Zatvori

BETA VERZIJA PORTALA SADA JE DOSTUPNA!

Posjetite BETA verziju europskog portala e-pravosuđe i pošaljite nam povratne informacije!

 
 

Navigacijski put

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Sulaikymas ir suimtųjų perdavimas

Ova je stranica strojno prevedena i njezina kvaliteta nije zajamčena.

Kvaliteta ovog prijevoda ocijenjena je kao: nepouzdana

Smatrate li ovaj prijevod korisnim?


ES padeda vykdyti kalinių reabilitaciją suteikdama jiems galimybę bausmę atlikti savo kilmės šalyje. Šiuo tikslu ji sukūrė sistemą, kurią taikant kaliniai gali būti grąžinami į ES šalį, iš kurios jie atvyksta ir kurių paprastai gyvena arba su kuriais jie palaiko glaudžius ryšius.


Sistema grindžiama 3 pamatiniais sprendimais:

Sprendimas dėl kalinių perdavimo į jų kilmės šalį

2008 m. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasPagrindų sprendime dėl laisvės atėmimo bausmių leidžiama kalinius grąžinti į šalį, kurioje jie paprastai gyvena. Taip yra dėl to, kad labiau tikėtina, jog kaliniai bus reabilituoti, jei jie galės atlikti bausmę savo šalyje.

Šiuo sprendimu gerinamas šalių tarpusavio bendravimas ir sudaromos sąlygos perduoti duomenis per nustatytus laikotarpius.

Nuo kada jis taikomas?

ES šalys šį pamatinį sprendimą turėjo turėjo perkelti į nacionalinę teisę iki 2011 m. gruodžio 5 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Ką jis pakeitė?

ES sprendimu pakeičiama Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEuropos konvencija dėl nuteistųjų asmenų perdavimo (1983) ir jos Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspapildomas protokolas (1997), nors šios konvencijos ir toliau bus taikomos ES nepriklausančioms šalims.

Sprendimas dėl probacijos priemonių nuteistųjų gyvenamojoje šalyje

Priėmus 2008 m. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspamatinį sprendimą dėl lygtinio atleidimo priemonių & alternatyviomis sankcijomis asmeniui galima grįžti į šalį, kurioje jie paprastai gyvena, jei:

  • jis buvo nuteistas ir paleistas lygtinai arba
  • jam paskirta alternatyvi sankcija

ne jo įprastinės gyvenamosios vietos valstybėje narėje

Tokiu atveju bausmės atlikimą prižiūri ta šalis, nes reabilitacija kilmės šalyje yra lengvesnė.

Nuo kada jis taikomas?

ES šalys šį pamatinį sprendimą turėjo turėjo perkelti į nacionalinę teisę iki 2011 m. gruodžio 6 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Ką jis pakeitė?

Sprendimas pakeitė atitinkamas Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas1964 m. Europos Tarybos konvencijos dėl lygtinai nuteistų arba lygtinai paleistų asmenų priežiūros nuostatas, tačiau ši konvencija bus toliau taikoma ne ES šalyse.

Sprendimas dėl alternatyvų kardomajam kalinimui

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasPagal 2009 m. pamatinį sprendimą taikomas sprendimų dėl priežiūros priemonių kaip alternatyvos kardomajam kalinimui tarpusavio pripažinimo principas.

Jei įtariamasis ikiteisminio tyrimo etapu laikinai paleidžiamas, pagal šį sprendimą atsakomybė vykdyti su laisvės atėmimu nesusijusią priežiūrą gali būti perduota įtariamojo įprastinės gyvenamosios vietos šaliai.

Tai leidžia ES piliečiams grįžti į kilmės šalį ir ten sulaukti teismo proceso kitoje ES šalyje pradžios. Kilmės šalyje jie prižiūrimi taikant su laisvės atėmimu nesusijusias priemones (pvz., jie privalo neišvykti iš nustatytos vietos arba kasdien registruotis policijoje). Taip išvengiama ilgo kardomojo kalinimo užsienyje.

Nuo kada jis taikomas?

Šis sprendimas turėjo turėjo būti perkeltas į nacionalinę teisę iki 2012 m. gruodžio 11 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Daugiau informacijos

Žr. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEuroPris ir Europos probacijos konfederacijosNuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas(CEP) informaciją.


Tai teksto mašininis vertimas. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

Posljednji put ažurirano: 27/11/2019