Chiudi

LA VERSIONE BETA DEL PORTALE È DISPONIBILE ORA!

Visita la versione BETA del portale europeo della giustizia elettronica e lascia un commento sulla tua esperienza sul sito!

 
 

Percorso di navigazione

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Kohtukulud seoses Euroopa maksekäsumenetlusega - Inglismaa ja Wales

La pagina è stata tradotta automaticamente. Non è possibile garantirne la qualità.

La qualità della traduzione è stata giudicata: inaffidabile

La traduzione vi risulta utile?


Sissejuhatus

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Kui palju ma maksan?

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtulõivu õigeaegselt?

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

Mida teha pärast makse tegemist?

Sissejuhatus

Euroopa maksekäsk on lihtsustatud menetlus vaidlustamata nõudeid käsitlevate kohtuotsuste saamiseks piiriüleste tsiviil- ja kaubandusasjades. Piiriülese kohtuasja puhul on vähemalt ühe poole alaline elu- või asukoht või peamine elukoht liikmesriigis, mis ei ole selle kohtu liikmesriik, kus hagi esitatakse.

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Euroopa maksekäsu avalduse esitamiseks on vaja tasuda kohtukulud. Kui soovite maksta deebet-/krediitkaardiga, tuleks asjaomased kaardi andmed esitada lisas „Maksevormi A Euroopa korralduse taotlus”.

Kui on vaja jõustada nõue, on vaja täiendavat kohtulõivu. Üksikasjalikum teave kättesaadavate menetluste liikide kohta on kättesaadav Inglismaa ja Walesi õigusaktide täitmise tagamise lehekülgedel.

Kui palju ma maksan?

Kohtulõivud Inglismaal ja Walesis on esitatud infolehes EX50 Lingil klikates avaneb uus aken— Tsiviil- ja perekonnaasjade kohtu tasud

Makstav tasu põhineb nõude väärtusel.

Selguse huvides tuleb märkida, et allpool esitatud tabelis esitatud tasud on 17. novembri 2016. aasta seisuga õiged. Kuna kohtukulude suurus võib muutuda, on alati soovitatav küsida üle kohtust, oma õiguslikult esindajalt või teistelt asjaomastelt isikutelt või asutustelt; kas tegemist on praegu kehtiva tasuga. Need tasud on naelsterlingites (inglise naela), et arvutada eurodes väljendatud ekvivalent, mida tuleb kohaldada päeval, mil soovite esitada taotluse.

1.1 Kui summa nõutakse sisse, siis algatatakse menetlus (sealhulgas menetlus, mis on välja antud pärast loa andmist):

Makstav tasu (Inglise naelades)

A) Ei ületa 300 Suurbritannia naelsterlingit

35 GBP

B) Ületab 300 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 500 Suurbritannia naelsterlingit

50 GBP

C) Ületab 500 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 1,000 Suurbritannia naelsterlingit

70 GBP

(d) Ületab 1,000 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 1,500 Suurbritannia naelsterlingit

80 GBP

(e) Ületab 1,500 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 3,000 Suurbritannia naelsterlingit

115 GBP

F) Ületab 3,000 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 5,000 Suurbritannia naelsterlingit

205 GBP

G) Ületab 5,000 Suurbritannia naelsterlingit, kuid ei ületa 10,000 Suurbritannia naelsterlingit

455 GBP

(h) on suurem kui 10,000 Inglise naela, kuid mitte üle 200,000 Inglise naela

5 % nõude väärtusest

I) On suurem kui 200,000 Suurbritannia naelsterlingit

10,000 GBP

Kui te soovite nõude täita, tuleb maksta täiendavat tasu.

Avalduse esitamise eest tuleb tasuda kohtule kohtukulud ning kohtumenetluse eri etappidesmaksta ka muid kohtukulusid. Teil võib olla õigus kohtukuludest vabastamisele (sõltuvalt teie isiklikest asjaoludest), mis tähendab, et te ei pea kohtukulusid üldse maksma või peate maksma vaid teatava osa neist. Siiski tuleb teil kõigi kohtumenetluse käigus nõutavate kohtukulude puhul vabastamist eraldi taotleda. Seega, kui taotlete vabastust avalduse esitamisel, saate vabastuse vaid selles esialgses etapis makstavatest kuludest. Seda põhjusel, et teie isiklikud asjaolud võivad kohtuvaidluse jooksul muutuda ning te ei pruugi protsessi hilisemas etapis enam vabastamise tingimustele vastata. Samuti võib juhtuda, et täidate kuludest vabastamise tingimused alles protsessi hilisemas etapis.

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtulõivu õigeaegselt?

Kui taotleja ei täida asjakohaseid krediitkaardiandmeid korrektselt või makse ebaõnnestub mõnel põhjusel, saadab kohus vormi B „Taotlus nõude esitajale, et täita ja/või parandada Euroopa maksekäsu avaldus” nõude esitajale, kes palub esitada kehtiva krediitkaardi andmed, et võimaldada kohtulõivude tasumist. Taotlust ei võeta enam arvesse, kui ei saada õiget makset.

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

Kohtulõivu tasutakse, esitades kohtule õiged makseandmed. Kõigepealt tuleks selleks esitada asjakohased üksikasjad dokumendis „Euroopa maksekäsu avaldus, vorm A”.

Tavaliselt makstakse makse deebet-/krediitkaardiga. Kõik vormis A esitatud makseviisid ei ole tõenäoliselt kättesaadavad kohtule, kellele taotlus esitatakse. Hageja peaks pöörduma kohtusse ja kontrollima, millist maksemeetodit saab kasutada.

Samuti võib olla võimalik maksta krediitkaardiga telefoni teel. Paljudel kohtutel on vahendid kaardimaksete tegemiseks sel viisil, kuid selle kinnitamiseks tuleb kõigepealt pöörduda asjaomase kohtu poole.

Elektroonilist makset on võimalik teha ainult isiku vastu, kelle aadress on Ühendkuningriigi aadress.

Mida teha pärast makse tegemist?

Kui taotlus on esitatud nõuetekohaselt, väljastab kohus kostjale Euroopa maksekäsu (vorm E). Samal ajal saadetakse taotlejale koos maksetehingu saamisega teade selle väljastamise kohta.

Kviitungi suurus on tavaliselt 8 x 12 cm ja sellel on üleval kohtu nimi ja postiaadress ning summa, mis on makstud koos maksekuupäeva ja -kellaajaga.

Lisateabe saamiseks tutvuge Lingil klikates avaneb uus akenEuroopa Liidu piiriüleste nõuetega


See on sisu masintõlge. Lehekülje omanik ei vastuta masintõlgitud teksti kvaliteedi eest.

Viimati uuendatud: 11/09/2019