Naršymo kelias

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Europos mokymo tinklai ir įstaigos

Puslapis į jūsų pasirinktą kalbą šiuo metu verčiamas.
Jis jau išverstas į šias kalbas: vokiečiųanglųprancūzųlenkų.


Keičiantis Europos teisynui ir didėjant Europos piliečių judumui per pastarąjį dešimtmetį tapo akivaizdu, kad reikia tęstinio teisės specialistų mokymo Europos lygmeniu. Kelios Europos lygmens įstaigos, įsteigtos remiant valstybėms narėms, taip pat keletas profesinių organizacijų rengia atitinkamus mokymus, kuriems finansinę paramą dažnai skiria Europos Sąjunga.


Europos lygmens mokymo tinklai ir įstaigos

Teisės specialistai, priklausomai nuo jų specializacijos ir konkrečių reikmių, gali kreiptis į bet kurią iš toliau trumpai apibūdintų mokymo įstaigų. Universitetai ir privačios mokymo įstaigos taip pat siūlo daug kursų.

Teisėjams ir prokurorams

Europos teisėjų mokymo tinklas (ETMT)

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasETMT, įsteigtas 2000 m., rengia mokymo standartus ir programas, koordinuoja teisininkų mainus ir mokymo programas, taip pat skatina ES nacionalinių teisėjų ir prokurorų mokymo įstaigų bendradarbiavimą. ETMT generalinis sekretoriatas įsikūręs Briuselyje (Belgija). Glaustą informaciją apie ETMT vykdomą veiklą rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Visiems teisės specialistams

Europos teisės akademija (ERA)

Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasERA rengia konferencijas, seminarus, profesinio mokymo kursus ir politines diskusijas įvairiomis ES teisės temomis, skirtus visiems teisės specialistams. ERA įsikūrusi Tryre (Vokietija). Glaustą informaciją apie ERA vykdomą veiklą rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Europos viešojo administravimo institutas – Europos teisėjų ir teisininkų centras (EIPA)

Viena iš Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasEIPA veiklos sričių yra su Europos Sąjungos teise susiję mokymai. Mokymai pritaikyti teisėjams, teisės specialistams, ES ir nacionaliniams pareigūnams ir privačiajame sektoriuje dirbantiems teisininkams. EIPA padaliniai įsikūrę Mastrichte (Nyderlandai), Liuksemburge, Barselonoje (Ispanija) ir Varšuvoje (Lenkija). Glaustą informaciją apie ERA vykdomą veiklą rasite Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langasčia.

Profesinės organizacijos, rengiančios mokymus Europos lygmeniu

Toliau nurodytos Europos lygmeniu teisės specialistams atstovaujančios organizacijos rengia specialius ad hoc mokymus.

Advokatai, baristeriai, solisitoriai

Europos Sąjungos advokatūrų ir teisininkų draugijų taryba Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas(CCBE).

Notarai

Europos Sąjungos notarų taryba Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas(CNUE).

Teismo pareigūnai

Tarptautinė teismo pareigūnų sąjunga Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas(UIHJ).

Teisėjai

Europos administracinės teisės teisėjų asociacija Nuspaudus nuorodą bus atidarytas naujas langas(AEAJ).


Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.

Paskutinis naujinimas: 10/12/2014