The language version you are now viewing is currently being prepared by our translators.
Please note that the following languages: English have already been translated.
Swipe to change

Patērētāju aizsardzības tiesību aktu datubāze

Instruments, lai ikvienam būtu viegli pieejami valsts noteikumi, ar kuriem ES dalībvalstīs transponē galvenās ES patērētāju direktīvas.

Adresāti

Tā ir paredzēta ikvienam – gan patērētājiem, gan uzņēmumiem, gan praktizējošiem juristiem un tiesībaizsardzības iestādēm.

Tvērums

Tā ietver:

  • galvenās ES direktīvas par patērētāju tiesībām
  • instrumentus to transponēšanai dalībvalstu tiesībās
  • ES dalībvalstu un Eiropas Savienības Tiesas līdzšinējo judikatūru
  • nozīmīgu administratīvo praksi dalībvalstīs.

Izmantošana

Ar tās palīdzību patērētāji, uzņēmumi, juristi, tiesneši u. c. ātri var pārbaudīt, kādas tiesības un pienākumi izriet no patērētāju tiesību aktiem.

Nozīme ES patērētāju politikas kontekstā

Tās mērķis ir palielināt informētību par ES patērētāju tiesībām un panākt, ka tiek atvieglota un pilnveidota patērētāju tiesību aizsardzība.

Lai palīdzētu mums pēc iespējas pilnveidot šo datubāzi un atvieglot tās izmantošanu, lūdzam aizpildīt šo veidlapu un nosūtīt mums savus komentārus.

Country

The national transpositions of EU directives in the area of consumer law. This database contains, for each Member State, the most relevant materials relating to case law, doctrine and legal literature, and other materials such as administrative acts of national official bodies.

Directive

The current and repealed EU directives in the area of consumer law. For each article of the Directive, the database contains the most relevant case law, legal literature and doctrine, and other materials such as administrative acts and decisions of other official authorities. Materials are categorised by country, making it possible to compare the different interpretations and applications.

Enforcement

The instruments to guarantee the correct application of the Directives, and thus the protection of consumers, by Member State. These instruments are grouped into administrative enforcement, enforcement through court action, sanctions, and other types. Among other questions, the following are resolved: which instruments are used, who is entitled to use them, what are their procedures and requirements, the difference between civil and criminal sanctions, or whether there is an out-of-court dispute settlement body.

Lapa atjaunināta: 08/10/2020

Šo lapu uztur Eiropas Komisija. Informācija šajā tīmekļa vietnē nav uzskatāma par Eiropas Komisijas oficiālo nostāju. Komisija neuzņemas nekādu atbildību vai saistības attiecībā uz informāciju vai datiem, kas ietverti vai izmantoti šajā dokumentā. Autortiesību noteikumus Eiropas tīmekļa vietnēs lūdzu skatīt juridiskajā paziņojumā.