Zapri

BETA RAZLIČICA PORTALA JE ZDAJ NA VOLJO!

Obiščite BETA različicoevropskega portala ePravosodje in opišite svojo izkušnjo!

 
 

Navigacijska pot

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Opłaty sądowe – postępowanie w sprawie drobnych roszczeń - Szwecja

Stran je strojno prevedena in njena kakovost ni zajamčena.

Kakovost prevoda je: nezanesljiva

Ali menite, da je ta prevod koristen?


Wprowadzenie

Jakie opłaty mają zastosowanie?

Ile płaci?

Co się stanie, jeśli nie zapłacę opłat sądowych w odpowiednim czasie?

W jaki sposób mogę uiścić opłaty sądowe?

Co należy zrobić po dokonaniu płatności?

Wprowadzenie

„Opłata za wniosek jest rozliczana w następującej wysokości na początku każdego z następujących opłat:

Kategoria A:....... SEK 900 (1)/.../Postępowania cywilne na mocy rozporządzenia (WE) nr 861/2007 z dnia 11 lipca 2007 r. ustanawiającego europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń” (załącznik do rozporządzenia (1987: 452) w sprawie opłat przed sądami powszechnymi).

Opłatę za rozpatrzenie wniosku wnosi się do sądu, przed którym wytoczono powództwo. Obecnie nie ma możliwości wniesienia opłaty drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej.

(1) Kwotę stosuje się od dnia 1 lipca 2014 r. 

Jakie opłaty mają zastosowanie?

W przypadku postępowania w sprawie drobnych roszczeń należy uiścić tylko jedną opłatę za rozpatrzenie wniosku w chwili wniesienia pozwu do sądu. Nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat proceduralnych lub proceduralnych.

Ile płaci?

Całkowita kwota przewidziana w tej procedurze to opłata za rozpatrzenie wniosku, która po dniu 1 lipca 2014 r. wynosi 900 SEK.

Co się stanie, jeśli nie zapłacę opłat sądowych w odpowiednim czasie?

Jeżeli nie uisz opłaty za wniosek, po złożeniu wniosku o uzupełnienie wniosku o płatność, sprawa zostanie odrzucona, a sąd nie rozpatrzy Pani/Pana wniosku. Po odrzuceniu możliwe jest złożenie nowego wniosku o tę samą przyczynę.

W jaki sposób mogę uiścić opłaty sądowe?

Opłatę za rozpatrzenie wniosku uiszcza się za pomocą środków pieniężnych lub płatności kartą przy odbiorze Trybunału Sprawiedliwości lub za pośrednictwem Sądu Pierwszej Instancji (Plus) Sądu Pierwszej Instancji. SąLink otworzy się w nowym oknie to dane kontaktowe sądów i dane dotyczące numeru rachunku.

Co należy zrobić po dokonaniu płatności?

Po dokonaniu płatności nie muszą Państwo podejmować żadnych środków, a co do zasady nie przedstawia dowodu zapłaty. Sąd odpowiada płatnościom dokonanym wraz z wnioskami złożonymi do Trybunału. Aby ułatwić dopasowanie zgłoszenia do Państwa wniosku o płatność, proszę podać pełną nazwę i imię i nazwisko kontrahenta przy dokonywaniu płatności. Zawsze zapisać wiadomość potwierdzającą, która w razie potrzeby może zostać wykorzystana do prześledzenia płatności.


Ta wersja treści strony została przetłumaczona maszynowo. Autorzy tej strony nie ponoszą odpowiedzialności za jakość tłumaczenia maszynowego.

Ostatnia aktualizacja: 18/09/2019