Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

  • Pradžia
  • ...
  • ...
  • ...
  • Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo atveju taikomi teismo mokesči

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Tiesas izdevumi maza apmēra prasību procedūrā - Nīderlande

Šis puslapis išverstas mašininio vertimo priemone ir jo kokybė negali būti užtikrinta.

Šio vertimo kokybė: nepatikima

Ar šis vertimas Jums naudingas?


IEVADS

Kādas ir piemērojamās likmes?

Cik man būs jāmaksā?

Kas notiek, ja ES samaksāt tiesas nodevas par laiku?

Kā man ir jāmaksā tiesas nodevas?

Pēc maksājuma, ko man darīt?

IEVADS

Gūtos panākumus saistībā ar procedūru maza apmēra prasību pārrobežu gadījumos (Regula (EK) Nr. 861/2007, kas stājās spēkā 2009. gada 1. janvāris, ir iesniegts tiesā, kurai saskaņā ar parastajiem noteikumiem par teritoriālo jurisdikciju ir kompetenta. Eiropas procedūru maza apmēra prasībām, ir paredzēta, lai vienkāršotu un paātrinātu pārrobežu prasību gadījumos, kas nepārsniedz EUR 2000. Regulu piemēro visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, izņemot Dāniju.

Iesaistītās puses Eiropas procedūru maza apmēra prasībām var izmantot kā alternatīvu dalībvalstu tiesību aktos paredzētām procedūrām. Vienā dalībvalstī pieņemtu spriedumu Eiropas procedūrā maza apmēra prasībām atzīst un izpilda citā dalībvalstī — nav nepieciešama nekāda deklarācija par tā izpildi un nav iespējams nekādā veidā iebilst pret tā atzīšanu.

Ir izstrādātas veidlapas maza apmēra prasību procedūrām ir pieejami visās valodās. Lai uzsāktu procedūru, “Form A” jābūt aizpildītiem. Visi attiecīgi dokumenti, piemēram, kvītis, rēķini u.c. veidlapai jāpievieno.

Tā ir rakstiskā tiesvedība, ja vien tiesa neuzskata, ka nepieciešama mutiska lietas izskatīšana. Turklāt regula lietas pusēm un tiesai nosaka termiņus, lai tiesāšanos paātrinātu. Regula paredz septiņas standarta veidlapas. Jūs varat aizpildīt tiešsaistes veidlapu. Skatīt arī, inter alia, informāciju par maza apmēra prasībām.

A veidlapa ir jānosūta tiesai, kurai ir jurisdikcija attiecīgajā lietā. Tiklīdz Tiesa ir saņēmusi prasības pieteikuma veidlapu, tā aizpilda “Atbildes veidlapas” attiecīgo daļu. 14 dienu laikā pēc prasības pieteikuma veidlapas saņemšanas tiesa tās kopiju kopā ar atbildes veidlapu izsniedz atbildētājam. Atbildētāja rīcībā ir 30 dienas atbildes sniegšanai, un viņam/viņai ir jāaizpilda atbildes veidlapas attiecīgā daļa. Tiesai 14 dienu laikā prasītājām jānosūta atbildes kopija.

30 dienu laikā pēc atbildētāja atbildes saņemšanas (ja viņš/viņa sniedz atbildi) tiesai ir vai nu jāpieņem spriedums par maza apmēra prasību, vai jāpieprasa papildu rakstiska informācija no pusēm, vai jāaicina puses uz lietas mutisku izskatīšanu. Ja notiek lietas mutiska izskatīšana, advokāta klātbūtne nav obligāta.

Pamatojoties uz minēto veidlapu (ko varētu būt vajadzīgs iztulkot otras dalībvalsts valodā) un sprieduma kopiju, spriedums bez jebkādām papildu formalitātēm ir izpildāms visās pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Sprieduma izpildi citā dalībvalstī var atteikt tikai viena iemesla pēc, proti, tad, ja tas ir pretrunā citam spriedumam, kas attiecībā uz tām pašām pusēm pieņemts citā dalībvalstī. Izpildi veic saskaņā ar tās dalībvalsts noteikumiem un procedūrām, kurā spriedums tiek izpildīts.

Sīkāka informācija par Eiropas procedūru maza apmēra prasībām vai valstu procedūrām, izvēlieties kādu no labajā pusē redzamajiem karodziņiem.

Lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu apmeklējiet mūsu lapas par maza apmēra prasībām

Jūs varat apskatīt visus aizpildīt veidlapas tiešsaistē, izmantojot vienu no šīm saitēm, noklikšķinot uz tās. Ja jums jau ir veidlapu un ir saglabāts uzmetums, to var ielādēt, izmantojot pogu “Augšupielādēt pagaidu versiju”. N.B.: Ja esat izmantojis tikai ar augstas izšķirtspējas, veidlapas var aizpildīt tiešsaistē;

Aizpildīt veidlapu tiešsaistē: https://e-justice.europa.eu/content_small_claims_forms-177-nl.do

Lejupielādējiet tukšu veidlapu šeit: https://e-justice.europa.eu/content_small_claims_forms-177-nl.dohttps://e-justice.europa.eu/content_small_claims_forms-177-nl.do

Kādas ir piemērojamās likmes?

Piemērojamās likmes 2016. gadam ir sadalīts šādi:

Raksturu un darbības

Tiesas reģistrācijas nodeva fizisku personu

Tiesas reģistrācijas nodeva fiziskām personām

Tiesas kancelejā onvermogenden maksa

Gadījumos, kas saistīti ar parādu vai pieprasījums:

— nenoteikta vērtības vai

— ar ierobežojumu ne vairāk kā

EUR 500

EUR 117

EUR 79

EUR 79

Gadījumos, kas saistīti ar parādu vai ar vairāk nekā

EUR 500 un nepārsniedz EUR 12.500.

EUR 471

EUR 223

EUR 79

Sīkāku informāciju skatīt: Saite atveras jaunā logāRechtspraak.nl un juridiskās palīdzības padomeSaite atveras jaunā logāhttp://www.rvr.org

Cik man būs jāmaksā?

Tiesas nodevas apmērs ir atkarīgs no prasības vai pieteikuma skatīt arī: Kādi ir piemērojamie tarifi.

Kas notiek, ja ES samaksāt tiesas nodevas par laiku?

Tiesas nodevas būtu jāmaksā avansā. Pēc 1 mēneša maksājumu, tiek plānots, ka atlaišanas un tādēļ nav izskatīts.

Kā man ir jāmaksā tiesas nodevas?

A kontā var pārskaitījuma veidā, (elektroniski vai ne).

Pēc maksājuma, ko man darīt?

Pēc atbildētāja pieprasījuma un atbildes veidlapa un tā jānosūta atpakaļ.


Šis ir satura mašīntulkojums. Šīs lapas īpašnieks neuzņemas pilnīgi nekādu atbildību par šī mašīntulkojuma kvalitāti.

Lapa atjaunināta: 28/04/2016