Sluiten

BÈTAVERSIE VAN HET PORTAAL NU BESCHIKBAAR!

Bezoek de bètaversie van het Europees e-justitieportaal en vertel ons wat u ervan vindt!

 
 

Kruimelpad

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Tiesas izdevumi maza apmēra prasību procedūrā - Igaunija

De tekst op deze pagina is een automatische vertaling. De kwaliteit wordt niet gegarandeerd.

De kwaliteit van deze vertaling werd beoordeeld als: onbetrouwbaar

Vindt u deze vertaling nuttig?


Ievads

Kādas maksas tiek piemērotas?

Cik man jāmaksā?

Kas notiek, ja man laikus ir jāmaksā tiesas nodevas?

Kā es varu segt tiesāšanās izdevumus?

Kas man jādara pēc maksājuma veikšanas?

Ievads

Iesniedzot pieteikumu Eiropas procedūrā maza apmēra prasībām Igaunijas tiesā, valsts nodeva ir jāmaksā vienlaikus ar valsts pieteikumu. Civilprocesa kodeksu un Valsts nodevu likumu attiecībā uz valsts nodevām un citiem procesuālajiem izdevumiem reglamentē Civilprocesa kodekss. Valsts nodevu un tiesvedības izmaksas tiesā var segt tikai ar bankas pārskaitījumu.

Kādas maksas tiek piemērotas?

Iesniedzot pieteikumu, valsts nodeva ir jāmaksā kā tiesāšanās izdevumi.

Cik man jāmaksā?

Iesniedzot pieteikumu Eiropas procedūrā maza apmēra prasībām pirms Igaunijas tiesas, tiesas nodeva ir tāda pati kā pieteikuma iesniegšanas brīdī. Valsts nodevas apmērs ir atkarīgs no naudas summas. Piemēram, EUR 500 ir jāmaksā valsts nodeva EUR 100 apmērā, EUR 1 000 — par pieprasījumu pēc lielākās summas — EUR 175, EUR 1 500 — par pieprasījumu pēc lielākās summas — EUR 200 un EUR 2 000 — par pieprasījumu pēc EUR 225.

Kas notiek, ja man laikus ir jāmaksā tiesas nodevas?

Valsts nodevu izmaksā avansā pēc pieteikuma iesniegšanas. Ja tiesas nodeva nav samaksāta, tiesa dod prasītājam iespēju samaksāt valsts nodevu tiesas noteiktajā termiņā. Ja tiesas nodeva nav samaksāta tiesā noteiktajā termiņā, tiesa atsakās pieņemt pieteikumu.

Kā es varu segt tiesāšanās izdevumus?

Maksu var maksāt tikai ar bankas pārskaitījumu. Kredītkartes netiek pieņemtas. Finanšu ministrija ir maksājuma saņēmējs par visiem maksājumiem, kas jāveic tiesām.

Ja valsts nodeva tiek samaksāta avansā, tā ir jānorāda iespējami precīzi, par kuru tiek maksāta valsts nodeva. Ja valsts nodeva tiek maksāta caur portālu, piemēram, izmantojot Uzņēmumu reģistrācijas portālu vai atvērtu elektronisku datni, maksājums vienmēr rada unikālu atsauces numuru, kas saistīts ar konkrēto prasījumu.

Papildu informācija par valsts nodevu kontiem un atsauces numuriem tiesās ir atrodama Saite atveras jaunā logā Tiesu tīmekļa vietnē.

Kas man jādara pēc maksājuma veikšanas?

Tiesai ir jāsniedz informācija, kas apstiprina valsts nodevas samaksu, lai tiesa varētu pārbaudīt valsts nodevas saņemšanu. Šādi dati ietver: maksātāja vārds, bankas konts un konts, kurā samaksāta nodeva, ir samaksātā summa. Tiesa var pārbaudīt maksājumu elektroniski, kā rezultātā nav nepieciešams izdot maksājuma rīkojumu, kas apliecina valsts nodevas samaksu. Tiesa vajadzības gadījumā tomēr var to lūgt.


Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.

Lapa atjaunināta: 19/09/2019