Agħlaq

IL-VERŻJONI BETA TAL-PORTAL ISSA HI DISPONIBBLI!

Żur il-verżjoni BETA tal-Portal Ewropew tal-Ġustizzja Elettronika u agħtina l-feedback dwar l-esperjenza tiegħek!

 
 

Mogħdija tan-navigazzjoni

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Kohtukulud seoses Euroopa maksekäsumenetlusega - Sloveenia

Din il-paġna ġiet tradotta awtomatikament u l-kwalità tagħha ma tistax tkun garantita.

Il-kwalità ta' din it-traduzzjoni ġiet evalwata bħala: mhux affidabbli

Taħseb li din it-traduzzjoni hi utli?


Sissejuhatus

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Kui palju ma maksan?

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtulõivu õigeaegselt?

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

Mida teha pärast makse tegemist?

Sissejuhatus

Euroopa maksekäsumenetluse raames makstud kohtukulud on sätestatud kohtukulude seaduses (Sloveenia Vabariigi ametlik väljaanne nr 37/08, nr 97/10, nr 63/13, nr Lingil klikates avaneb uus aken58/14 — Konstitutsioonitasud Lingil klikates avaneb uus aken19/15 — „Konstitutsioonikohtu otsus”, USA, 30/16 ja 10/17 — ZPP-E; edaspidi: ZST-1) kui kohtulõivude maksmise üldreegel.

ZST-1 (artikkel 6) annab õigusliku aluse sularaha, e-raha ja muude kohaldatavate maksevahenditega seotud kohtulõivude tasumiseks, sealhulgas tasude maksmiseks Euroopa maksekäsumenetluses. Praktikas saab kohtulõivu maksta elektrooniliselt iga üksiku panga makseteenuse kaudu.

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Euroopa maksekäsumenetluses tuleb kogu menetluse eest tasuda ühekordne kohtulõiv. Kohtulõivu tasumise eest vastutab hageja ja taotleja peab selle tasuma kohtusse Euroopa maksekäsu avalduse esitamise ajal.

Kui palju ma maksan?

Euroopa maksekäsumenetluse kohtulõivude summa, mille taotleja peab kohtule taotluse esitamise ajal tasuma, sõltub menetluse eseme väärtusest.

Selle tasu arvutustegur on 1,2 (tariifiartikli number 1301 ZST-1) ja tasu arvutatakse vastavalt ZST-1 artiklis 16 esitatud tabelile. Kuna väärtusklassid on suured, ei ole võimalik neid selles punktis täpselt esitada.

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtulõivu õigeaegselt?

Kui hageja ei maksa kohtulõivu õigeaegselt, jätkab kohus siiski menetlust ja vajaduse korral võib kohtulõivu täitmisele pöörata.

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

ZST-1 (artikkel 6) annab õigusliku aluse sularaha, e-raha ja muude kohaldatavate maksevahendite, sealhulgas Euroopa maksekäsumenetluse lõivude tasumiseks.

Praktikas võib kohtulõivu maksta elektrooniliselt iga üksiku panga makseteenuse kaudu ja seda võib maksta ka otse makseteenuse pakkuja või see võib maksta ka kohtu sularaharegistri kaudu (sularaha või müügikoha terminalid).

Elektrooniliste maksete tegemiseks on igal pangal oma veebipõhine makseteenus.

Maksukohustuslane võib tasuda kohtulõivu eelnevalt kohtule taotluse esitamise ajal, kuid ta võib esitada kohtule taotluse ja oodata, et kohus saadab talle maksekorralduse, milles lisaks maksmisele kuuluva kohtulõivu summale tuleb esitada ka muu makse tegemiseks vajalik teave.

Mida teha pärast makse tegemist?

Kui kohtulõiv tasutakse, viidates asjakohasele viitele (mille kohus teatab võlgnikule kohtulõivu tasumise järjekorras), ei ole maksukohustuslane kohustatud esitama kohtule maksetõendit. Kõnealusel juhul teavitatakse kohut eriotstarbelise e-pangandussüsteemi (UJnet) kaudu tehtud maksest, kui see on õige viitega konkreetse makse kindlaksmääramisel otsustava tähtsusega.

Kui aga kohtulõiv tasutakse ilma nõuetekohase viiteeta, peab maksukohustuslane esitama kohtule maksetõendi. Sellise sertifikaadi kehtivuse jaoks ei ole ette nähtud mingeid erilisi vormilisi tingimusi. Selle tõendi alusel kontrollib kohus vajaduse korral UJPnet’i kohtulõivu tasumist (eelkõige juhul, kui kohtulõivu ei maksta kohtu kassas).


See on sisu masintõlge. Lehekülje omanik ei vastuta masintõlgitud teksti kvaliteedi eest.

Viimati uuendatud: 02/09/2019