Luk

BETAVERSIONEN AF PORTALEN ER NU TILGÆNGELIG

Besøg betaversionen af den europæiske e-justice-portal, og giv os din feedback!

 
 

Sti

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Reikalavimas, kad žalą atlygintų nusikaltėlis - Anglija ir Velsas

Denne side er blevet maskinoversat. Der gives ingen garanti for oversættelsens kvalitet.

Oversættelsens kvalitet er blevet vurderet som: upålidelig

Er oversættelsen nyttig?


Kaip galiu pareikalauti žalos atlyginimo arba pasinaudoti kitomis teisių gynimo arba atlyginimo priemonėmis iš pažeidėjo teisme (baudžiamojo proceso metu) ir kam turėčiau teikti šį prašymą?

Teisės skirti, žalos atlyginimo, paprastai pinigais, kuri būtų mokama asmeniui kaip kompensaciją už nuostolius arba žalą. Šie tvirtinimai iš esmės ieškinį civilinių bylų teisme ir paprastai nėra susijęs su nusikalstama veika arba nusikalstamą veiką padaręs asmuo. Tačiau galite prašyti kompensacijos, jei buvote nukenčia nuo smurtinių nusikaltimų – tai būtų nusikalstama kompensacijos, kuri skiriasi nuo žalos atlyginimo pagal civilinės teisės deliktinės atsakomybės.

Kompensacijų gali pasinaudoti teismas, reikėtų, kad pažeidėjas nukentėjusiajam atlyginti finansiškai, visų pirma dėl kūno sužalojimo, patirtus nuostolius arba žalą.Vyriausybė mano, jog svarbu, kad pažeidėjai atlyginti už savo nusikaltimus, o pastaraisiais metais šis režimas sustiprino apsvarstyti įpareigotų kompensaciją tam tikrais atvejais, ir 5,000 GBP viršutinę ribą, priteistų kaip kompensacija už nusikaltimus padariusių asmenų 18 ar daugiau metų, magistratų teisme. Įgaliojimas įpareigoti atlyginti žalą aukoms reiškia, kad teismai galėtų pareikalauti kompensacijos pagal nusikaltėlio kaip kompensacinė priemonė.

Jei turite patyrė nuostolius dėl kito asmens veiksmų ar neveikimo, pavyzdžiui, pajamų, turto ar net kūno sužalojimo, galite turėti galimybę pareikšti ieškinį dėl kompensacijos už šio praradimo. Tokį ieškinį civilinių bylų teisme ir visiškai nepriklauso nuo to, ar yra kokių nors baudžiamosios bylos.

Kuriuo baudžiamojo proceso metu turėčiau teikti prašymą?

Ieškinys dėl civilinės teisės pažeidimo yra visiškai atskirtos nuo bet kokios baudžiamosios bylos. Tai, kad priimtas apkaltinamasis nuosprendis, vis dėlto gali būti naudojami kaip įrodymai civilinės teisės pažeidimo, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo įvykdė jam yra kaltinama. Todėl kai kuriais atvejais gali būti tikslinga palaukti, kol baudžiamasis procesas prieš pradedant sudaryti civilinės teisės pažeidimo.

Ko galiu reikalauti prašyme ir kaip turėčiau jį suformuluoti (nurodyti visą sumą ir (arba) atskirai nurodyti nuostolius, prarastas pajamas ir palūkanas)?

Dėl civilinio ieškinio, atsižvelgiant į įvairias žalos atlyginimo dėl patirtų nuostolių, žalos arba žalos, bet pagrindinių galite prašyti pinigų, pajamų, turto ir pan., arba žalos asmeniui atveju) skausmo, kančios ir diskomfortą. Žalos atlyginimo vieta skirta jūsų padėtis, kuri būtų, jeigu įvykis nebūtų įvykęs. Skirtingų žalos elementai turėtų būti nurodyta.

Skyrimo atlyginti civilinę žalą bus sumažinta pagal schemą (Criminal Injuries Compensation Scheme) panašia suma.

