Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

  • Pradžia
  • ...
  • ...
  • ...
  • Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo atveju taikomi teismo mokesči

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo atveju taikomi teismo mokesči - Švedija


Įvadas

Kokie mokesčiai taikytini?

Kiek turiu mokėti?

Kas bus, jeigu laiku nesumokėsiu teismo mokesčių?

Kaip galiu sumokėti teismo mokesčius?

Ką turiu daryti sumokėjęs?

Įvadas

Kai pradedama bet kuri iš toliau nurodytų procedūrų, taikoma toliau nurodyta pareiškimo mokesčio suma.

A kategorija………………………………… 900 SEK (1) /…/ civiliniai ieškiniai pagal 2007 m. liepos 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 861/2007, nustatantį Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą (Reglamento (1987:452) dėl mokesčių bendrosios kompetencijos teismuose priedas).

Pareiškimo mokestis mokamas teismui, kuriam teikiamas ieškinys. Šiuo metu elektroniniu būdu per interneto svetainę mokesčio sumokėti neįmanoma.

1) Ši suma taikoma nuo 2014 m. liepos 1 d.

Kokie mokesčiai taikytini?

Ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrai taikomas tik vienas pareiškimo mokestis, kuris sumokamas, kai pareiškimas teikiamas teismui. Už procedūrą arba procesines priemones neimami jokie kiti mokesčiai.

Kiek turiu mokėti?

Pareiškimo mokestis, kuris nuo 2014 m. liepos 1 d. yra 900 SEK, yra visa už procedūrą imama suma.

Kas bus, jeigu laiku nesumokėsiu teismo mokesčių?

Jeigu po to, kai būsite paragintas užbaigti pareiškimo pateikimą atliekant mokėjimą, nesumokėsite pareiškimo mokesčio, byla bus nutraukta ir teismas jūsų ieškinio nenagrinės. Po bylos nutraukimo galima pateikti naują ieškinį dėl to paties dalyko.

Kaip galiu sumokėti teismo mokesčius?

Pareiškimo mokestį galima sumokėti grynaisiais pinigais arba kortele teismo priimamajame arba per teismų sąskaitą PlusGiro. Kontaktinę informaciją apie teismą ir sąskaitos numerį galima rasti Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Ką turiu daryti sumokėjęs?

Atlikęs mokėjimą neprivalote imtis jokių kitų veiksmų, mokėjimo įrodymo paprastai neprivalote pateikti. Teismas atliktus mokėjimus priskiria teismui pateiktiems ieškiniams. Kad jūsų ieškinį būtų lengviau priskirti jūsų mokėjimui, būtinai nurodykite visą savo vardą ir pavardę ir visą priešingos šalies vardą ir pavardę. Visada išsaugokite mokėjimo patvirtinimą, nes pagal jį prireikus galima atsekti mokėjimą.


Šio puslapio turinį nacionaline kalba tvarko atitinkamos valstybės narės. Vertimus atliko Europos Komisijos tarnyba. Į kompetentingos nacionalinės institucijos originale įvestus pakeitimus vertimuose gali būti neatsižvelgta. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės ar teisinių įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą ar nurodomą informaciją ar duomenis. Daugiau informacijos apie už šį puslapį atsakingos valstybės narės autorių teisių taisykles rasite puslapyje „Teisinė informacija“.
Šiuo metu valstybės narės, atsakingos už svetainės puslapių, kuriuose pateikiamas nacionalinis turinys, administravimą, atnaujina šios svetainės turinį, atsižvelgdamos į planuojamą Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos. Jeigu svetainės turinys dar neatspindi Jungtinės Karalystės išstojimo fakto, toks neatitikimas yra netyčinis ir bus ištaisytas.

Paskutinis naujinimas: 08/04/2020