Bezárás

MÁR ELÉRHETŐ A PORTÁL BÉTA VERZIÓJA!

Látogasson el az európai igazságügyi portál béta verziójának felületére, és mondja el nekünk, milyennek találja!

 
 

Navigációs útvonal

  • Főoldal
  • ...
  • ...
  • ...
  • A kis értékű követelésekre vonatkozó eljárással kapcsolatos bírósági illetékek

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Kohtukulud seoses väiksemate kohtuvaidluste menetlusega - Poola

Ez az oldal gépi fordítás eredménye – a fordítás minőségét nem áll módunkban garantálni.

Az értékelés alapján ennek a fordításnak a minősége: nem megbízható

Ön szerint használható ez a fordítás?


Sissejuhatus

Milliseid tasusid nõutakse?

Kuidas ma selle eest maksma?

Mis juhtub, kui te ei ole ma pean maksma õigeaegselt?

Riigilõivu?

Mida peaksin tegema pärast?

Sissejuhatus

Tasude küsimuse tsiviilmenetluses reguleerib 28. juuli 2005. aasta seadus kohtukulude kohta tsiviilasjades (ametlik väljaanne nr 2014, 1025). Põhimõtteliselt makstakse tasu iga taotluse kohta ja seega tuleb esitada vastavalt regulatiivkomitee menetlusele, mis on ette nähtud määruse (EÜ) nr 861/2007 ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. juuli 2007. aasta määrus, millega luuakse Euroopa väiksemate kohtuvaidluste menetlus (edaspidi: EDR) asutamine.
Poola õiguses on võimalus taotleda vabastust sellised kulud vastavalt kõnealuse seaduse (IV jaotis — vabastus menetluskulude).

Milliseid tasusid nõutakse?

Seoses nn „fikseeritud tasu kohaldatakse.

Kuidas ma selle eest maksma?

Alates sellest, kui Euroopa väiksemate kohtuvaidluste menetluse raames võetakse: kindlaksmääratud tasu, 100 Poola zlotti (akti artikkel 27b kohtukulude kohta tsiviilasjades). Ka sama tasu (artikkel 18w koostoimes artikkel 27b).

Mis juhtub, kui te ei ole ma pean maksma õigeaegselt?

artikkel 1262 lõike 1 kohaselt 17. november 1964. aasta tsiviilkohtumenetluse seadustiku (Ametlik väljaanne nr 43, punkt 269, muudetud), K. P. C., Esimese Astme Kohus ei võtnud mingeid meetmeid pärast kirja, mis ei ole tasutud. Seetõttu tuleb tasu maksta siis, kui esitatakse taotlus (Euroopa Kohus) või taotleda vabastust menetluskulusid.

Tasumata menetluslikke tagajärgi reguleeritakse muu hulgas artikkel 130 ja 1302.Lingil klikates avaneb uus akenhttp://lex.online.wolterskluwer.pl/WKPLOnline/index.rpc#hiperlinkText.rpc?hiperlink=type=tresc:nro=Powszechny.1283788:part=a130&full=1Lingil klikates avaneb uus akenhttp://lex.online.wolterskluwer.pl/WKPLOnline/index.rpc#hiperlinkText.rpc?hiperlink=type=tresc:nro=Powszechny.1283788:part=a130(2)&full=1

Vastavalt artikkel 130k punkt c — Kui menetlusdokumendi (sealhulgas kaitse), ei saa olla õige, sest maksu tasumata (kohtunik) esimees kutsub taotleja tema märkuste kohta, selle eest maksma tagasi ühe nädala jooksul. Kui tagaotsitav isik, kes elavad välisriigis, kuid kellel puudub esindus Poolas, eesistuja (kohtunik) kehtestatakse tähtaeg, mis ei tohi olla lühem kui üks kuu. Pärast nimetatud ajavahemiku lõppu, makstakse pool. Kirjas on määratud tähtaja jooksul alates taotluse esitamise kuupäevast.

artikkel 1302k. — Pr punkti c ning advokaadi või esitanud patendivolinik, kes ei olnud nõuetekohaselt makstud tasude avalikustada, kui fikseeritud tasu on arvutatud, võttes aluseks suhteline või esitatud vaidluse eseme väärtus. Kui ühe nädala jooksul alates korralduse kätteandmisest kirja tagasi makstud, tuleb see mõju alates märkuste esitamise esialgne kuupäev.

Riigilõivu?

Kuidas tasute kohtukulud tsiviilasjades reguleerib rozporządzenieministra käsitleva 31. jaanuar 2006. aasta Kohtulõivude makseviisid tsiviilasjades (Dz.U. nr 27, rubriik 199), mis kujutab endast eespool nimetatud õigusaktide rakendusakt kohtukulude kohta.Lingil klikates avaneb uus akenhttp://lex.online.wolterskluwer.pl/WKPLOnline/index.rpc#hiperlinkText.rpc?hiperlink=type=tresc:nro=Powszechny.475138&full=1

Tsiviilasjades Kohtulõivu tuleb maksta seoses jooksevkonto alusel pädev kohus (teavet sellise konto võib saada otse või oma veebilehel või justiitsministeeriumi veebisaidil otse kassa), esimese astme kohtu või tasu, mida võib osta templite Avaliku Teenistuse Kohtu kassast.

Mida peaksin tegema pärast?

Pärast litsentsitasu maksmist ja mis tahes puudujääke Euroopa kohus hakkab asja arutama kinnisel istungil. Kohus võib kohtuistungi vaid juhtudel, mis on sätestatud määruses 861/2007.


See on sisu masintõlge. Lehekülje omanik ei vastuta masintõlgitud teksti kvaliteedi eest.

Viimati uuendatud: 03/02/2016