Ar yra speciali forma, skirta tokiems prašymams?

Taip teigia, Anglijoje ir Velse pradėti prašymo formą N1, forma. Daugiau informacijos pateikiama: Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://www.gov.uk/make-court-claim-for-money. Dėl teiginių, kad Europoje yra mažesnė nei 5 000 EUR už pinigus turi būti įmanoma naudotis Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą, ar ginčijamas bylose Europos mokėjimo orderio. Taip pat žr. https://www.gov.uk/recover-debt-from-elsewhere-in-european-union.

Kokius įrodymus turiu pateikti paramos prašymo?

Civilinį ieškinį, reikalaujama, kad klausimai, dėl kurių skundžiamasi, reikia įrodyti tikimybę, kad bus būtina pateikti pakankamai įrodymų, kad dėl atsakovo elgesio, tariamai padaryta žala, ir įrodymai, kad jis sukėlė žalą, kad atitiktų šį reikalavimą. Taip pat bus būtina įrodyti nuostolių sumą, ir būtinų įrodymų, priklausys nuo to, kas yra reikalaujama, ir paprastai jos apima pajamas, pardavimo sąskaitos, atlyginimo lapeliai ir panašūs finansinių nuostolių, ir medicinos ataskaitas, asmens sužalojimo atveju.

Ar yra teismo mokesčiai ar kitos išlaidos, susijusios su prašymo?

Taip, yra mokesčiai, jie priklauso nuo ieškinio vertės, daugiau informacijos žr.: Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://formfinder.hmctsformfinder.justice.gov.uk/ex50-eng.pdf

Ar galiu gauti teisinę pagalbą prieš procesą ir (arba) proceso metu? Ar galiu ją gauti jei gyvenu ne toje šalyje, kurioje vyksta procesas?

Yra labai ribotas teisinės pagalbos civilinėse bylose, ir priklausytų nuo reikalavimo pobūdį. Mažai tikėtina, kad teisinę pagalbą asmens įprastinė gyvenamoji vieta nėra Jungtinėje Karalystėje. Daugiau informacijos rasite: Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://www.gov.uk/legal-aid/eligibility Claimants civiliniame procese yra daugiausia atstovaujama ir sėkmės mokesčio, kuri dažnai apibūdinama kaip „beviltišką, nemokama“ susitarimas. https://www.lawsociety.org.uk/support-services/.../conditional-fee-agreements-guide/Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://www.lawsociety.org.uk/support-services/.../conditional-fee-agreements-guide/

Kada teismas atmes mano arba atsisakyti priimti sprendimo dėl ieškinio prieš nusikalstamą veiką padariusį asmenį?

Civilinį ieškinį – ne baudžiamųjų bylų teisme pareikštas ieškinys dėl visai. Abu dalykai yra nepriklausomi vienas nuo kito.

Ar galiu apskųsti tokį sprendimą arba pasinaudoti kitomis teisių gynimo arba atlyginimo priemonėmis teisme?

Sprendimą apskųsti sprendimą civilinėje byloje, priklausys nuo aplinkybių. Daugiau informacijos rasite: Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://www.justice.gov.uk/courts/procedure-rules/civil/rules/part52

Jeigu teismas man priteisė žalos atlyginimą, kaip užtikrinti teismo sprendimo vykdymą prieš nusikaltėlį ir kokią pagalbą galiu gauti, kad sprendimas būtų įvykdytas?

Pagal Anglijos ir Velso teisinės sistemos vykdymo metodo pasirinkimas visiškai priklauso teismo sprendimo kreditorius. Civilinių bylų teismuose, pasiūlyti keletą skirtingų metodų, kurią kreditorius gali priversti įvykdyti teismo sprendimą jų naudai. Šie metodai užtikrina kontrolės, darbo užmokesčio areštu, trečiosios šalies skolos pavedimus, pavedimų ir parduoti. Daugiau informacijos rasite: Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langashttps://www.gov.uk/make-court-claim-for-money/enforce-a-judgment


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 14/09/2018