Zapri

BETA RAZLIČICA PORTALA JE ZDAJ NA VOLJO!

Obiščite BETA različicoevropskega portala ePravosodje in opišite svojo izkušnjo!

 
 

Navigacijska pot

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Soudní poplatky související s řízením o drobných nárocích - Estonsko

Stran je strojno prevedena in njena kakovost ni zajamčena.

Kakovost prevoda je: nezanesljiva

Ali menite, da je ta prevod koristen?

Je-li soudní poplatek zaplacen na základě soudního rozhodnutí, musí být zaplacen na účet uvedený v rozsudku a musí být použit referenční číslo uvedené v rozsudku.


Úvod

Jaké poplatky platí?

Kolik budu platit?

Co se stane, pokud nezaplatím včas?

Jak a kde soudní poplatky uhradit?

Co mám udělat po zaplacení?

Úvod

Pokud podáte návrh k soudu v Estonsku v rámci evropského řízení o drobných nárocích, budete muset zaplatit stejný státní poplatek jako v případě podání vnitrostátní žádosti. Státní poplatky a další procesní náklady se řídí občanským soudním řádem a zákonem o státních poplatcích. Státní poplatky a procesní náklady, které mají být zaplaceny soudu, mohou být uhrazeny pouze bankovním převodem.

Jaké poplatky platí?

Při podání přihlášky budete muset uhradit státní poplatek na úhradu nákladů řízení.V průběhu řízení mohou být připočteny další procesní náklady, jako jsou náklady na doručení procesních písemností, náklady na překlad.

Kolikmůžu zaplatit?

Pokud podáváte návrh k soudu v Estonsku v rámci evropského řízení o drobných nárocích, státní poplatek, který budete muset zaplatit, je stejný jako v případě podání vnitrostátní žádosti. Výše státního poplatku závisí na výši částky, kterou požadujete. Například soudní poplatek ve výši 100 EUR za pohledávku ve výši 500 EUR, 175 EUR za pohledávku ve výši 1000 EUR, 200 EUR za pohledávku ve výši 1500 EUR a 225 EUR za pohledávku ve výši 2000 EUR.

Co se stane, pokud nezaplatím včas?

Při podání žádosti musíte uhradit státní poplatek předem. Pokud jste nezaplatili státní poplatek, soud vám poskytne možnost jej zaplatit ve lhůtě stanovené soudem. Pokud v této lhůtě nezaplatíte státní poplatek, soud vaši žádost zamítne.

Jak a kde soudní poplatky uhradit?

Státní poplatky lze hradit pouze bankovním převodem. Kreditní karty nejsou akceptovány. U všech plateb, které mají být provedeny soudům, je příjemcem ministerstvo financí.

Je-li státní poplatek zaplacen předem, musí být ve vysvětlení platebního rozkazu co nejpřesněji uvedeno, za který úkon má být zaplacen státní poplatek. Je-li žádost podána prostřednictvím Odkaz se otevře v novém okně.veřejného elektronického souboru, může být státní poplatek zaplacen ve stejném prostředí jako bankovní spojení.Je-li soudní poplatek zaplacen na základě soudního rozhodnutí, musí být zaplacen na účet uvedený v rozsudku a musí být použit referenční číslo uvedené v rozsudku.

Více informací o účtech státních poplatků a referenčních číslech Odkaz se otevře v novém okně.soudů naleznete na internetových stránkách estonských soudů.

Co mám udělat po zaplacení?

Musíte soudu poskytnout informace potvrzující zaplacení státního poplatku, aby soud mohl ověřit přijetí státního poplatku. Jedná se o tyto údaje: jméno osoby, která hradí státní poplatek, údaje o bance a účtu, na který byl zaplacen státní poplatek, zaplacená částka a datum platby. Soud může ověřit přijetí platby elektronicky, tj. nemusíte předkládat platební rozkaz potvrzující úhradu státního poplatku. Soud však o to může v případě potřeby požádat.


Toto je strojový překlad. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Poslední aktualizace: 19/11/2020