Stäng

NU FINNS EN NY BETAVERSION AV PORTALEN!

Testa betaversionen av den europeiska e-juridikportalen och berätta vad du tycker!

 
 

Sökväg

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Europos mokėjimo įsakymo procedūros atveju taikomi teismo mokesčiai - Slovakija

Den här sidan har maskinöversatts och kvaliteten kan inte garanteras.

Kvaliteten på den här översättningen har bedömts som: otillförlitlig

Var översättningen till någon hjälp?


Įvadas

Kokie mokesčiai taikomi?

Kiek turiu mokėti?

Kas atsitiks, jei laiku nemoku žyminio mokesčio?

Kaip sumokėti žyminius mokesčius?

Ką daryti po mokėjimo?

Įvadas

Įstatymas Nr. 71/1992 dėl teismo mokesčių ir mokesčių už išrašus iš nuosprendžių registro (su pakeitimais).

Teismo mokesčius taip pat galima sumokėti mokėjimo kortele arba pervesti iš banko sąskaitos arba užsienio banko filialo.

Kokie mokesčiai taikomi?

Pagal Įstatymo Nr. 71/1992 dėl žyminių mokesčių 1 skirsnį ir už išrašą iš teistumo (su pakeitimais) teismo mokesčiai renkami už atskirus teismo veiksmus ar veiksmus, jeigu jie atliekami remiantis administracinių ir valdžios institucijų, nurodytų teismo mokesčių sąraše, prašymu ir veiksmais, ir mokesčio už išrašą iš teistumo registro, pridėtą prie Akto.

Mokesčiai taip pat renkami už veiksmus ir operacijas, atliekamus tuo atveju, kai nėra pasiūlymo, už kurį atsakingas asmuo, jei tai aiškiai numatyta tvarkaraštyje.

Kiek turiu mokėti?

Mokesčio tarifas nustatomas kaip procentinis dydis, atsižvelgiant į apmokestinamąją vertę arba nustatytą sumą. Kai mokesčio tarifas yra nustatytas procedūrai, tai reiškia, kad byla nagrinėjama vienoje instancijoje. Už apeliacinį skundą dėl bylos esmės imamas toks pat mokestis.

Europos vykdomojo rašto dėl apmokėjimo išdavimo procedūros, jei konkretus tarifas nėra nustatytas, paraiška yra 6 % (iš atlyginimo) ginčo objekto arba ginčo dalyko kainos, bet ne mažesnė kaip 16,50 EUR. Ta pati nuostata taikoma prieštaravimo pareiškimo pateikimui.

Kas atsitiks, jei laiku nemoku žyminio mokesčio?

Jeigu ieškinys, ieškinys, apeliacinis skundas arba kasacinis skundas nesumokamas, teismas pakviečia asmenį, kuriam tenka prievolė sumokėti mokestį per jo nustatytą terminą, paprastai per dešimt dienų nuo oficialaus pranešimo gavimo dienos; jeigu, nepaisant kvietimo, mokestis nesumokamas per nustatytą terminą, teismas sustabdo bylos nagrinėjimą. Jeigu mokestis nesumokamas, apie tai turi būti pranešta mokesčių mokėtojui oficialiame pranešime.

Už mokesčio nemokėjimą teismas nesustabdo bylos, jeigu:

  1. į jį jau buvo kreiptasi dėl klausimo esmės,
  2. išplėstas taikymas, taikymas, priešieškinio arba priešieškinio taikymas toje pačioje byloje po to, kai pagrindinėje byloje inicijuotas veiksmas;
  3. reikalauja sumokėti pagal šį įstatymą numatytą koregavimo sumą;
  4. yra mokestis už mokestį skolininkui pateikiant prašymą taikyti skubos priemonę;
  5. prašymas atleisti nuo žyminių mokesčių buvo pateiktas iki teismo mokesčio sumokėjimo laikotarpio pabaigos; jeigu teismas prašymą priima tik iš dalies, jis ragina asmenį, kuriam tenka prievolė sumokėti žyminį mokestį, tokiu mastu, kokiu netaikoma išimtis.

Kaip sumokėti žyminius mokesčius?

Teismų surinkti mokesčiai, teismų ir prokuratūrų valdžios institucijos apmokami grynaisiais pinigais, kortele, paštu arba banko sąskaita arba užsienio banko filiale. Per juridinio asmens techninę įrangą, kurios 100 % akcijų turi valstybės, kuri yra sistemos valdytoja, dalis, mokesčiai mokami grynaisiais pinigais, naudojant mokėjimo kortelę arba iš banko sąskaitos arba užsienio banko filialo, jeigu kompetentinga institucija turi tam sąlygas. Grynaisiais pinigais mokesčiai gali būti mokami, jei teismai, teismų administracinės institucijos ir prokuratūra moka mokestį už tą mokėjimo būdą ir, jeigu konkrečiu atveju mokestis neviršija 300 EUR, be 17 punkto mokesčio (įmonių registro bylų atveju), kuris gali būti mokamas grynaisiais pinigais, net jei jis viršija 300 EUR, net jei teismas, teismas ar prokuratūra dalyvauja centrinėje mokesčių įrašų sistemoje, mokesčiai, sumokėti iš banko sąskaitos, mokėjimo kortelės, banko pervedimo arba filialo sąskaitos, mokami į sistemos operatoriaus sąskaitą.

Ką daryti po mokėjimo?

Mokėjimą galima įrodyti pateikiant įprastą mokėjimo pagal įprastą mokėjimo tvarką įrodymą, kuris priklauso nuo mokėjimo formos, t. y. mokėjimo kvito, pašto kvito, sąskaitos lapelio ir t. t.


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Paskutinis naujinimas: 02/09/2019