Zamknij

PORTAL JEST JUŻ DOSTĘPNY W WERSJI BETA!

Odwiedź europejski portal „e-Sprawiedliwość” w wersji beta i powiedz nam, co o nim myślisz!

 
 

Ścieżka nawigacji

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Znajdź mediatora - Anglia i Walia

Kraj ten znajduje się w okresie przejściowym z powodu planowanego wystąpienia z UE.

W niniejszej części przedstawiono informacje, które mają pomóc w znalezieniu mediatora w Anglii i w Walii.


Jak znaleźć mediatora w Anglii i w Walii?

Krajowy wykaz mediatorów

Mediatora w sprawach cywilnych można znaleźć za pośrednictwem Link otworzy się w nowym okniewykazu mediatorów w sprawach cywilnych (online) – Find a Civil Mediator – w którym znajdują się informacje na temat:

  • mediacji;
  • usług;
  • cen.

Wykaz mediatorów w sprawach cywilnych prowadzi Ministerstwo Sprawiedliwości.  Podmioty świadczące usługi mediacji znajdujące się w wykazie są akredytowane przez Radę ds. Mediacji w Sprawach Cywilnych (Civil Mediation Council).

Wykaz mediatorów w sprawach rodzinnych

Link otworzy się w nowym oknieWykaz mediatorów w sprawach rodzinnych (online) ma pomóc stronom w znalezieniu mediatora z danego obszaru. Strony, które Link otworzy się w nowym okniekwalifikują się do uzyskania pomocy prawnej (finansowanie publiczne), mogą się również skontaktować z infolinią Community Legal Advice w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości znalezienia mediatora z danego obszaru Telefon: 0845 345 4345, Minicom: 0845 609 6677, SMS: należy wpisać „pomoc prawna” oraz swoje imię i nazwisko, a następnie przesłać pod numer 80010.  Informacje można uzyskać również za pośrednictwem Link otworzy się w nowym oknieserwisu doradczego online Community Legal Advice.

Czy dostęp do baz zawierających dane o mediatorach jest bezpłatny?

Tak, dostęp do wykazu mediatorów w sprawach cywilnych (online), wykazu mediatorów w sprawach rodzinnych (online) oraz strony internetowej Community Legal Advice jest bezpłatny.

Powiązane strony

Link otworzy się w nowym oknieWykaz mediatorów w sprawach cywilnych (online), Link otworzy się w nowym oknieWykaz mediatorów w sprawach rodzinnych (online), Link otworzy się w nowym oknieCzy uzyskam pomoc prawną?Link otworzy się w nowym oknieCommunity Legal Advice


Za wersję tej strony w języku danego kraju odpowiada właściwe państwo członkowskie. Tłumaczenie zostało wykonane przez służby Komisji Europejskiej. Jeżeli właściwy organ krajowy wprowadził jakieś zmiany w wersji oryginalnej, mogły one jeszcze nie zostać uwzględnione w tłumaczeniu. Komisja Europejska nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do danych lub informacji, które niniejszy dokument zawiera, lub do których się odnosi. Informacje na temat przepisów dotyczących praw autorskich, które obowiązują w państwie członkowskim odpowiedzialnym za niniejszą stronę, znajdują się w informacji prawnej.
W związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej państwa członkowskie aktualizują obecnie niektóre strony portalu zawierające treści krajowe. Jeżeli dana strona zawiera treści, które nie zostały jeszcze dostosowane w związku z wystąpieniem Zjednoczonego Królestwa, jest to niezamierzone i zostanie wkrótce skorygowane.

Ostatnia aktualizacja: 20/04/2015