Cerrar

YA ESTÁ DISPONIBLE LA VERSIÓN BETA DEL PORTAL

Visite la versión BETA del Portal Europeo de e-Justicia y díganos qué le parece.

 
 

Recorrido de navegación

menu starting dummy link

Page navigation

menu ending dummy link

Vyhledání mediátora - Skotsko

Este país está en proceso de transición para abandonar la UE.

Esta página es una versión realizada por traducción automática. No hay garantía de que sea de calidad.

Esta traducción ha recibido la siguiente evaluación: aceptable

¿Le ha resultado útil?

Tento oddíl Vám pomůže nalézt mediátora ve Skotsku.


Jak nalézt mediátora ve Skotsku

Skotský mediační řízení spravuje skotský mediační rejstřík (Scottish Mediation Register – SMR), který poskytuje nezávislý registr mediátorů a mediačních služeb, kteří splňují minimální „standardy praxe“ pro zprostředkování ve Skotsku. Tyto standardy, které stanoví nezávislý Výbor pro praktické standardy, ukládají požadavky na minimální úroveň odborného vzdělání, zkušeností a průběžného profesního rozvoje.

Stránka Odkaz se otevře v novém okně. „nalezení mediátora“ v databázi skotských mediačních služeb nabízí bezplatný přístup k informacím o lidech, kteří praktikují všechny druhy mediace. Údaje na těchto stránkách jsou nejméně jednou ročně mediátory aktualizovány a zahrnují informace o jejich odborném vzdělávání, průběžném profesní rozvoji a oblastech specializace.

Jedním ze záměrů Skotského mediačního rejstříku je ujistit občany o odborných kvalitách mediátora, kterého si vyberou, a to zajištěním toho, že splňuje nějaké minimální požadavky. Mediátoři, kteří jsou zapsáni v SMR, se nazývají „skotskými registrovanými mediátory“ (Scottish Mediation Registered Mediator) a uvádějí u svého jména logo SMR.

Skotský úřad pro mediaci rovněž spravuje „Scottish Mediation Helpline“ (Scottish Mediation Helpline), která poskytuje poradenství a informace o mediaci a přístupu k ní. Prostřednictvím linky pomoci může skotská mediace rovněž zprostředkovávat zprostředkování prostřednictvím panelu mediátorů pro SMR nebo odkázat lidi na příslušnou mediační službu.

Skotská mediace rovněž podporuje a prosazuje proces mediace pro stížnosti v rámci NHS ve Skotsku – tato činnost je financována skotskou vládou. Další informace o mediaci a o přístupu k ní naleznete na skotské internetové stránce pro mediaci (Scottish Mediation).

Skotská vláda rovněž vydala doporučení k řešení sporů, aniž by se obrátila na soud, včetně poradenství ohledně mediace, na Odkaz se otevře v novém okně. internetové stránce mygov.scope.

Je přístup do databáze mediátorů zdarma?

Ano, přístup k informacím o mediátorech je zdarma.

Vyhledat mediátora lze následujícími způsoby:

Navštívit internetové stránky kliknutím na odkaz na Odkaz se otevře v novém okně. Skotský mediační rejstřík nebo vepsáním internetové adresy http://www.scottishmediation.org.uk/find-a-mediator/ přímo Odkaz se otevře v novém okně.do prohlížeče a následně postupovat podle pokynů k nalezení mediátora nejlépe vyhovujícímu Vašim požadavkům a Vaší situaci.

Obrátit se na skotskou mediaci prostřednictvím svých internetových stránek, a to písemně na adrese 18 York Place, Edinburgh EH1 3EP, Spojené království nebo zatelefonovat je na +44 (0) 131 556 1221.

Související odkazy

Odkaz se otevře v novém okně.Skotská mediace

Odkaz se otevře v novém okně.http://www.scottishmediation.org.uk/Odkaz se otevře v novém okně. skotský mediační rejstřík

Odkaz se otevře v novém okně. scop mygov.scot


Toto je strojový překlad. Provozovatel těchto stránek odmítá právní odpovědnost za kvalitu tohoto strojového překladu.

Poslední aktualizace: 19/03/2020