Uždaryti

JAU VEIKIA PORTALO BETA VERSIJA!

Apsilankykite beta versijos Europos e. teisingumo portale ir išsakykite, ką apie jį manote!

 
 

Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Sulaikymas ir suimtųjų perdavimas

Dėmesio! Šiame puslapyje originalo kalba (anglų) neseniai atlikta pakeitimų. Puslapį jūsų pasirinkta kalba šiuo metu rengia mūsų vertėjai.
Jis jau išverstas į šias kalbas: bulgarųispanųvokiečiųestųgraikųprancūzųvengrųmaltiečiųlenkųportugalųrumunųslovakųslovėnųsuomiųšvedų.


 

Oficialaus vertimo rodoma kalba nėra.
Čia galite susipažinti su šio teksto vertimu, atliktu mašininio vertimo priemone. Turėkite omenyje, kad jis skirtas tik padėti suprasti tekstą. Šio puslapio savininkas neprisiima jokios atsakomybės dėl šio mašininio vertimo priemone išversto teksto kokybės.

ES padeda vykdyti kalinių reabilitaciją suteikdama jiems galimybę bausmę atlikti savo kilmės šalyje. Tam sukurta sistema, pagal kurią kaliniai perduodami į ES šalį, iš kurios jie atvyko, kurioje yra jų įprastinė gyvenamoji vieta arba su kuria jie palaiko glaudžius ryšius.


Sistema grindžiama toliau nurodytais trimis pamatiniais sprendimais.

Sprendimas dėl kalinių perdavimo į jų kilmės šalį

2008 m. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasPamatiniu sprendimu dėl laisvės atėmimo bausmių suteikta galimybė grąžinti kalinius į jų įprastinės gyvenamosios vietos šalį. Tokia galimybė numatyta atsižvelgiant į tai, kad kilmės šalyje kalinių reabilitacija paprastai yra lengvesnė.

Sprendimu pagerinta valstybių tarpusavio komunikacija ir nustatyti konkretūs perdavimo terminai.

Kada jis taikomas?

ES šalys šį pamatinį sprendimą turėjo turėjo perkelti į nacionalinę teisę iki 2011 m. gruodžio 5 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Ką jis pakeitė?

Europos Sąjungoje šiuo sprendimu pakeičiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEuropos nuteistųjų asmenų perdavimo konvenciją (1983 m.) ir jos Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspapildomą protokolą (1997 m.), tačiau šios konvencijos ir toliau bus taikomos ne ES šalyse.

Sprendimas dėl probacijos priemonių nuteistųjų gyvenamojoje šalyje

2008 m. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspamatiniu sprendimu dėl lygtinio nuteisimo priemonių ir alternatyvių sankcijų suteikiama galimybė išsiųsti asmenį į valstybę narę, kurioje yra jo įprastinė gyvenamoji vieta, jeigu:

  • jis buvo nuteistas ir paleistas lygtinai arba
  • jam paskirta alternatyvi sankcija

ne jo įprastinės gyvenamosios vietos valstybėje narėje.

Tokiu atveju bausmės atlikimą prižiūri ta šalis, nes reabilitacija kilmės šalyje yra lengvesnė.

Kada jis taikomas?

ES šalys šį pamatinį sprendimą turėjo turėjo perkelti į nacionalinę teisę iki 2011 m. gruodžio 6 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Ką jis pakeitė?

Sprendimas pakeitė atitinkamas Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas1964 m. Europos Tarybos konvencijos dėl lygtinai nuteistų arba lygtinai paleistų asmenų priežiūros nuostatas, tačiau ši konvencija bus toliau taikoma ne ES šalyse.

Sprendimas dėl alternatyvų kardomajam kalinimui

Pagal 2009 m. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langaspamatinį sprendimą taikomas sprendimų dėl priežiūros priemonių kaip alternatyvos kardomajam kalinimui tarpusavio pripažinimo principas.

Jei įtariamasis ikiteisminio tyrimo etapu laikinai paleidžiamas, pagal šį sprendimą atsakomybė vykdyti su laisvės atėmimu nesusijusią priežiūrą gali būti perduota įtariamojo įprastinės gyvenamosios vietos šaliai.

Tai leidžia ES piliečiams grįžti į kilmės šalį ir ten sulaukti teismo proceso kitoje ES šalyje pradžios. Kilmės šalyje jie prižiūrimi taikant su laisvės atėmimu nesusijusias priemones (pvz., jie privalo neišvykti iš nustatytos vietos arba kasdien registruotis policijoje). Taip išvengiama ilgo kardomojo kalinimo užsienyje.

Kada jis taikomas?

Šis sprendimas turėjo turėjo būti perkeltas į nacionalinę teisę iki 2012 m. gruodžio 11 d. Duomenys apie dabartinę perkėlimo padėtį pateikiami Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Daugiau informacijos

Žr. Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEUROPRIS ir Europos probacijos konfederacijos (CEP) informaciją.


Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.

Paskutinis naujinimas: 22/01/2019