Zavrieť

BETA VERZIA PORTÁLU JE UŽ DOSTUPNÁ!

Navštívte BETA verziu Európskeho portálu elektronickej justície a napíšte nám, čo si o nej myslíte.

 
 

Navigačný riadok

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Kohtukulud seoses väiksemate kohtuvaidluste menetlusega - Ungari

Ide o strojový preklad tejto stránky - vlastník webovej lokality neručí za jeho kvalitu.

Kvalita tohto prekladu bola ohodnotená ako: nespoľahlivá

Je podľa vás tento preklad užitočný?


Sissejuhatus

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Kui palju ma maksan?

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtukulusid õigeaegselt?

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

Mida on vaja teha pärast seda, kui ma olen tasunud maksu?

Sissejuhatus

Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. juuli 2007. aasta määruse (EÜ) nr 861/2007 (millega luuakse Euroopa väiksemate kohtuvaidluste menetlus) kohase väikese nõude täitmisele pööramise kohtulõivu eeskirjad on sätestatud 1990. aasta XCIII seaduses kohustuste kohta. Nende eeskirjade kohaselt peab menetluse algatamise ajal maksma lõivu, mis võrdub 6 % ga nõude väärtusest, ostes postitempli tollimaksu või makstes maksu riiklikule maksuhaldurile. Samuti on see riigi maksuametile ülekannete kaudu taskukohane.

Milliseid tasusid kohaldatakse?

Kohtulõiv tasutakse menetluse algatamise ajal.

Kui palju ma maksan?

Rahalise nõude puhul nõude summa, millest on maha arvatud sissemaksed (intress, kulu), mitterahalise nõude puhul, mis moodustab 6 % nõude hinnangulisest väärtusest, kuid mitte vähem kui 15.000 Ungari forintit. Rahalise nõude puhul, mille rahaühik ei ole HUF, makstakse nõude summa seoses forint kursiga keskpanga vahetuskursi alusel, mis kehtis taotluse vormi esitamise päeval.

Mis juhtub, kui ma ei maksa kohtukulusid õigeaegselt?

Kui hageja ei tasu lõivu menetluse algatamise ajal, nõuab kohus tasu maksmist. Kui taotleja sellest tähtajast kinni ei pea, lükkab kohus taotluse tagasi.

Kuidas ma saan tasuda kohtukulud?

  1. Hageja võib tempelmaksu tasuda tempelmaksuga. Tempelmaksu saab osta postkontoritest. Tempelmaksu maksmise korral ümardatakse kohtukulud ümardatakse selliselt, et ülejäänud 50 HUF jäetakse välja ja 50 HUF ja suurem summa on arvutatud 100 Ungari forintina.
  2. Taotleja võib maksta riigilõivu ka riigi maksuhalduri kehtestatud lõivu alusel. Sel juhul adresseeritakse taotlus riigi maksuhaldurile koos taotluse koopiaga ja võimaluse korral ülekandega, kasutades riigi maksuhalduri poolt kättesaadavaks tehtud sularaha ülekandekorraldust, või ülekandega riikliku maksuhalduri määratud kontonumbrile või võimaluse korral maksekaardiga. Kohtulõivu kehtestamiseks võib taotluse vormi esitada riikliku Maksu- ja Tolliameti mis tahes maakondlikule (kapitali) direktoraadile.

Mida on vaja teha pärast seda, kui ma olen tasunud maksu?

  1. Juhul, kui lõiv on tasutud, lüüakse tempelmaks hagiavaldusele ja seejärel esitatakse hagiavaldus kohtule. Klient ei tembeldata ega kohalda templimaksu tempelmaksu.
  2. Kui menetlustasu makstakse tasu eest, kinnitab riiklik maksuhaldur taotluse alusel taotluse maksustamise eesmärgil ja esitab seejärel kohtule taotluse.

See on sisu masintõlge. Lehekülje omanik ei vastuta masintõlgitud teksti kvaliteedi eest.

Viimati uuendatud: 18/09/2019