrek) on-line. Služba je nabízena ve francouzštině a angličtině.

PortálOdkaz se otevře v novém okně. INPI poskytuje přístup k údajům o registracích, změnách, radiačních změnách a ročních účetních závěrkách společnosti prostřednictvím veřejně přístupných dat.

Úřední věstník občanských a obchodních oznámení

Společnost Odkaz se otevře v novém okně.BODACC propaguje úkony zapsané v rejstříku obchodních a obchodních společností (SCR) od jejich vytvoření až po vyškrtnutí společnosti z rejstříku: prodej a prodej, kolektivní řízení a zejména vedení účetnictví. Vysílání společnosti BINACC je prováděno mimo zúčastněné strany, aniž by jimi byla předložena žádná iniciativa. Oznámení je třeba provést s řádnou péčí a na odpovědnost soudního tajemníka, který prohlášení obdrží.

Na ředitelství pro právní a správní informace je Odkaz se otevře v novém okně.záležitostí ředitelství pro právní a správní informace.

Je přístup do obchodního rejstříku zdarma?

Uživatelé stránek Infogreffe mohou získat určité informace o společnostech kotovaných na burze, ale většinu informací obsažených v databázi lze získat pouze z finančních důvodů.

Zveřejňování údajů z norského kontinentálního šelfu podle INPI, které lze provést poštou nebo prostřednictvím elektronického obchodu na internetových stránkách INPI, již není splatné. Opakované použití údajů však podléhá schválení licence.

Od 1. července 2015 je SKUPINA vysílána výhradně elektronickou cestou. Obsah lokality (samotné oddělení BODACC) se stal v červenci 2011 zdarma.

Nakonec byl v červnu 2016 zřízen nový portál pro digitální přístup nazvanýOdkaz se otevře v novém okně. „Portál Lagunité des Entreprises „.Umožňuje uživatelům přístup prostřednictvím jediného rozhraní k zákonným oznámením a informacím na těchto třech internetových stránkách https://www.infogreffe.fr/Odkaz se otevře v novém okně., https://actulegales.fr/Odkaz se otevře v novém okně.,Odkaz se otevře v novém okně. https://www.bodacc.fr/.

Jak vyhledávat v obchodním rejstříku ve Francii?

Stránky Infogreffe vám umožňují vyhledat podnik prostřednictvím:

  • její jméno,
  • jména jejích ředitelů a ředitelů,
  • obec nebo správní útvar, v němž má obec bydliště nebo sídlo nebo kde má své organizační jednotky,
  • její číslo SIREN (Système d’ Identification du Répertoire des Entreprises),
  • registrační číslo v obchodním rejstříku a obchodním rejstříku.

Internetové stránky BODACC umožňují vyhledávat informace o podniku prostřednictvím jeho čísla Siren nebo jeho názvu společnosti.

Užitečné odkazy

Odkaz se otevře v novém okně.Evropský obchodní rejstřík

Odkaz se otevře v novém okně.Infogreffe

Odkaz se otevře v novém okně.NIPI

Odkaz se otevře v novém okně.BCNM

Odkaz se otevře v novém okně.BSKACC

Odkaz se otevře v novém okně.HIPC


Toto je strojový překlad. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Poslední aktualizace: 06/12/2019